Čo mám robiť so zapáleným štípancom od hmyzu?

Zodpovedané
28. jún 2022

Dobrý deň,

v nedeľu doobeda ma niečo poštípalo pod pazuším. Myslím, že som tam mala aj žihadlo. Dnes som zbadala, že je to takýto veľký štípanec. Občas svrbí, ale nie veľa. Iba ako klasický štípanec od komára.

Čo s tým mám robiť?

Treba zájsť k lekárovi, alebo stačí nejaká domáca liečba?

Ďakujem

Dobrý deň,

vhodné je užiť lieky proti alergii (Zodac, Omarit, Dithiaden). Jednorázovo by som odporučila kortikoid, pretože môže ísť aj o lokálnu alergickú reakciu. Lokálne si môžete na postihnuté miesto dať Fenistil gél.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková