Chemoterapia po mastektómii prsníka

paj333
6. dec 2016

Ahojte, mám 24 rokov, a pred necelými dvoma mesiacmi mi diagnostikovali karcinóm ľavého prsníka. Doktor na chirurgii odporúčal vybrať celú prsnú žľazu, lebo je to istejšie. Keby som chcela prsník ponechať, najskôr by som musela podstúpiť chemo, aby sa nádor zmenšil, ale nezaručil mi, že to pojde. Takže som ani nerozmýšľala. Podstúpila som teda kožu šetriacu mastektómiu (tzn. ostala mi aj koža a bradavka), len som polovičný chlapec 👦
Pred operáciou mi teda onkologička povedala, že aký bude postup, vraj to vyzerá tak že po operácii bude nasledovať chemoterapia, 6 ciklov - 3x FEC - 3x docetaxel, potom liečba ozarivanim

andy1985
29. júl 2022

@l1plienka dneska je mi už lepšie hádam už zajtra budem fit úplne.....

nori21
30. júl 2022

Ahojte dievčatá, pije niektorá z vás šťavu z gravioly?

ira25
30. júl 2022

@nori21 a ktorú myslíš? Z ovocia ?
Tá mi chutí je to ako džús a tá druhá tmavá tu som nezvládla piť.

ada2007
30. júl 2022

@ira25 tiež nad tou šťavou rozmýšľam, ktorá to je? Kde kupuješ prosím? Ďakujem

ira25
30. júl 2022

@ada2007 v zdravej výžive,len ako som písala tá z ovocia je ako džús a tá druhá asi nie je z ovocia tá je divnej chuti,ale neviem ktorá je to pravé orechové 😂

lulu1217
30. júl 2022

@ariad ja to mám tak isto, pri nežiadúcich účinkoch som nevedela, čo je v norme a dostanem sa z toho a pri akom stave volať. Veľmi sa bojím takého poklesu krviniek, že bude už veľmi zle. To by som mala horúčky, baby, či kedy je nutná napr. pohotovosť a injekcia? Ďakujem 😚

ada2007
30. júl 2022

@ira25 koľko toho prosím piješ a ako často?

ada2007
30. júl 2022

@lulu1217 ako sa prosím prejavovali nežiadúce účinky? Mne teraz v poslednej dobe býva dosť často zle,také mdloby mám ako na odpadnutie, strašné horúčavy ma obliekajú, to som nikdy nemala ,úplne na odpadnutie, beriem len tamoxifen od októbra, tak že by s toho? Aj pri tamoxifene sa kontrolujú biele krvinky? Mne vždy povie dr len že všetko mám v poriadku keď mi volá za výsledky.

lulu1217
30. júl 2022

@ada2007 to máš liečbu po operácii? Ja ešte neviem, čo sa kedy dáva, som len na začiatku liečby, červené chemo. Ja som sa cítila tak divne, že to ani opísať neviem 😂🙈

nori21
31. júl 2022

@ira25 Rozmýšľam,ktoré kúpiť,díky za info.

tinadzeladin
31. júl 2022

@andy1985 ahoj..mala si aj po zarziu bolesti kĺbou? Ja som injekciu zarzio odmietla kvolu tomu, ze baby tu písali ze boli po zarziu bolesti klbou.

andy1985
1. aug 2022

@tinadzeladin všetky svaly koleno som cítila aj. Dneska ju opýtam i keď musím tak či by som nemohla niečo iné.

tinadzeladin
1. aug 2022

@andy1985 kvoli tým bolestiam nechcem zarzio..este mám 6 krát paklitaxel..tak dúfam ze to zvládnem aj bez zarzia..potom ta tie bolesti svalou presli?

bubo780
2. aug 2022

Ahojte.. Ja som mala tiez Zarzio - horucku som sice nemala, ale bolesti klbov a svalov ano (nic hrozne, co by sa nedalo zvladnut).. Viac mi vadili tie navaly tepla..
Teraz mam Zitazonium uz dva roky - rano rozhybat klby a potom fungujem, prvy rok navaly katastrofa, teraz si uz telo ako-tak zvyklo.. Priberanie bol pre mna najvacsi problem..

