Čistenie zubných kanálikov v mŕtvom zube, bolí to?

sophie148
10. okt 2019

Baby, už som zúfalá 😞 zub mám otvorený skoro dva mesiace. Prvé čistenie bolo katastrofálne napriek anestéze. Následne som ochorela, pričom vložka ktorá tam mala byť týždeň tam ostala mesiac. Vyhladala som inú zubárku, čiže nanovo čistenie. Už ale bez injekcie. Odvtedy som tam bola trikrát. Stále ten istý scenár, dá dole ten kúsok sadry, prečistí, liečivá pasta a o dva týždne návšteva znova. Už je to desať dní vo som bola naposledy, ( zub už mala zatvárať výplňou) medzitým som znova ochorela a zo zubu začala tiecť krv. Čiže znova zub otvorila a čistila. Ale bolo to iné. Podľa jej slov mám tri krcky... Pri dvoch necítim vôbec nič keď čistí ale tretí je citlivý až keď tou kefkou zatlačí, je to také čudné pichanie ale len keď čistí, akoby sa na konci dotýkala nervu.. mám ATB. Za pár dní návšteva znova. Dokedy to bude trvať ? Bola by som vdacna ak by mi niektorá vedela popísať bolesť keď sú už kanáliky vyčistené. Keď sa má zub už definitívne uzatvárať. Má to vôbec bolieť ? Hovorím o bolesti pri čistení. Keď je teda zub už mŕtvy a vyčistený .. môže to čistenie byť stále bolestivé ? Alebo môžem mať pocit že ma pichá nerv niekde v sanke až ?
Ešte poznámka.. mám panický strach zo zubárov. Vraj aj to vie pekne pridať na bolestí.
Budem vďačná naozaj za každú odpoveď.. už neviem čo si bolesť tak nahovaram alebo je to pri tomto ošetrení normálne

ludmilka2407
10. okt 2019

Ak je vytrhnuty nerv a kanaliky uz budu ok, zdrave, tak nic by boliet nemalo. Ja som bola na cistenie asi 4x,lebo sa mi nad mrtvym zubom urobil vacok a bol tam hnis. A trvalo kym sa kanaliky preliecili ale zub je uz rok zatvoreny a nastastie vsetko ok.

jakubjakovae
10. okt 2019

@sophie148 ja som mala zub otvoreny skoro mesiac..ale na cistenie kanalíkov som si našla zubára, čo robi pod mikroskopom....prečistil mi ho...a uzatvoril antibiotickou vložkou..zub po zakroku bolel asi tyzden..aj mensi opuch som mala..ale chvalabohu ustupilo..pred dvomi tyzdňami mi vyplnil kanaliky a dal docasnu plombu...zatial ho necitim...
Musis tam mať zapal...to chvilu potrva..kym sa vylieci...drzim prsty..nech bolest prejde

deti95060810
10. okt 2019

mne to robil zubár pri niekoľkých zuboch...čím väčšie poškodenie zuba, tým trvá ošetrenie dlhšie ....myslím aj hojenie a dezinfekcia zuba...
mne zubár povedal, že keď cítim bolesť pri čistení že až vtedy je to už v poriadku -také pichnutie...
zub mi kázal stále doma vycmukávať - ide von hnis dokonca mi dal ten tenký drôtik aj domov že nech si to robím čím častejšie...samozrejme pre moju lenivosť som to nerobila ani raz...😉

deti95060810
10. okt 2019

@jakubjakovae ja som mala jeden zub otvorený 3 mesiace....chodila som na prečistenie pomerne často...
po zatvorení ma tiež zub bolel asi 2 dni - ale na to ma upozornil zubár že to môže byť...potom prestalo.

sophie148
autor
10. okt 2019

Mne to.zakazdym zalepi takou akoby bielou sadrou, zub deň dva ešte cítim ale nebolí ma. Bolesť mám len pri samotnom čistení aj to len pri jednom krčku akoby. .. naposledy namna fakt udivene pozerala či ma to naozaj bolí alebo "len" pichá. Ja asi aj to pichanie kôli strachu prežívam oveľa intenzívnejšie a preto mám pocit že ma to bolí?
Môže aj to pichanie byť neznesiteľné?

eliska13
10. okt 2019

@sophie148 Máš určite vybraté všetky nervy?s týmto som si užila v lete svoje tiež ATB, čistenie a jeden nerv som tam mala zabudnuty

jenna9
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sophie148
autor
11. okt 2019

@eliska13 tak snáď áno.. RTG mi zatiaľ nerobila. Ale myslíš teda nerv v Tom kanáliku áno ? Nie nejaký ďalší kanáliky o ktorom nevie

yanni
11. okt 2019

@sophie148 Ved ale rtg ti mala robit aj pred (aby vedela kolko kanalikov tam je) a aj po, aby videla ci su vsetky nervy vybrate a ci je vsetko dobre vycistene. Ja som bola koncom maja. Ale tu to nerobi obyckovy zubar ale ondodontist a pod mikroskopom. A maly rtg priamo na zub maju priamo v ambulancii. Mne to robili pod lokalkou, nemala som nastastie nijaky zapal, takze vycistil naraz. Dal vlozku a o ca. tyzden zavrel. Nani po odozneni narkozy ma nic nebolelo. Jasne,. taky cudny pocit ale ziadna bolest.