Chirurgická extrakcia osmičky

12mirus12
18. nov 2023

Ahojte som 4 deň po chirurgickej extrakcii osmičky. Zákrok trval so všetkým od vstupu do ambulancie až kým som nevyšla von 25 minút. Doktor povedal že to je jednoduchá extrakcia keďže nemám na osmičke ešte narastené korene dal mi Aulin a ATB. Mam v ústach 2 stichy a zub ležal v nervovom kanále ale nervy nezasiahol . Môj problém je opuch stále som opuchnutá a ten opuch má boli ale nemusím si dávať analgetiká len je to dosť nepríjemné a mám cez celé líce a krk veľkú modrinu. Najviac ma bolí hrčka ktorá sa mi spravila na sánke je tvrdá a boli najviac .Hrčka je presne z vonkajšej strany a zvnútra mám štich. Problém mám aj s otvorením úst. Prosím vás ukludnite má že mi už nehrozia žiadne komplikácie lebo prvé dva dni som myslela že zjem celú krabičku aulinu čo som mala obrovské bolesti. Za aký čas sa vám stratil opuch a vypadli stichy ?

koniarova
18. nov 2023

@12mirus12 ja som na tom rovnako. Ale mne trhali sedmičku. Treba len vydržať. Prejde to.

qwert87
18. nov 2023

@12mirus12 chce to čas. Ja som mala komplikované vytrhnutie osmičky a hojilo sa to dlho. Az po dvoch týždňoch som pocítila citeľnú úľavu

domka222
18. nov 2023

Mne vysekavali 8mičku. Mala som 5 stehov,tiež modrina cez líce a menší opuch. Ale teda mne sa žiadna hrčka nespravila. Ja som si to ale aj vyplachovala. Za týždeň to bolo už celkom fajn

trgypadl
18. nov 2023

Ukaz foto ak mozes to sa mi zda dost ked mas modrinu aj na krku, sla by som sa ukazat k dr, mozno tam krvaca nejaka cievka

msnesquik
18. nov 2023

@12mirus12 ahoj, som na tom uplne rovnako ako ty, tiez som 4.den po vybere osmicky...a tiez mam hrcu na vonkajsej strane 🙈😁 a boli ako cert, vcera som niekde citala, ze je to zakevacanie do tej kosti...a tiez tam mam stichy...ja mam vyberacie, takze idem v utorok na vyber, jeden aa mi asi uvolnil, ale je tam len mala dierka...tiez ma to velmi bolelo ten prvy den, som aj plakala a to vydrzim vela 🙈 uz vydrzim aj bez liekov, mam aj atb, ak mas atb, tak by to malo byt ok 🙂 drzme si palce, ta hrca by sa mala zacat vstrebavat

msnesquik
18. nov 2023

@msnesquik a este takto, ja som si vyberala z tych miest zvysky jedla a lico som si poskrabala, urobila sa mi tam afta 🙈 to je sialene

12mirus12
autor
18. nov 2023

@msnesquik držím ti palce ja mám vstrebatelne stichy a som na tom naozaj presne ako ty 🤣analgetiká už nemusím užívať ale fakt ten opuch boli a to otváranie úst ma úplne ťahajú žuvacie svaly čo sú preťažené a ústa neotvorim

msnesquik
18. nov 2023

@12mirus12 presne 😂😂 dneska som uz hovorila muzovi, ze uz ma uplne bolia tie svaly na druhej strane 🙈

12mirus12
autor
18. nov 2023

@msnesquik ohľadom jedla tak mne doktor zakázal na týždeň pevnú stravu nič teplé všetko musí byť úplne studené. A to líce si natieram flektorom aby tie svaly povolili teda dúfam že to pomôže.

vanessa_v
18. nov 2023

Ahojte mam podobný problém pred 3 dňami mi trhali 7 a nad ním sami spravil taky opuch mate niekto skúsenosť stým?

hortenziaj
18. nov 2023

@12mirus12 hlavne si postupne otváraj sanku, aby si ju zas dokázala otvoriť naplno. Aj cez bolesť po kúskoch.

12mirus12
autor
19. nov 2023

@vanessa_v nemáš založenú osmičku? Môžeš mať opuch ďasien z trhania. Ak nemáš bolesti veľké tak je to pohode. Pre mňa 3-4 deň po extrakcii sú náročné najviac ma to boli 3-4 deň a vtedy zvykne vzniknúť súché alebo hnisavé lôžko potom už nie lebo sa krvná zrazenina zmení na nejakú hmotu. Hlavne si rob ústne kúpele kúp si corsodil a na pitie šalviu.

vanessa_v
19. nov 2023

@12mirus12 bolesti mam ale mierne dúfam zeto bude ok

evaname
1. dec 2023

@msnesquik môžem sa opýtať, ako to dopadlo s tou hrčou? Vstrebala sa? Mne sa objavila dnes, na štvrtý deň.

msnesquik
2. dec 2023

@evaname ano, vstrebala sa cca do tyzdna, mne teda vznikla hned, ale citala som, ze moze aj neskor