Čo by zabralo na dlhodobú hnačku?

ctrl
1. sep 2019

Vedel by niekto poradiť. Uz Tretí tyzden mam ráno dvakrát riedku stolicu. Hnačka to nieje kedže cez den mozem zjesť čokoľvek nic ma nepreženie.Nic ma neboli jesť mi chuti ale stravujem sa diétne ako pri hnačke . Vylúčila som hlavne mliečne výrobky mlieko kysnute potraviny sladkosti . Beriem probiotiká Probiofix inum a vitamín C . Tyzden som brala Endiex tyzden Hylak ale žiadne zlepšenie . Dnes je tretí den co som si nasadila Tasectan - ci pomôže neviem Test na OK v roku 2014 negatívny. Mal niekto podobne problémy a co vam zabralo .

h_petra
1. sep 2019

Si tehotna?

kika831
1. sep 2019

@ctrl a nemoze tu riesku stolicu sposobit kombinacia probiotik a vit C? A tiez striedanie preparatov nemusi zrovna telu vyhovovat. A co sa tyka upravy crevnej flory, to moze trvat aj 2-3 mesiace. Podla mna by to chcelo vyradit vsetky mozne preparaty, pripadne nechat len probiotika a tiez si poriadne nastudovat kedy je vhodne ich uzivat ci ako skladovat, bo aj to moze sposobit riedku stolicu. A kedze dalsia vec- pri rozhadzanej crevne mikroflore je bezne, ze sa problemy mierne zhorsia a az potom pride k naprave. Drzim palce.

tiwahe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskahryzka333
1. sep 2019

@tiwahe na hnacku vlakninu???? Ved vtedy sa vobec neodporuca .Skor sucha strava ,ved ju bude prehanat este viac od tej vlakniny.

ctrl
autor
1. sep 2019

@h_petra nie nie som

majuska161
1. sep 2019

@ctrl nemáš dáke stresy z roboty alebo z niečoho iného? Kamarátku tak každé ráno preháňali keď mala robotu ktorá ju stresovala... Aj 2-3x za sebou.. Zmenila robotu a všetko ok

ctrl
autor
1. sep 2019

@miskahryzka333 no aj ja si myslím že vlákninu vôbec nie to sa doporucuje pri zápche ovocie milujem všetko čo dozrieva teraz v lete mame aj domáce hrozno jablka marhule slivky broskyne ale aj tohoto som sa vzdala ale veľmi mi chyba tak neviem či sa nevrátim k tomu Hylaku to je probiotikum ale budem rada za každý komentár

ctrl
autor
1. sep 2019

@majuska161 nie vôbec stresová práca ta je v pohode

miskahryzka333
1. sep 2019

@ctrl inak mne toto robili zlcnikove kamene ,musela som drzat dietu beztukovu a az vtedy mi to pomohlo.Ale to nemusi byt tvoj pripad.

tiwahe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ctrl
autor
1. sep 2019

@miskahryzka333 mala si aj bolesti zlcnika lebo mna nič neboli

miskahryzka333
1. sep 2019

@ctrl nie nic ma nebolelo praveze len ma prehanalo .Potom som dostala zlcnikovy zachvat bez akeholvek varovania.

naloxon
1. sep 2019

@ctrl Radšej choď na odbery krvi a daj si vyšetriť stolicu. Nemate v rodine ochorenie traviaceho systému?

ctrl
autor
1. sep 2019

@naloxon nie

kasokri
1. sep 2019

@ctrl alergia potravinová. Možno celiakia alebo syndróm daždivého čreva. Ale chcelo by to vyšetriť u lekára.

eliska13
1. sep 2019

@ctrl môžeš mať kľudne nejakú baktériu chod k lekarke to je už dlho.

eliska13
1. sep 2019

@ctrl kamoskin syn mal salmonelu vôbec nie veľké hnačky bolesti iba ho občas prehnalo

miriam439
2. sep 2019

@ctrl
Nečítala som rady vyššie, čo dali baby, takže možno to už odznelo, čo ti napíšem ja. Ale nezačala si užívať poobede alebo večer nejaké lieky alebo vitamíny? Žeby ti nesadli a odzrkadlilo sa to touto rannou hnačkou?
Poznám prípad, že večer užíval ten dotyčný nový vitamín. doplnok, z toho mal ráno vyrážky, ktoré cez deň zmizli. Tiež netušil z čoho sa to deje a potom zistil toto.

ctrl
autor
2. sep 2019

@miriam439 beriem už dlhodobo Vít C a Probiofix Inum .

angelo23
30. máj 2020

@ctrl ahoj ako si dopadla mám niečo veľmi podobne

angelo23
30. máj 2020

@ctrl čo ti nakoniec bolo?

ctrl
autor
30. máj 2020

@angelo23 zabral mi Hylak forte 3x 40 kl. Treba brat dlhodobo. Všetky vyšetrenia neg.
Test na OK, krvný obraz, a aj vzorky zo stolice na baktérie neg.

angelo23
30. máj 2020

@ctrl koľko ti trvali tie hnačky? Ja sa bojím či nemám zápal hrubého čreva. Mávam občas keď idem viackrát za sebou na wc aj krv v stolici jasne červenú. (Mám vnútornú zlatu žilu tak dúfam že z toho). Hylak soľ bral týždeň a nič moc trochu zabralo. A ešte rozmýšľam či by hnačku nemohol spôsobovať helicobakter ale zase neviem 13 deň mat hnačku 🤔

suzy_dm
14. jún 2021

@angelo23 Zdravím, chcem sa opýtať, či vám niečo pomohlo na ten problém s hnačkami? Ďakujem.

radaodbornika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jan123m
Autor odpoveď zmazal
Zobraz