Používame cookies. Viac informácií tu. OK
lubbi1
6. sep 2019

no ked uz to mas v takomto stadiu, ze ta boli aj ked sa ti o to oblecenie trie tak by som to uz s nejakmi domacimi pokusmi to rozmasirovat neriskovala aby si si nedorobila este viac zle

womanla1
6. sep 2019

@devilka1 guajacarun je bez receptu, veral,

evulienkaslx
6. sep 2019

mozes si kupit diclobene krem, teplo, alebo flector naplast na noc, skus si na internete najst automobilizacia krcnej a hrudnej chrbtice, su na to cviky
na druhej strane ale moze to byt aj zaciatok herpes zoster alebo ak mas problemy so srdcom, moze sa tam bolest propagovat
ak neustupuje, treba ist k dr, doriesit stav, pripadne navstivit rehabilitaciu, fyzioterapiu

tiwahe
6. sep 2019

@devilka1 pokiaľ manžel nie je masér, tak určite radšej skúsiť len natrieť niečím ako diclobene, dolgit alebo flector krém. Mne veľmi pomohla jóga, jednoduché polohy, dajú sa nájsť aj online. Pokiaľ neprejde šup k odborníkovi na masáž, príp.rehabilitácie. Držím palce, nech to rýchlo prejde

k_a_t_k_a
6. sep 2019

Pri seknuti nestipe pokožka na dotyk... Toto fakt vyzerá skôr na pasovy opar (herpes zoster). Sú pri nom velke bolesti nervového charakteru a bolesti trvajú dlho. Ak máš nejaké zmeny na kozi, začervenanie, jemne pupienky tak čím skôr bež k lekárovi. Čím skôr sa to lieči čím lepšie, lebo tie bolesti sú hrozné... Vlastná skúsenosť.

akecheta
6. sep 2019

@k_a_t_k_a Fíha a nevie sa z čoho to vzniká?

seblicek
6. sep 2019

No keď už je to takto, v takomto štádiu tak treba s tým niečo robiť. Treba zájsť k masérovi alebo fyzioterapeutovi nech sa na to pozrie. Príjemné to nie je to som si istá a aby si si to ešte nezhoršila nejakými domácimi spôsobmi :/

womanla1
6. sep 2019

@akecheta pri oslabenej imunite, strese každý ho má v sebe v detstve sú to ovčie kiahne, v dospelosti pásový opar a môže prísť opakovane

devilka1
autor
6. sep 2019

Ja na pokozke nemam ziadnr zmeny ani podrazdenia

devilka1
autor
6. sep 2019

Dnes som prisla z prace a mala som na chrbte pluzgiere a bola som na pohotovosti a je to opar

devilka1
autor
6. sep 2019
k_a_t_k_a
6. sep 2019

@akecheta ako bolo spomenuté oslabená imunita, stres...

k_a_t_k_a
6. sep 2019

@devilka1 hej... Ja som to mala podobné, pripravte sa na bolesti celého tela... Strašne nieco. Co Vám na to naordinivali?

tiwahe
6. sep 2019

No pána! Takže nie krčná chrbtica 😯

devilka1
autor
6. sep 2019

Ake boli bolesti? Mna zatial tak neprijemne boli okolo lopatiek

k_a_t_k_a
6. sep 2019

@devilka1 ja som vtedy dostala nejaké antivirotika, milgamu n a odporúčanie na vysoké dávky vitamínu C... Aj 1000 mg denne. Ja som mala ukrutne bolesti celého tela, hlavu mi išlo roztrhnúť, nohy ma neuveriteľne boleli, nevedela som ani spať kvôli bolesti.. Fakt nechcem zažiť nikdy viac... Teraz keď cítim ze som vyčerpaná a začína sa mi vyhadzovať obyčajný herpes vždy si fuknem milgamu a zastaví sa to... A hlavne spomalim. Ja som to dostala v čase keď som bola strašne vyčerpaná a tým som asi mala oslabenú imunitu.

devilka1
autor
6. sep 2019

@k_a_t_k_a a ako dlho ste sa davali dokopy?

