Ako pribrať?

marfusaklimca
28. feb 2007

Milé maminky! Je veľa tém, ale nenašla som ani jednu, ktorá by sa priblížila k môjmu problému.Rada by som pribrala. Mám výšku 165cm, vážim úbohých 47kg. Pred prvým pôrodom som mala 52kg, cítila som sa fajn. Cez tehu som pribrala 12kg- tak vtedy som sa cítila najlepšie. po pôrodoch to šlo dolu vodou.... ☹ Nájde sa maminka, ktorá má podobný problém? 😒

frantina
28. feb 2007

já měřím 170 cm a mám 47 kilo, vypadám jako kostra...na fotce to ještě není moc vidět, furt hubnu...mívala jsem i 65...šlo to dlu samo...nevím, ani jak...ted kvuli tomu ani nemůžu otěhotnět, cpu se jako bumbrlíček

marfusaklimca
autor
28. feb 2007

mne povedali že to je asi v genetike. Ale neviem v akej, keď moji rodičia nie sú vôbec chudí. A čo je horšie aj moja dcéra je chudučká, hoci jedáva normálne, ja len dúfam, že časom trochu priberie..
Frantina držím palčeky, aby sa bábenko podarilo...Viem ako ti je

govinda
28. feb 2007

kočky, ja som sa stále snažila pribrať, pretože som vždy vyzerala strašne chudo. Meriam 162 cm, vážim cca 53 kg. Pred 4 rokmi som schudla 12 kíl na 42 kíl, vyzerala som hrozne, cítila som sa ešte horšie. Zistili, že mám zvášenú funkciu štítnej žľazy. Po ročnej liečbe šli kilá pekne hore. teraz už rok a pol lieky neberiem, vážim 53 kg a váha nekolíše. Boli ste na vyšetrenie so štítnou žľazou?

alena22
28. feb 2007

babenky ja som mala toto iste a prislo sa na to ze to je stitna zlaza hyperfunkcia a teraz ked mi ju vybrali som po hormoonoch nabrala 21 kg ale cakame babetko uplne v poho prirodzenou cestou 😉 skuste sa na to popytat na endokrinologii

marfusaklimca
autor
28. feb 2007

bola som na GASTRO vyšetrení, na štítnu tiež, gynekológa som navštevovala pravideľne, a nikto nič...lenže to všetko som absolvovala pred viac ako tromi rokmi, a keďže všade všetko bolo ok, odvtedy navštevujem iba gynekológa. 😝

marfusaklimca
autor
28. feb 2007

Že by to bola tá štítna...? no dali ste mi chrobáka do hlavy, ale čo človek nespráví pre zdravie svoje a svojich chrobáčikov 😀
Ale tak prečo mi to nezistili už vtedy, ani náznak zle fungujúcich hormónov som nemala, až sa čudovali, kvôli čumu so tam prišla.

janaj
28. feb 2007

já mám štítnou žlázu v pořádku...dělá mi problém sníst větší porci najednou, je mi zle a jsem z toho hrozně utahaná

zonja
28. feb 2007

ahoj, já mám, teda před těhotenstvím, jsem měla 56 kilo při 170cm a to miluji kachnu se šesti a dortíky....., nic mi nepomůže, v obou těhotenství jsem připrala po 16 kilech, ale po prvé jsem po porodu spadla na svých 56, tak doufám, že teď mi něco zůstane.
se štítnou žlázou jsem nebyla, tak nevím. s otěhotněním to asi chce hlavně klid a nemyslet na to, držím palce

marfusaklimca
autor
28. feb 2007

popravde, mne tiež jedlo nechýba, ale snažím sa jesť normálne. Sem tam sa stane, že na jedlo "zabudnem", a stalo sa mi nedávno aj to, že v sobotu som šla do školy (chodím externe na tri dni), ráno som vypila iba čaj, celý deň som mala stresy z písomiek a skúšok, vôbec mi nechutilo, skôr som cítila odpor k jedlu. A tak prvýkrát v ten deň som jedla až po príchode domov večer o siedmej...tiež to nie je normálne... 🙄

kocurek
28. feb 2007

Pokud muzu poradit, babickam, detem, lidem, kteri nemohou nic jist a hubnou, doporucuje se jim GLUKOPUR, coz je vlastne cukr, ktery je pridavan do jidla a hlavne caje......zabira to a hlavnedava silu organismu. 🙂

