Chioská masticha - skúsenosti

montemotherone
3. jan 2018

Ahojte, máte niekto reálne VLASTNÉ skúsenosti s mastichou pri liečbe HB pilori? Ďakujem 🙂

inzulin
10. feb 2018

Mám osobné skúsenosti s mastichou. Mám Helikobaktera (HB), zistili mi to u lekára. Ako jedinú možnosť mi ponúkli antibiotiká, ktoré ničia tráviaci trakt. Moja mama má tiež Helikobaktera, zistila to cez domáci test na HB. Obidvaja sa liečime Mastichou, zatiaľ sme si druhý test nerobili. Ale liečba funguje - mama hovorí, že už sa necíti slabá, ani ju nebolí žalúdok, a chutí jej jesť. Ja sa tiež cítim lepšie, predtým, doobeda ma žalúdok trochu pálil a bol som slabý. Ale pozor! Človek si musí vedieť stanoviť diagnózu, inak si môže poškodiť. Masticha je na zápaly žalúdka, včítane Helikobaktera. Odhadujem, že asi o 2-4 týždne by sme mohli byť vyliečení z HB - urobíme si ešte testy.

spirit16
2. máj 2018

ako si mozes mastichou poskodit?

rickmorty
2. máj 2018

@inzulin cau ako dopadli výsledky testov ?

inzulin
3. máj 2018

@spirit16 Napríklad tak, že človek užíva mastichu moc dlho - predajcovia odporúčajú aj dva mesiace. Žalúdok sa následne poškodí. Mne stačili 3 týždne.

inzulin
3. máj 2018

@rickmorty Sú negatívne. Ale pozor! Človek môže mať aj zápal pankreasu, a tam masticha nepomôže. Preto sa treba nechať vyšetriť u lekára (ultrazvuk a pod.).

spirit16
3. máj 2018

@inzulin - odkial je informacia, ze sa zaludok poskodi a co je dovod ze sa poskodi zaludok?

inzulin
4. máj 2018

@spirit16
Na internete to píšu ľudia, čo majú skúsenosť s dlhodobým užívaním mastichy. Tiež každý všímavý človek si všimne, že keď dlhodobo užíva mastichu, tak ho, napríklad, začne páliť žalúdok. Miernejší dopad má masticha, keď sa žuje.

spirit16
5. máj 2018

mozes hodit nejaky link, hladam prave info o mastiche a nenasla som prave zatial nejaky negativny dopad, nasla som aj nejaku vedecku studiu, ktora tvrdi, ze masticha nema neziaduce ucinky, preto ma to zaujima. Vdaka

inzulin
6. máj 2018

@spirit16 Lin si nepamätám, ale LOGICKY: každá bylina a liek majú vedľajšie účinky, ak sa dlhodobo a VEĽA užívajú. NEEXISTUJE liek chemický, bylinný iný bez vedľajších účinkov. Alebo inak: všetko je liek alebo jed podľa toho, ako sa užíva.

spirit16
6. máj 2018

su byliny, ktore sa daju uzivat dlhodobo bez problemov napriklad dobromysel 🙂 A neexistuju vedlajsie ucinky, vzdy existuju iba ucinky ;) ziaden ucinok nie je vedlajsi, iba sprievodny

spirit16
6. máj 2018

A fakt som nikde nenasla zatial, ze by mal s mastichou niekto problem, teda okrem tych, ktori su na nejaku zlozku alergicky, ale to sa ukaze hned. Ale hladam dalej.

mey_drobna
12. okt 2018

Ako pri kaaždej bylinkovej alebo prírodnej liečbe - odporúčaná kúra je cca 3mesiace, potom sa odporúča na nejaký čas prestať. Ani masticha sa neodporúča brať vo vysokých dávkach dlhodobo - po odoznení problémov prejsť na menšie množstvo (1tableta denne) ako prevencia.

