Čo je toto za štípanec?

babyttcirl
3. sep 2021

Ahojte žienky,

V noci ma nieco 2 x postipalo. Kali sme predtým s niecim doma problemy- neviem s čím. Davala som 2 x striekat - nic sa nikdy nebaslo a vcera ma zase niečo postipalo. Prikladam stipanec- je to klasický komar? Alebo niečo iné? Dakujem za názor.

gigie24
3. sep 2021

@babyttcirl Vyzera to ako komar, len je tam zvysena reakcia. Ak sa do 24 hodin neznensi kontaktujte lekara 😇

lenka2710
3. sep 2021

@babyttcirl nam takto začala žihľavka, presne takýto fliacik mal malý na ritke, myslela som ze tiež stipanec, do rána mal komplet cele nohy, ja som sa tak zľakla, hneď som bežala k lekárke a kým som tam dosla, tak to zmizlo 😂 na druhý deň mal zas chrbatik a bruško, bola som u babky a ta ma za susedu tiež pediatricku, tak som jej to rýchlo išla ukázať a ta mi potvrdila tu žihľavku! Samozrejme u vás to nemusí vôbec byť tak, len hovorím, že u nás to začalo presne takýmto flakom 😉

patus_2
3. sep 2021

@babyttcirl toto vyzerá ako komár. Pokus sa to neškrabat, môžeš potrieť kúskom cibule, alebo gélom nato určeným.

dadulamamula
3. sep 2021

@lenka2710 dobrý deň, chcem sa opýtať, z čoho vás malý mal žihľavku co mu to spôsobilo?

lenka2710
3. sep 2021

@dadulamamula joj, to keby som vedela 😂 keď som sa pýtala pediatricky, tak jej odpoveď bola že z hocičoho! Jedlo, práci prášok, mohol sa o niečo obtriet, niečo olizat, proste hocičo! Mal to asi 3-4 dni a ako prišlo tak odišlo! Je pravda, že jedol ríbezle, tak ja si myslím, že to mal z nich 🤷‍♀️

simona139469
3. sep 2021

@babyttcirl buď komár alebo mne to príde jak keď ovad stipne… ale skús potrieť nejakým gélom a neskriabat to… to by mohlo postačiť a ak to zmizne tak to fakt bol iba nejaký stipanec

bona69
3. sep 2021

Aj ja si myslím že ovad, aj ja som také mala, ostala mi potom až modrina,nakremuj s fenistilom,ono sa to podľa mňa ešte viac roztiahne ten štípanec,ale za pár hodín to bude lepšie