Akútna apendicitída - zápal slepého čreva

zanika1983
18. máj 2013

Ahojte maminky,
Poprosila by som maminky, ktorych deticky prekonali akutnu apendicitidu - zapal slepeho cerava, ci by ste mi vedeli napisat ak mozete : vek dietata, priznaky a priebeh prepuknuntia zapalu, na co sa stazovalo dieta, ako ste to znasala vy aj vas e dieta. Bola by som vdacna za kazdy prispevok. Mozete mi posat aj do Ip. DAKUJEM.

xlucia
18. máj 2013

@zanika1983 priznky su prudka bolest brucha kedy dieta mnohokrat od bolesti odmieta vystriet nohy. operacia byva prakticky okamzite takze vtedy nemas velmi nad cim uvazovat.

dkb
18. máj 2013

@zanika1983 tieto vianoce nášho desaťročného syna operovali kvôli zápalu slepého čreva. Malo to naozaj rýchly priebeh, v noci o jednej sa zobudil na prudkú bolesť brucha a napínalo ho na zvracanie. Nečakali sme, za pol hodinu bol na pohotovosti, kde potvrdili apendicitídu. Poslali ho ešte domov, každú pol hodinu studený obklad na brucho, o deviatej kontrola na chirurgii. Ráno sa mu trocha polepšilo, ale na lekár na kontrole skonštatoval, že slepák musí von. O dvanástej na obed ho operovali, všetko prebehlo ok. Na druhý deň už sám chodil, samozrejme prísna dieta, na tretí pooperačný deň bol prepustený. Zvládol to fajn, až na to, že v nemocnici musel byť sám a bol veľmi nešťastný. Teraz to beriem ako bežnú vec, pretože malý rekonvalescenciu zvládol výborne, až na to, že po piatich týždňoch ho operovali opäť,
pooperačná komplikácia, ale to už je iný príbeh.

zanika1983
autor
18. máj 2013

@xlucia
@dkb dakujem za prispevky....ja poznam priznaky. Zbieram od mamiciek informacie spojene s touto prihodou. Pretoze potrebujem vediet v akom detskom veku sa vyskytuje najcastesie a celkovy priebeh a zvladanie situacie.

janinah
18. máj 2013

robíš nejakú prácu o tom? večer odpíšem 😉

hviezdicka111
18. máj 2013

Mozem ti napisat o sebe 🙂 mala som 14,takze uz neviem ci je to zrovna az tak detsky vek, bolelo ma cele brucho, zacalo to cez menzes, takze najprv som to pripisovala tomu, potom to ale neprestavalo, objaovalo sa to kazdy den, dokona tak , ze som sa musela pokrcit aj na ulici a nedalo sa mi chvilu chodit...doktorka ma poposielala na gynekologiu, gastroenterologiu, nakoniec na chirurgiu, kde povedali ze je to slepe crevo a musi von 🙂 ale nebolela ma prava strana, nebolo mi zle....proste bolelo cele brucho 🙂

zanika1983
autor
18. máj 2013

@janinah
@hviezdicka111 ano chystam sa pisat o apendicitide 🙂 dakujem.

hviezdicka111
18. máj 2013

no nemas za co 🙂 neviem ci to nejak pomohlo :D

zanika1983
autor
18. máj 2013

@hviezdicka111 a mala si aj horucky.nechutenstvo.vracanie? Popripade nejake ine priznaky. Ako si znasala hospitalizaciu?

hviezdicka111
18. máj 2013

nemala, iba to brucho dost slusne bolelo...nic ine, zato predpokladali ze to bude nejaky gyn. problem a este aj na tu gastroenterologiu ma poslali :D Po operacii som bola strasna hrdinka, hned som isal na wc po vlastnych a hlavne som sa snazila byt co najviac vystreta, tak som si jednu jazvu roztrhla a museli mi ju znova zasit :D okrem toho som to v nemocnici znasala dobre, ale to bude tym, ze som bola starsia...lebo bola som na detskej izbe a videla som, ze tie male deticky nemocnicu dost zle znasali....

ginger_fox
18. máj 2013

@zanika1983 takže moja akútna apendicitída - mala som 9 rokov, bolo to v lete cez prázdniny, boli sme na chate. Doobeda ma kŕčovito pobolievalo brucho + hnačka, polihovala som. Na obed som jedla suchú ryžu + som so železnou pravidelnosťou požierala čierne uhlie. Poobede prišiel starý otec, tak som našla silu a išla som si s ním zaplávať, to mi pomohlo, keďže sme boli pri Banskej Štiavnici a tam sú aj lete jazerá dosť studené. Lenže podvečer sa to zhoršilo, strašné kŕče v okolí pupka + takmer voda zo mňa tiekla(s čiernym uhlím samozrejme). Žiadne zvracanie, žiadna teplota. A nezlepšovalo sa to, práve naopak. Mama vyhodnotila, že to bude slepák a treba ísť do nemocnice. Okolo 9 večer našla jediného triezveho suseda a hor sa do BŠ na trabante. Šli sme rovno na chirurgiu. Ešte si pamätám hádku na vrátnici, kde nás vrátnička nechcela pustiť, lebo máme ísť najprv na pohotovosť(tá bola na opačnej strane mesta, kto pozná BŠ, tak chirurgia bola hore v starej nemocnici, ktorá je už dávno zatvorená a pohotovosť dole na sídlisku). Mama to s vrátničkou to vyhrala, no a potom si už len pamätám ako službukonajúci chirurg volal, nech pripravia operačku... Operovali ma tesne pred polnocou a podľa operatéra to bolo na poslednú chvíľu. Keďže to bolo v 80-tych rokoch, pobudla som tam týždeň, pred odchodom mi vybrali stehy a bola som ako srnka 😀

ginger_fox
18. máj 2013

@hviezdicka111 jej, to s tym wc som mala aj ja 🙂 Pamatam ako doobeda po operacii za mnou prisla sestricka, ci mi netreba ist na wc, ze mi pomôže a ja som jej nemala tú silu povedať, že ja som už na wc bola rano sama 🙂

inhibiitor
27. máj 2019

Ahojte, som po operacii 5 dni laparkou. Stale ma pobolieva vnutro kde bolo slepe crevo(skôr jemné
Pichanie) teploty nemam ,rany na bruchu sa hoja pekne. Chcem sa spytat ci je to normaone ze to po 5 dnoch pobolieva este vnutri. Dakujem