k_a_t_k_a
6. sep 2019

@devilka1 cca 3-4 týždne.... Prvý týždeň bol peklo a potom začali bolesti postupne ustupovať... Ale fakt ze zdravá som sa cítila až po mesiaci

k_a_t_k_a
6. sep 2019

@devilka1 treba si dávať teraz na seba pozor, keďže si to dostala, zlyhala imunita a máš ju oslabenú... Aby si z blížiaceho sa chladného počasia neprechladla... Teraz sa na teba môže hoci co nalepiť tak sa treba šetriť a dat si kľudovy režim

devilka1
autor
6. sep 2019

@k_a_t_k_a a mesiac ste boli aj na tabletkach alebo ?🙂

k_a_t_k_a
6. sep 2019

@devilka1 nie, tabletky boli tuším len na týždeň... Ono vysyp ustúpil rýchlo, len tie bolesti tela a neskutočna únava trvali dlhšie..

sovica
6. sep 2019

Ja som mala pásový opar asi ako 20 ročná. Pracovala som vtedy v škôlke a bola som v neustálom strese. Už si to presne nepamätám, ale lekár ma vtedy vypísal asi na 2-3 týždne. Bolo to veľmi bolestivé, pamätám si, že ešte aj keď sa mi tričko o to miesto obtrelo, tak som išla "vyskočiť z kože". Predpokladám, že Vás lekár vypísal. Chorý potrebuje celkový telesný kľud, vyvarovanie sa stresovým situáciám a čo najmenšiu fyzickú aktivitu.
Pani Dr. Hippová to pekne zhrnula:
Pásový opar... Čo to je? Je nákazlivý?
V poslednej dobe k nám stále častejšie prichádzajú pacienti s bolestivou vyrážkou, tzv. pásovým oparom, latinsky herpes zoster. Aj keď sa jedná o známe ochorenie, pacienti veľmi nepoznajú jeho pôvod a prejavy. Nevedia kedy treba vyhľadať lekára. V mnohých prípadoch prichádzajú neskoro, čím sa znižuje účinnosť terapie. Preto som sa rozhodla venovať tomuto ochoreniu podrobnejšie.
Herpes zoster je infekčná choroba spôsobená vírusom varicella-zoster. Ten, ako to jeho názov napovedá, spôsobuje dva druhy ochorenia:
Primárne vyvoláva ovčie kiahne (varicellu) vyskytujúce sa prevažne v detskom veku. Toto ochorenie je extrémne nákazlivé, jedná sa o tzv. kvapôčkovú infekciu, čo napomáha jej šíreniu. Riziko, že jedinec, ktorý ešte nemal ovčie kiahne, dostane túto chorobu od pacienta s akútnou infekciou je až 90%.
Po prekonaní ovčích kiahní vírus varicella-zoster pretrváva v našom organizme ako tzv. latentná infekcia (skrytá). V prípade zníženej imunity sa vírus môže reaktivovať, dostať sa opäť do kože a spôsobiť pásový opar. Znamená to teda, že každý, kto prekonal ovčie kiahne môže dostať neskôr pásový opar. Nasťastie k tomu nedochádza u všetkých (len asi u 10-20%).
Táto základná charakteristika dáva odpoveď aj na otázku či je možné „dostať“ pásový opar a či je nákazlivý. Nákaza vírusom sa vždy prejaví ako primárna infekcia, teda ovčie kiahne. Pokiaľ máte pásový opar, nikde ste ho „nechytili“, reaktivovalo sa vo vašom organizme vírusové ochorenie, ktoré ste prekonali v minulosti, väčšinou pred mnohými rokmi. Tak ako ovčie kiahne, aj pásový opar je nákazlivý, nie ale až do takej miery, keďže sa už nejedná o kvapôčkovú infekciu. Nakaziť sa môžu jedinci, ktorí ešte neprekonali ovčie kiahne, pričom nákaza vírusom varicella-zoster sa u nich prejaví ako ovčie kiahne a nie ako pásový opar.
Za reaktiváciu vírusu môže práve zníženie imunity organizmu. Patrí sem napríklad starnutie (u pacientov nad 50 rokov výskyt pásového oparu významne stúpa), rôzne chronické ochorenia, chemoterapia, imunosupresívna liečba, ale aj fyzický či psychický stres. Práve zvýšená miera stresu v dnešnej dobe je podľa môjho názoru zodpovedná za nárast výskytu herpes zoster a častejší výskyt aj u mladých jedincov.
Aby ste včas vedeli pásový opar rozoznať, potrebujete vedieť ako vyzerá...
V počiatočnej fáze sa pacienti sťažujú najmä na bolesť, pálenie či svrbenie v danej oblasti. Často absolvujú mnohé vyšetrenia, lekári vylučujú rôzne diagnózy... Toto štádium môže trvať 1-5 dní. Po ňom prichádza samotný výsev podobný tomu pri ovčích kiahniach, akurát pri pásovom opare postihuje len určitú oblasť kože, vždy na jednej strane tela. Najprv sa objavia drobné červené vyrážky. Po 12 až 24hod sa v týchto častiach začínajú objavovať drobné, postupne sa zväčšujúce pľuzgiere, ktorých obsah sa pomaly zakaľuje. Tie sa postupne hoja chrastou, ktorá odpadne a pri nekomplikovanom priebehu nezanecháva jazvy. Bolesť zvykne pretrvávať aj po vyhojení sa výsevu, častokrát aj mesiace. Vtedy hovoríme o tzv. postherpetickej neuralgii.
Rozpoznanie príznakov a okamžitá návšteva lekára má zásadný význam pre úspešnosť terapie. Základom sú tzv. antivirotiká, ktoré by mali byť nasadené najneskôr do 72hod od začiatku výsevu. Do terapie zaraďujeme aj analgetiká na zmiernenie bolesti a vitamíny skupiny B. Lokálne sa používajú prípravky zmierňujúce svrbenie, ktoré majú za úlohu aj zabrániť následnej superinfekcii. Používanie tekutého púdru sa už veľmi neodporúča.
K prevencii tohto ochorenia patrí najmä posilňovanie imunitného systému, dostatok vitamínov, ale aj snaha odbúrať nadmerný stres. Okrem toho je možné aj očkovanie.