maminka5
28. feb 2007

no ahojte co chcete pribrat mna tiez trapi tento problem, mam dve deti a stale som chuda, mamka mi povedala ze ked budem mamou budem len priberat no nic sa nedeje, stitnu zlazu mam v pohode je to asi vgenoch lebo vsetci sme chudy no ja viac ta co uz ani rici ani cici jak hovoria. niekedy ma to stve no zvykla som si. jem normalne a hlavne sladke no nic nepriberiem ani po tabletkach ani po injkciach vsetko som uz zyskusala a nic. bohuzial. niekto si povie mozes jest kolko sa ti zachce ale nie nie chcela by som pribrat no nic. pekny den prajem

kocurek
28. feb 2007
maminka5
28. feb 2007

a nechce sa ti po tom cukru jest? lebo ak hej je to blbost

maminka5
28. feb 2007

pretoze ja v praci nemam cas na dve prestavky mam iba jednu a to polhodinovu a viac nic to by som musela nosit jedlo a po tajme vyjedat ale to sa neda skoda

kocurek
28. feb 2007

prave, ze se to dava do piti, treba caje

maminka5
28. feb 2007

sak som si mohla mysliet ze je to v takej forme ako tabletky ale ci po tom s

maminka5
28. feb 2007

dokoncujem ci sa ti po tych tabletach chce jest to ma zaujima

marfusaklimca
autor
28. feb 2007

vyskúšam hádam ten glukopur, ja som to musela, keď som bola tehu, no odvtedy som to nejedla, vtedy som mala moc nízku hladinu cukru v krvi, preto mi to doporučovali, ja mám tak trochu nábeh aj na cukrovku, a bojím sa či sa mi cukor z glokopuru zasa nezvýši...

marfusaklimca
autor
28. feb 2007

A ešte dačo, komplex mám najviac nie z toho že nemám "rici", ale že nemám takmer ani "cici" 😀 . A tam keby sa dalo pribrať.. ajajaaaaj! by som sa nosila 😅 . A chlop by bol tiež spokojný, teda nie že by dačo hovoril, vraj je to také malé milé, ale... veď poznáme chlapov!

magg
28. feb 2007

skuste b-komplex a pangamin

franti
28. feb 2007

marfusaklimca...ja sice problem s priberanim nemam, ale to cici sa mi po kojeni o dost zmensilo....neuvazovala si o plastike? 😉 ja som si povedala, ze ked budem kojit aj to druhe, popripade tretie, tak mi uz asi nic tam hore neostane...a dam si plastiku. 😀
a co sa tyka toho priberania, ja mam kamaratku, ktora neviem presne kolko vazi a aka je vysoka, ale strasne vela ludi si mysli, ze ma anorexiu a ona je uplne v pohode, je normalne a vsetko a ma strasne rada maso....ale pribrat nie a nie...pamatam sa, ze si jednu dobu kupovala kvasinky a rybi tuk v tabletkach, ale myslim, ze jej to velmi nepomohlo. ma 15 mesacnu dcerku uplne v pohode a prirodzenou cestou. tiez pocas tehotenstva pribrala a potom to krasne vsetko zislo dole....nechcem vam brat nadeje, ale mate to asi dane prirodou. budem vam ale drzat palceky pri priberani 🙂

marfusaklimca
autor
28. feb 2007

ja som tiež pojedala kadečo aby som pribrala, no príroda chce inak! A tie prsia... kým som bola bezdetná, boli aj prsia krásne...keď som kojila boli ešte krajšie...a to som vtedy netušila čo sa s nimi stane keď prestanem kojiť.Ak to zrátam tak som kojila dokopy asi 3 roky, samozrejme tam bola 5mesačná prestávky pri tehotenstve s druhým bábom. no myslím že keby som znovu otehotnela, takmliečne žľazy sa vyplnia a znovu by to bolo pékné...ale len nachvíľu! Je tak, alebo nie????