andy1985
2. aug 2022

@tinadzeladin áno prešli.
No včera som nedostala chemo mám príliš nízke biele krvinky dostala som 2 antibiotiká mala som pichnúť aj včera aj dneska Zarzio. A mám od štvrtka vodnatu stolicu a doktorka akurát hovorila že možno že niečo na mňa lezie alebo zápal v črevách aj podľa crp. Uvidíme hádam také hrozne to už nebude. Mám už len 6 z týchto taxolov a potom koniec a operácie no samozrejme ešte aj biologická liečba stým sa pokračuje.

katenka2
2. aug 2022

@andy1985 sa mi páči, ako samozrejme a pokojne tu liečbu i problémy s ňou spojené, beriete. Viem, že iné nám ani veľmi nezostáva, ale i tak, klobúk dolu. Prajem z celého ♥️ skoré vyliečenie a čo najrýchlejší návrat k normálu. A samozrejme, prajem to aj všetkým chorým 🙏🏻

andy1985
2. aug 2022

@katenka2 ďakujem. Veru nič iné nám neostáva. Niečo ovplyvniť nemôžem.....ja mám tiež temné chvíle.....Dostala som aj takú radu že vždy treba riešiť to čo sa momentálne deje nie stresovat nad tým čo bude....

katenka2
2. aug 2022

@andy1985 múdra rada 👍🏻

tdaniela
7. aug 2022

@daniela232 ahoj môžem sa opýtať ako si pochodila stým zubom ? ... Mám za sebou 4 červené chemoterapie ...a momentálne chodím na týždňové a mám pocit že mi ide robiť problémy osmička 🤦🏼‍♀️...

daniela232
7. aug 2022

@tdaniela ahoj,tak zub mi nakoniec vytrhli,ale musela som ísť do onkologického ústavu,inde veru nechceli,a samozrejme predtym atb nasadene

lulu1217
7. aug 2022

@tdaniela ahoj🙂ako si zvládla červené? A teraz tieto týždňové? Po nich ti býva ako? Ja som ešte len po druhej červenej.

andy1985
8. aug 2022

@daniela232
@lulu1217 baby kam chodíte,? Nitra či Bratislava?

daniela232
8. aug 2022

@andy1985 ja som ako pacient v BB mammacentrum,teraz budem chodiť na radioterapiu do NR

tdaniela
8. aug 2022

@lulu1217 ahoj tak 2-3 dní som prelezala ako po opici som bola ale nebolo to zasa nejaké strašné .... 3. Bola taká najhoršia .... A tieto týždňové zatiaľ som.bola na jednej a úplná pohoda len unavená inak som bola fit ... Zajtra idem na ďalšiu tak uvidíme 🙂🙂

lulu1217
8. aug 2022

@tdaniela tak super to zvládaš, ja som štvrtý deň po a akási nemožná. Teraz sa desím tej tretej 🙄🙂

lulu1217
8. aug 2022

@andy1985 ja chodím do NOÚ, ako ty. Začala som chodiť ku Bartošovej, na nastavenie liečby som išla k primárke Oravcovej

andy1985
8. aug 2022

@lulu1217 Oravcová je super. Ktoré dní chodievaš? Ja som tu dneska

lulu1217
8. aug 2022

@andy1985 je perfektná 👌ty chodíš vedľa nej do ambulancie? Ja štvrtky chodím. Si tam celý deň dnes?

andy1985
9. aug 2022

@lulu1217 ja chodím k Malejčíkovej je dobrá ale strašne pomaly jej to ide a neskoro začína ordinovať aj.....preto celý deň to trvá. No síce u nej som bola o pol 11 cca potom som hodila papiere okolo 11 k aplikarni a o 1 mi začalo tiecť. 3 hodiny 3 a pol lebo som mala aj biologickú liečbu do infuzky.....po 6 sme boli doma....od pol 5, išla som si sanitkou....som rada keď zastupuje Oravcová keď nemán problémy tak raz dva ma výbavy.....teraz som mala pauzu lebo mala som nízke biele krvinky...dostala som antibiotiká aj, mala som vodnatu stolicu niaky infekt som mohla chititť.....

lulu1217
9. aug 2022

@andy1985 je to na celý deň ozaj niekedy. Ja som bola vo štvrtok o 7 v NOÚ, na chemo som sa dostala o 15, hrôza. Tak nech ti to ide ako po masle, bez komplikácií a zbytočných, nečakaných prerušení 🤍