k_a_t_k_a
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
k_a_t_k_a
6. sep 2019

@devilka1 a ešte som si spomenula ze ma vtedy obvodný lekár poslal na imunológiu...lebo sa sále na mňa niečo lepilo, každé dva týždne som bola chorá a vyvrcholilo to týmto... Na imuno mi zistili alergiu na mliečnu bielkovinu a laktózu... Dostala som lieky na posilnenie imunity, kúru som zopakovala aj po pol roku a musím si zaklopať od vtedy som chorá bola asi raz a aj to len s miernym priebehom.

akecheta
7. sep 2019

Tak v tom prípade odporúčam každému pri prevencii oslabenia imunity piť škoricový čaj (1 zarovnaná čaj.lyžica škorice na 1,5dcl horúcej vody, nie vriacou zalievať, dalej sú dobré kvapky z echinacei, čaj zo žihľavy pije sa max.3 týždne. Dalej domáci med so škoricovým čajom, preventívne môžte brať aj propolis ale treba predtým na koži odskúšať či nie ste alergické, mrkva s citronovou šťavou, každý den si dať aspon 1 jablko, dat si chlieb s cibuľou, veľakrát imunita klesne pri nedostatku B12, vyhýbajte sa vyprážaným a fast foodovým jedlám, sladkým vodám, prájem vysokého množstva prekysľuje organizmus a znižujú iminitu, týka sa to aj alkoholu a fajčenia cigariet. Umelé vitamíny a častý príjem atb je tiež zabiják na obranyschopnosť. Minerály a vitamíny sa snažte prijímať príroodnou formou, kodľa vlastných možností. Masírujte si každý den prsty a dlane.

devilka1
autor
7. sep 2019

Na pohotovosti mi nic nepovedsli ;( neviem co teraz robit

k_a_t_k_a
7. sep 2019

@devilka1 ohľadom čoho?

sovica
7. sep 2019

@devilka1 Ja by som išla na Vašom mieste k obvodnému lekárovi a ten by Vás mal vypísať na PN. A určite by som si dala veľký pozor, aby som neprišla do styku s tehotnou ženou - pre istotu.

devilka1
autor
7. sep 2019

@k_a_t_k_a ze ako sa mam k tomu ppstavit nechodit medzi ludi nic mi neppvedal

baskarepkova
7. sep 2019

@devilka1 skus fyzioterapeuta alebo nejakeho masera, ktory to vie"uvolnit" moze to byt stiknuty nerv alebo tak.. nerob to sama doma, mozes si viac poskodit..zver sa radsej do ruk odbornikovi 🙂 vravim z vlastnej skusenosti

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre