Čipky Paralen 500 pre dospelú osobu

30. jan 2023

Ahojte, dnes som bola v lekarni, som chora a ku veceru mam teploty, udajne je vypadok paralenu 500 v tabletkach. A maju len cipky alebo Panadol (len ten na mna neucinkuje) v dvoch lekarnach som skusala no vsade maju len cipky...

Nechcelo sa mi behat po lekarnach atak som ich zobrala, len mam obavu.

Mate s nimi realnu skusenost u dospelych?
Mala ste ich uz niektora?
Ucinkuju rovnako ako tabletky?
Davaju sa az po velkej potrebe?

Za odpovede dakujem.

hipuska
30. jan 2023

Panadol a parelen majú presne tu istú účinnú látku. Takže, keď funguje jedno, musí fungovať aj druhé

kp7333
30. jan 2023

tak este su aj ine moznosti - napr. Ibalgin

autor
30. jan 2023

@kp7333 na teplotu? Ibalgin skor na bolest

taktotedanie
30. jan 2023

Ibalgin aj na horucku

autor
30. jan 2023

@hipuska skusala som davnejsie a nezabral

kp7333
30. jan 2023

jasne ze aj na teplotu. rovnako aj acylpirin/aspirin. Paralen nie je jediny liek od teploty.

sono2
30. jan 2023

Kľudne ti pošlem napíš mi. Mam celé balenie, nepotrebujem. Mam ich doma mesiac

autor
30. jan 2023

Mate niektora reqlnu skusenost ako ucinkuju tieto cipky

mariska1989
30. jan 2023

Aj ibuprofen je na teplotu . Podľa mňa účinok bude ten istý ale myslím že nástup je šikovnejšie

simsalabim
31. jan 2023

Tie cipky by mal dospely pouzit dva (pises, ze Paralen 500, davka pre dospeleho je 1000). A tiez nerozumiem, preco by ti nezabral Panadol, ked je to uplne uplne rovnaka ucinna latka - Paracetamol. V Dr. Max ich kupis aj ako generikum - Paracetamol. Aj Coldrex obsahuje paracetamol, aj kopec inych liekov, napr. Ataralgin (len neviem, v akej davke). Daj si v lekarni poradit. A ako ti uz pisali vyssie, aj ibuprofen je na teplotu (a ano, aj od bolesti, ale ved to je aj paralen). Ja osobne mam dokonca pocit, ze ibuprofen zabera na teplotu lepsie a dlhsie ucinkuje.

anavixy
31. jan 2023

Samozrejme, ibalgin je predsa ibuprofen a ten ucinku aj na to aj na to, aj detom sa dava paralen a nurofen-ibuprofen. 🤷🏻‍♀️
Cipky ucinkuju presne tak isto ako tabletky, akurat este skor, kedze lieky per rectum zaberaju za cca 15min. Paralen 500 sa ma/moze uzivat 2 tabletky nad 50kg, to znamena, ze ak mas aspon 50kg tak si mozes dat dve tabletky a tak isto dva cipky, ale to podla mna malokto robi… takze ak si bezne davat jednu tabletku a zaberie ti, rovnako si mozes dat len jeden cipok. Nemusis sa davat po stolici, si dospela, hadam budes vediet zadrzat cipok v sebe aspon 15 minut, stolica vyssie v creve na vstrebanie sliznicou nema vplyv…
A presne ako sa tu uz pise, je to obycajny paracetamol, latka ktoru obsahuje kopec inych liekov. Pri liekoch sa treba riadit ucinnou latkou, nie nazvom.