Treba si ale už na začiatku vybrať mastichu s probiotikami, ktorá okrem toho že je silnejšia je aj lepšia na žalúdok - Masticha Active

mey_drobna
12. okt 2018

@inzulin vyššie píšem odpoved - len som ťa neoznačila

jaromil
26. jan 2019

Zdravym ja som vybral 3 krabičky Mastichy a som bol na kontrole a mam ho stale...😔😖😧

inzulin
26. jan 2019

@jaromil
Urob si test na Helikobaktera sám - test sa sa dá kúpiť v lekárni, najlepšie niekoľko testov v priebehu týždňa, dva. Ak máš Helikobaktera, tak niekde je chyba - je možné, že v nekvalitnej mastiche.

nunik25
26. mar 2019

Baby odkial ste kupili tu kvalitnu mastichu? Taku co vam pomohla mozte mi odporucit? Nechcem vyhodit tolke peniaze za napodobninu alebo nekvalitu

natashkaa
26. mar 2019

.

petersons
27. máj 2019

Masticha na Helikobaktera u ľudí nefunguje. Nech sa páči štúdia (PDF Dokument).

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=...

inzulin
28. máj 2019

@petersons Hm..., a prečo potom masticha zničila Helikobakter u mňa aj mojej mamy - potvrdené opakovanými testami zo stolice?

petersons
28. máj 2019

Bez nejakej nezávislej štúdie je veľmi ťažké veriť takýmto tvrdeniam. Napríklad čo som videl recenzie z Facebooku, všetky od ľudí bez profilovej fotografie s 0 priateľmi a 1 fotografiou.

Mne pomohli ATB, doplatok necelé 4 eurá 😉.

inzulin
29. máj 2019

@petersons Môj starý kamarát mi hovoril: "Nemusíš mi veriť, vyskúšaj a uvidíš...". ATB som neužíval - ničia tráviaci trakt.

mladej
27. aug 2019

@inzulin test zo stolice vysiel negativne a zaroven test zo vzorky odobratej zo zaludka pri gastroskopii bol pozitivny. toto je v 30% pripadoch... Mam to od svojej gastroenteorologicky... Inak povedane, test zo stolice je nespolahlivy! 30% je velmi vela

inzulin
27. aug 2019

@mladej No a? Veď okrem testu existuje aj niečo, čo sa volá pocit - somatické cítenie, a teda cítim, či mám žalúdok v poriadku alebo nie. A čo sa týka výskytu Helicobacter pylori v žalúdku/t.čreve, tak ho má možno polovica všetkých dospelých ľudí. Dokonca sa niektorí lekári vyjadrili, že načo liečiť Helicobacter u človeka, ktorému nespôsobuje problémy, veď ho má ho kopa ľudí...

lilke
27. aug 2019

@petersons syn sa vyliečil vďaka mastiche, žiadne antibiotiká. Stačí potvrdenie gastroenterológa? Síce nás to stálo dosť €, ale kombinácia antibiotík mu nerozhadzala organizmus. Gastroenterológ, upozorňujem, detský, nám mastichu schválil. Takže aj lekári o nej vedia. 😉

slavka173
7. sep 2019

Test zo stolice je presny, mozno presnejsi nez zo zaludka, pretoze lekar moze pri gastroskopii odobrat vzorku z casti zaludka, kde nie je. Ucinnost antibiotik pri eradikacii Helicobactera ja 80%, pri mastiche 50 %.

slavka173
7. sep 2019

Mate niekto skusenost, moze byt test zo stolice na Helicobactera negativny po par dnoch uzivania mastichy ?

inzulin
7. sep 2019

@slavka173 Po 10 dňoch - moja osobná skúsenosť.

slavka173
9. sep 2019

@inzulin ja som mala po troch dnoch.

luciaone
18. sep 2019

test na helikobaktera sa robi cca po mesiaci uživania atb alebo mastichy.....nie hned po vybrani davky.....to je preto či sa zas nerozmnožia do toho mesiaca...

luciaone
18. sep 2019

inak mna zaludok nikdy nebolel až po liečbe atb na helikobaktera ma začal bolieť velmi....aj ked som brala probiotika....tak som nasadila mastichu a po nej ma žaludok neboli už.....teraz som 2 dni vynehala nechtiac a zas ma začal bolieť po jedle....tak pokračujem v liečbe mastichou..a potom uvidime.....