Chodím cvičiť do čisto ženského kolektívu plného intríg

madlei
11. mar 2015

Ahojte.
celý život- o d15.tich rokov športujem, tancovala som súťažne, chodila do fitka, na aerobik. po pôrode som sa opäť aktívne začala venovať športu. už takmer rok chodím do jedného fit štúdia, kde sa zväčša stretávajú ženy. rôzne... štíhle, pekné, plnšie, neupravené, také čo sa o seba starajú aj nie... mne to je šum a fuk, ľudí nesúdim, každý nech si vyzerá ako chce. je dovolené tam chodiť s deťmi, majú tam aj detský kútik, ktorý je priamo spojený s cvičebnou miestnosťou...v poslednom čase cca 2 mesiace tam chodia ženy zhruba 40tničky a stále nás mamy ktoré tam chodíme s detičkami slovne napádajú. pritom naše deti nič zlé nerobia, sedia na karimatkách, hrajú sa, sem tam zvísknu, ako deti... a oni sa sústavne do nás navážajú, že načo tam tie deti nosíme, že oni majú svojich detí dosť, že sme netolerantné, že ich obmedzujeme atď. pritom ja chodím vždy cvičiť až úplne tesne ku kútiku, aby malá nebehala zbytočne za mnou, ak jej niečo treba. čiže nikomu nezavadziam, nikoho nerušíme, ozaj je zvyknutá chodiť so mnou všade, je disciplinovaná.
neviem o čo tím ženám ide, ale som z toho znechutená, už som aj rozmýšľala, že tam nebudem chodiť. ale nič takto blízko nemám, čo mám spraviť? ako sa obrniť?
najprv som to ignorovala. potom keď po nás vykrikovali a dovolili si aj deťom niečo povedať, tak som sa už nedala a slušne som ich poprosila nech sa so mnou nebavia takýmto štýlom. ale nepomohlo. včera znova po nás vykrikovali a nezabralo ani to, že som povedala že sa s nimi nemienim baviť. druhé mamičky sa s nimi bavia len cez zuby a tiež sú z toho nervózne, ale nechcú sa im postaviť.
čo robiť? zostať? odísť? hľadať si iné štúdio?
ďakujem

natalym
11. mar 2015

@moni244 Neboj, keď Ťa budú púšťať sadnúť si v autobuse....... 😀 😀 😀

chikitka
11. mar 2015

@moni244 mna totalne nasere, ked idem na vacsi nakup s dvoma detmi, pustim niekoho so sackom a jednym pecivom a borec ani buuu 🙄 tak vtedy svoju dobrotu lutujem

prego81
11. mar 2015

@madlei
ak mas pocit ze majitelka im nadrziava, tak tam nechod. Majitelka si nezasluzi tvoje peniaze (predpokladam ze vstup nie je zadarmo) ak si ta nevazi ako zakaznika.
K spravaniu tych zien sa nevyjadrujem

mimina00
11. mar 2015

@madlei boze kolko intrig mam ja,a neviem preco lebo ja som clovek ktoreho druhy nezaujimaju,co robia,ako vyzerazu ako ziju ale stale kazdeho zaujimam,a nie v dobrom.Myslim ze preto lebo mi je dobre 😀 a vidim za tim iba zavist,coine ked ja druhym neublizujem...no ale,ja by som zmenila to fitko uz len preto aka je majitelka,takej by som trzbu nerobila 😉

lliillii
11. mar 2015

@madlei Ahoj, prosím Ťa ten detský kútik je taký, že by sa tam aj sama štvorročná dcéra zahrala? A kde to je cca v BA? Tiež by som chcela začať chodiť, ale nejak mi to časovo nevychádza a táto varianta ju zobrať so sebou ma doteraz nenapadla. Ďakujem