franti
28. feb 2007

no ja myslim, ze je to tak ako hovoris, moje prsia pred tehotenstvom boli pekne, pocas tehotenstva obrovske, ale po kojeni o dost mensie 😀 a to som kojila iba tri mesiace, aj ked som chcela viac, ale nedalo sa. takze ak logicky uvazujem tak po tom druhom popripade tretom dietati budu asi fuc ☹ 😉 a tie dalsie deti by som chcela kojit urcite dlhsie. takze ak ich budem chciet mat zase pekne, tak mi asi neostava nic ine len silikon 😨 😉

marfusaklimca
autor
28. feb 2007

Len či majú toľko silikónu ako treba mne 😀 😀 😀

franti
28. feb 2007

😀 verim ze ano 😉

skrecok
28. feb 2007

Jéééj, konečne! Všade píšu ako schudnúť, lenže asi zabudli, že sú aj ženy ktoré sa snažia pribrať. Ja mám presne ten istý problém. Mám 169cm a vážim cca 47-50 kg, veľmi by som chcela pribrať aspoň 5 kg. Síce ešte nemám deti, pomaly sa snažilkujeme. Len sa bojím, že pri mojej váhe nedonosím bábätko. Môžem jesť čokoľvek a kedykoľvek a nič. Práve dnes mi kolegyňa hovorila "Bože, aká si veľmi chudá, jez veľa a cvič!" Možno viete si predstaviť ako mi bolo? 😔

franti
28. feb 2007

skrecok, ja neviem ako dlho sa snazite o miminko, ale ja si myslim, ze nie je vaha az tak dolezita pri otehotneny a donoseni miminka, ale to co jes, ak jes vsetko, tak to znamena, ze ma tvoje telo vsetky potrebne ziviny a vitaminy, a tak ich bude mat aj miminko, takze ak nemas ine zdravotne problemy, myslim, si, ze by to malo byt v pohode. drzim palce pri snazilkovani 😉

skrecok
28. feb 2007

Franti, až teraz sa snažíme o bábätko. Doteraz sme boli bez ochrany 2 roky. Raz sa nám stala "nehoda" (šli sme naostro) a nič z toho nebolo. No, ostáva nám stále skúšať. Čo sa týka jedenia, síce nemám s tým problémy. Ale keď mám menzes (hlavne prvé dni), tak mi nechutí absolútne nič a skoro nič nejem. Mám veľké obavy keď budem v tom a bude mi zle, tak nemám "zásoby" a vtedy môžem ľahko potratiť... Asi je najlepšie na to nemyslieť.

marfusaklimca
autor
28. feb 2007

skrecok, tiež držím palce pri snažilkovaní, verím že sa oplatí čakať!!!
Mňa tiež mnohokrát vie zaskočiť, keď mi niekto povie o mojej chudosti, vraj mám byť rada...Áno jasné, vždy lepšie ako vážiť napr. 100kg, neťažujem sa až tak veľmi na chudosť, ale nie je mi fajn, ak ma pri nakupovaní moderných vecí sem-tam pošlú do detského obchodu.A v lete v plávkach sa cítim pri deťoch ako napr. ich sestra a nie mamina..A ak som niekde s manželom a sme bez detí, často si myslia že som jeho dcéra a nie žena..Manžel má totiž 190cm a 95kg.tak takto to je.
a teraz trochu o inom- potrebujem poradiť, pomôžte mi zohnať pre dcérku KRÁĽOVSKÚ KORUNU na hlavičku. Hrá v divadielku kráľa, a koruna nám moc chýba.VĎAKA VĎAKA VĎAKA !!!!!

franti
28. feb 2007

skrecok, ja sice s chudostou problemy nemam, ked som otehotnela tiez som chuda nebola, ale taka normalna. teda myslim. 🙂 prve styri mesiace som nemohla na jedlo ani pozriet, tak mi bolo zle, bola som rada, ked som na obed zjedla aspon tri kusky zemiakov. schudla som na zaciatku 5kg a tiez som sa bala, ze to nejako moze ublizit babatku. jedine co som dokazala "zjest" bolo teple kakao a take tie cerealne vankusiky bez chuti. tak som hned na zaciatku tehotenstva poprosila doktora nech mi poradi vitaminy, tak som brala mamavit, takze vzdy hovorim, ze maly vyrastol na mamavite 🙂 potom to uz bolo postupne lepsie, ale naozaj som sa rozjedla az ked som kojila a to som dokazala jest 6x denne, a maly to aj tak zo mna vsetko vytiahol 🙂 ,takze som dokonca po porode ostala na nizsej vahe ako pred porodom. na mojich 169 cm mam 60kg, predtym som mala 65, takze viem, ze je to akurat, a ze do tejto temy velmi nepatrim 😎 , ale chcela som vas len povzbudit, ze to ze ste chude neznamena, ze nebudete mat deti 😉. prikladom je ta moja kamaratka, co som ju spomynala vyssie. takze vela zdaru 🙂