Chronický zápal slepého čreva

24. jún 2022

Je tu niekto kto s tým ma skúsenosť a vie mi poradiť ako sa dá diagnostikovať/vylúčiť chronická apendicitída ?

pininka1
24. jún 2022

No mne to zistili az ked mi skoro prasklo, ale to je 20 rokov dozadu. Roky som mala bolesti, krce, ale sme mysleli ze je to nieco ine, resp ze je to zlcnik.

autor
24. jún 2022

@pininka1 tak to je horzné, ja mam bolesti v pravom podbrusku 3 mesiace a nikto nič

pininka1
24. jún 2022

No len mna ked chytil uz ozaj ten slepak, tak ma bolelo komplet cele brucho, neskutocne bolesti to boli a predtym ma to bolelo skor v hornej casti, ale to preto ze ja som mala ten najhorsi sposob ulozenia slepaku, az uplne pod pecenou. Ked ta to takto boli niesu to skor vajecniky?

autor
24. jún 2022

@pininka1 ja mam hrube crevo az uplne dole ulozene, cize slepak bude tiez niekde dole doktor vravel

terry658
24. jún 2022

Slepak môže byť uložený v 12tich polohách. Hrubé črevo ide z pravého podbruška hore, potom stredom cez celé brucho a z ľava opäť dole.
Mám chronický zápal už asi 20 rokov. Najviac pomáha jesť dostatok prirodzenej vlákniny. Nejesť suché jedlá ako tyčinky, chipsy, chrumky, keksy.

lienka.7
24. jún 2022

Mam skúsenosť. Niekoľko rokov ma pobolievalo, vzdy som to stlmila chladným obkladom... raz mi na brucho vytiekol dokonca špenát 🤦‍♀️🤣🤣🤣
Az raz to proste nepomohlo, a musel von. Otázka času. 3 mesiace je ale nič. Ja som tusim mala okolo 5 rokov toto. Samozrejme nie každý mesiac, 1-2x do roka.