A na margo toho Tvojho problému. Pokiaľ je v tom fitku detský kútik, tak nie je o čom. Nech si "panie z kaštieľa" nájdu iné miesto na cvičenie, keď sa im nepáči. Ja by som sa snažila si z nich nič nerobiť a len im odkývať. Možno by ich aj roztrhlo, keby videli že je Ti to jedno. Len by ma zaujímalo čo hovorili tým deťom. Poprípade donútiť majiteľku nech sa k tomu vyjadrí narovinu. Či sú jej prioritou mamičky, alebo pipenky. Lebo na tom si to fitko môže zakladať.

mimina00
11. mar 2015

A zeny su hnusne .....atd

lara1507
11. mar 2015

Zradili tam detský kútik, aby tam deti boli? Tak majú smolu. Nijak to nemôžu ovplyvniť. Keď sa im nepáči, nech si nájdu iné fitko. Ja byť manažérka, tak uzemním tie,čo sa navážajú do vás. Keď sa oni chechcú medzi sebou a je ich riadne počuť ( je dosť takých žien, čo sa potrebujú ukazovať a prekričať všetkých naokolo - že haló tu som, všimnite si ma už niekto konečne) to je ok? Ani by som sa na tie hundráčky nepozrela... akože ani neviem o čom hovoria a nech si riešia svoje komplexy inde. 🙂

emily76
11. mar 2015

@madlei ak je tam detsky kutik, deti su v nom a nebehaju pomedzi stroje, tak by som sa proti ich reciam ohradila.. ine je, ak decka v nom nevydrzia, pobehuju po posilke.. to by asi prekazalo kazdemu, pretoze mozes dieta prehliadnut a zranit... a to by potom este len bol cirkus.. Pripadne uplne idealne by bolo sa dohodnut s majitelmi, ze by urobil specialne hodiny pre maminy s detmi a specialne pre zeny, ktore chodia bez deti... vedeli by ste, kedy kto tam bude a nemusela by sa ani jedna strana citit obmedzovana.

ewellina
11. mar 2015

Niekoľko kvetov dokopy - súkvetie, niekoľko sôch - súsošie, ale niekoľko žien pokope, to je.... 😎

zuzitko74
11. mar 2015

@malabiba Tiež som po štyridsiatke, ale deti veru ešte nemám odrastené, najmladšia má len tri roky. Takže tiež ich všade vodím so sebou a hoci neočakávam, že kvôli nim každý padne na zadok, očakávam od ostatných , aby sa ku mne aj k mojim deťom správali slušne.

cellesta
11. mar 2015

Tiez chodim cvicit asi do takeho isteho zenskeho fitka len tu u nas, radšej nebudem menovat ale u nas ten problém nie je. Bezne si tam kazda mamicka nosi deti, dokonca aj trenerka, ked ich nema kam dat. Ono to vzdy bolo, je a bude o ludoch. Ludia su zli a netolerantni jeden voci druhemu. Kam to spejeme? 🙄

kadan
11. mar 2015

@madlei
ahoj

ja by som ich ignorovala, keďže tam detský kútik je, musia to tolerovať, keď sa dámam nepáči nech idú do iného štúdia, kde detský kútik zriadený nie je.
ak vás aj naďalej budú napádať treba to ihneď riešiť so zodpovednou osobou / nie z nejakou recepčnou/
treba osloviť aj ostatné mamičky, z čoho sú pototo?

monika15
11. mar 2015

a co managment toho studia???

ked tam dovoili mat deti tak S*M*O*L*A ...

nech si oni hladaju ine

esterba
11. mar 2015

@madlei Však keď je tam detský kútik... tak im treba povedať, že nech sú láskavo tichšie, pretože vás rušia pri cvičení a deti pri hre 😀 . Že keď si chcú pokecať, nech idú na zákusok a kávičku, ale to potom budú mať tie veľké prdele stále (nie, že by som ja nemala... 😉 ). A najlepšie to na ne spustiť ešte predtým, než ony čokoľvek povedia vám. Keď sa s nimi inak nedá...

kadan
11. mar 2015

@esterba dobre napísané 😉 😀 😀

dotka04
11. mar 2015

@madlei ak je tam detský kútik, tak sa tam asi s deťmi ráta. Ako inak si to vysvetľujú tie dámy? 😀 Je úctyhodné, že maminy si popri kope povinností nájdu čas aj na takéto aktivity a že je tu možnosť vziať so sebou aj dieťa je tiež super. Ono sa prebaví v detskom kolektíve, nie je niekde izolované, ani celé dni doma, spozná nové prostredie, ľudí a má pekný vzor do budúcna ako sa dá tráviť voľný čas.A že to nejaká banda večne a so všetkým nespokojných žien nevie pochopiť..... no a čo, zastrelíš ich? 😀 Ignoruj, prípadne sa posťažuj na ich prístup pred zamestnancami. Oni s tým možno veľa nespravia, ale možno z času na čas samy zareagujú na nejaké frflanie ohľadom prítomnosti detičiek. Však kým deti nejako neohrozujú seba a cvičiach (že by sa motali popod stroje a podobne), tak neviem, čo tým "dámam" môže vadiť 😝

radopp
11. mar 2015

@esterba Slovami sa konflikt nevyrieši. Treba zatlačiť peňaženkou, ísť inam.

esterba
11. mar 2015

@radopp Ono to je pekné, ale koľko si videl fitiek s detským kútikom? Matky sú, bohužiaľ, rady, ak nájdu jedno.

nyusika
11. mar 2015

ja by som chcela pocut aj stanovisko druhej strany.
lebo tiez som zazila fitko s akoze detskym kútikom, ktory ale bol prianmo v tej miestnosti, kde sa cvicilo...a detváky veruze nesedeli tisko na karimatkách a obdivne nehladeli na cviciacich ludi.

a verte ci nie, ale vela zien si ide zacvict aj preto, aby si aspon na chvikocku oddychli a mali cas iba same pre seba.
a zrazu pridu niekde, kde je viac deti a vacsi ruch, ako maju doma.

pokial je to fitko oficialne deklarovane, ako fitness pre zeny s detmi, maju kutik dostatocne oddeleny od cviciacej casti a s animatorkou, ktora sa o deti stara, kym ich mamy cvicianech tak tie, co frflu, maju smolu.
ale ked je tam len nejaka cast, ze akoze detsky kutik,tvaria sa akoze pokrokovo, tak potom smola pre tie detne, lebo aj mna by otravovalo, kebyze mi okolo strojov chodia deti a pocuvam mamicky, ako ich obcas okriknu, ukludnia...

natalym
11. mar 2015

@nyusika Hej to máš pravdu, neviem si to ani v klasickom fitku predstaviť. Však tam je to aj nebezpečné. Ja som chodievala s malou, no ale len som kukala kde je a čo robí.
Treba žiadať od majiteľa stanovisko.

radopp
11. mar 2015

@esterba tak kašli na fitko, záhrada je lepšia

malabiba
11. mar 2015

@zuzitko74 no veď nikto mamičky s deťmi neuráža 🙂

radopp
11. mar 2015

fajn, asi založím fitko s detským kútikom, keď je ich nedostatok, a papuľnaté baby vyhodím, konkurencia

maslenka47
11. mar 2015

@radopp
@madlei
@moni244

jezkove oci baby vy ste tak naivne alebo vam chyba spolocensky rozhlad? Co ze je vo fitku kutik? Kazdy si moze robit co chce, pokial mu to MAJITEL prevadzky nezakzaze alebo ho nevyhodi. Ostatne nemate "pravo" absolutne na nic. Maximalne sa mate pravo rozhodnut, ci za danych podmienok prevadzku budete navstevovat alebo nie.

@madlei moze vo fitku ziapat na koho len chce, pokial to fitko nie je jej, bude to take iste "papulovanie", ako predvadzaju "40tnicky". Nevidim dovod, preco by nejaka pani mamicka mala mat vacsi narok do spominaneho fitka chodit, ako nejaka pani v rokoch. Ako zakaznicky ste si ROVNOCENNE.

Je na majitelke, ci niektoru skupinu uprednostni. Ked mamicke nechce vyhoviet, tak jej to bud je jedno, alebo jej sucasny stav vyhovuje, alebo su pre nu lepsia klientela zeny bez deti vo fitku... Preco by mala starsie panie vyhodit, ked prinasaju zisk, ze ano. Takze @madlei ich bud bude respektovat, alebo sa do nich pusti (cim si zrejme nic nepomoze, lebo nema vacsi narok na tie priestory, ako ony), alebo tam prestane chodit.

esterba
11. mar 2015

@radopp vsak ja do ziadneho nechodim...

radopp
11. mar 2015

@madlei Alebo si fitko založte sami. Ak potrebujete len miestnosť na cvičenie s hudbou, tak si ju prenajmite. Spravte to systémom klubu, teda nebude voľný vstup. Ústne sa dohodnite, zložte sa a zaplaťte nájom. Dá sa prenajať aj telocvičňa.

maca_p
11. mar 2015

@madlei poviem to takto. sama mam dve male deti, ale nikdy ma nenapadlo ist do fitka cvicit s deckami, lebo su ako hurikan, cize hlavne z bezpecnostnych dovodov.
ja docela chapem tie furie, co ta ohovaraju, mozno maju doma tiez male deti a chcu z domu vypadnut a zacvicit si a nepocuvat decky dzavot, mravcot, jacanie, ktoreho maju doma akurat tak dost.
pokial vo fitku nie je detsky kutik cisto pre deti s dozorom, tiez by mi vadilo, keby sa mi prťatá mnotali pod nohami.

asi tolko. a nie som zakomplexovana, ale za svoje peniaze vrazene do navstevy fitka chcem, mat klud a deti pod dozorom doma. ako si zabezpecit dozor k detom, to sa uz rozpisovat nebudem...

maca_p
11. mar 2015

@moni244 a kam draha zaradis "zakomplexovane" 40tnicky s malymi detmi????
akoze fuj, hodnotit zeny podla vekovej kategorie, alebo v style henta nevyzera, ze ma male deti... ach jo, ta tolerancia 😉

sardinka333
11. mar 2015

Viete ako sa to hovorí? Zabudol vôl, že teľaťom bol!
Ja chápem, že niektoré ženy ,,to,, už maju za sebou a kašičky, plienočky ich už nezaujímaju. Ak idem niekde sama bez detí, že si chcem oddýchnuť, napr. s kamoškou na kavu so zákuskom tak su mi cudzie deti uplne ukradnuté, nevidím, nepočujem, nevšímam si - samozrejme ak by som videla že hrozí uraz alebo niečo tak by som pomohla, ozvala sa. Som tak vycvičená z roboty, kde mám denne 25 detí na starosť takže v sukromí uplne vypínam na takú zdravú ignoráciu. Ved aj ja mám pomerne malé deti a tiež som si všeličo vypočula od starých stríg 55 plus. Každé dieťa zamrnčí, zapiští aj poplače a ja si rada popestujem aj deti iných, ak sa mi chce - ved tie sa daju vždy vrátiť a nemám s nimi takmer žiadnu robotu, ak mi budu vadiť tak vratim majiteľom. Proste ludia hladaju zadrapku, do koho si kopnuť....a deti su najlahší terč. Pokial sa tie deti nemotaju medzi strojmi alebo na ,,cvičebnom parkete,, tak by som si ich ja osobne vobec nevšimala a cvičila - mne by boli na 90% ukradnuté.

moni244
11. mar 2015

@maca_p 40-tnicky su aj zeny nielen ktore maju tesne 40 ale aj ku 50-tke a stojim si za svojim, ze vacsina su furie a chodia hlavne robit neprijemnosti, jasne, ze sa najdu vynimky a je vidno, kto ma male deti a kto ma prerastene deti alebo ziadne a vyprosim si, aby si mi hovorila draha