Čo mi pomôže na strašnú zápchu?

29. máj 2023

Ahojte prosím pomôžte mi čo na zapchu ? Glycerinove cipky neviem v sebe udržať vôbec sa nechcú vo mne rozpustiť ..včera som mala po 4 dňoch stolicu vyšiel zo mna kameň čo mi akurat natrhol konecnik ..teraz už beriem aj sirup duphalac odvčera a nič vôbec neviem ísť na záchod ..cítim že v bruchu mi už ten sirup pracuje ale ten kameň čo mám v konečníku neviem dostať zo seba som zúfalá 😭

engel76
29. máj 2023

Actimel na lacno, vecer namocit slivky aj s pomletymi lanovymi semiackami a rano zjest slivky a vypit tu vodu.

nikpa
29. máj 2023

No keď už nezaberie duphlac ani glycerínove čipky tak jedine klystír. Uľaví sa ti. Ja som bola bez stolice 12 dní a poviem ti keby som vedela ako sa mi po klystíre uľaví, dala by som si ho tak na piaty deň určite... A potom si stráž stravu, vlákninu, ovsené vločky, kamilkovy čaj, slivky, kapustova voda...

zojazoja
29. máj 2023

mne kedysi davno na strasnu zapchu spojenu s jednou chorobou nepomohol ani gutalax ani prehanadla ine.len Psyllium.

autor
29. máj 2023

@nikpa a môžem sa opýtať to si v lekárni zohnala?

ifava
29. máj 2023

Ono ked je to uz v takomto stadiu, ze tam mas "kamen", tak tie cipky sa nedostanu az tam, kam maju, preto ti neucinkuju.

shee11
29. máj 2023

Forlax al,. Macrogol

trgypadl
29. máj 2023

Daj si 2 glycerinove cipky a zaved si ich poriadne hlboko, viem ze to bude zniet trosku nechutne, ale cim hlbsie tym lepsie, a na 45 min si lahni a stiahni polky

luccija
29. máj 2023

@ifava práveže ten cipok ten kameň rozpustí a
uľahčí vyprázdnenie
Daj si dva čipky, alebo senný list čaj, prehanadlo Gutalax.

zenulkaaa
29. máj 2023

Jes dost tukov??? Zapcha vznika ak je nielen malo vlakniny, ale aj malo tukov v strave. Skus si raz za cas dat nieco mastnejsie, alebo skus pravidelne uzivat lyzicu olivoveho alebo lanoveho oleja.

eny333
29. máj 2023

Skús Lecicarbon čípky,glycerínové sú tvrdé a dlhšie sa rozpúšťajú,tieto sú mastenšie a rýchlejšie sa rozpúšťajú a ešte pomôže ich pred vložením namočiť.

ifava
29. máj 2023

@luccija No mne v lekarni takto hovorili, ked som bola pre starkeho kupovat cipky, tak neviem potom.

aceris
29. máj 2023

Probiotika beries?

h2
29. máj 2023

Zaječická hořká. Je to minerálna voda. Nemám osobnú skúsenosť, ale toto je vraj na také prípady, ako máš ty, veľmi dobré.

eny333
29. máj 2023

A inak už len to čo bolo spomenuté,veľa vody,vlákniny,sušené slivky,niekomu pomôže aj Acidko,Šaratica.Macrogol z lekárne,prípadne krušinový alebo harmančekový čaj.

nikpa
29. máj 2023

Áno, pýtala som si sadu na doma, že si to spravím sama 🙄 bola to taká tuba v ktorej bol už aj ten roztok, len som to doma otvorila podľa návodu a použila. Alebo je aj samotný balónik na klystír bez tej tekutiny dostať kúpiť a potom najčastejšie sa používa prevarena voda do toho alebo aj fyziologicky roztok.
A inak tiež mi na pohotovosti povedali podobne ako @ifava píše, že ak už to máš v čreve akoby upchaté a nahromadené na kope, prípravky ako čipky nepomôžu. A tak aj bolo, mne vtedy čipky nezabrali a synovi ani čipky ani preháňadla.

lili1995
29. máj 2023

Sypaný čaj z čakanky piť nalačno ráno. V lekárni sa dá kúpiť. Mne toto jedine najlepšie vždy pomohlo... Pre mňa zázrak na tráviace problémy a zápchu hlavne.

lavender94
29. máj 2023

Lyžica psylia a zapiť veľkým množstvom vody. tri krát počas dňa. Na druhý deň pôjdeš uvidíš. Keď už tam máš šuter, treba to hlavne trochu zmakčiť, keby si dáš guttalax, tak ta síce preženie, ale srať ten kameň by som fakt nechcela.
Alebo ešte má teda napadlo, ten duphalac zvýšiť dávku kľudne na dvojnásobok. A pi dostatocne množstvo vody.

barbora237
29. máj 2023

LACTULOSA je uplne skvela na rozpustenie tuhej stolice. Je to brutal sladky sirup,ale pocas tehu mi bol najlepim spolocnikom. Fakt odporucam. 👌👌 U mna nepomahali ani slivky zapite jablkovou stavou ani acidko zapite slivkovou stavou ani nic bezne.😂😂 Skusila som aj kvapky Guttalax a z neho som mala akurat tak brutalne krce bez vysledku. A este SARATICA a mineralne vody s podobnym zlozenim. 👌👌

marcellka32
29. máj 2023

Na prvý stupel na konci možno aj manuálny výber s rukavicou, potom zajecicka denne nalačno 2 deci určite pôjdeš
Ďalej ráno slivky namočené vo vode z večera, aj vodu vypiť, ovsena varená kaša, probiotika probiofix, kyslá voda z kapusty, kefír, bryndza májová teraz má najviac probiotík
Nejesť ryžu, mrkva, banány
Jesť jahody, melóny, ananás, kiwi
Veľa čistej vody a pohyb

marcellka32
29. máj 2023

@h2 tomu ver, táto voda je zázrak, horká strašne ale účinná, hlavne nie je to prehanadlo, ale podpora čriev minerálnou vodou, získala niekoľko ocenení, je to aj na fľaške popísané

ika11123
29. máj 2023

Tak niekedy si treba pomôcť aj palcom žiaľ :( mne napríklad pomáhala Juška...prevencia makový olej ráno a večer a neviem čo je zápcha

terry658
29. máj 2023

Každý večer dve jablká. To je recept mojej svokry, ktorá mala roky s tým problém.

jankalukasova
29. máj 2023

Zajačická minerálna voda 👍👍👍

kik2022
29. máj 2023

Ja som mala presne takúto zápchu, kedy som už bola zúfalá, lebo to bol presne ako píšeš kameň, ktorý som nemohla dať asi 4 dni von. Nechcela som si dávať nejakú chémiu, tak som sa nahnevala a vypila celé litrové acidko..A večer už to išlo 😆.

kik2022
29. máj 2023

A ešte doplním že tento problém mi spôsobili probiotiká. Asi nie každé pomáhajú na trávenie. Niektoré to vedia asi ešte zhoršiť.

tibor79
29. máj 2023

Epsomská soľ v potravinárskej kvalite.

michaelajasna
29. máj 2023

V takomto prípade účinnejšie ako glycerinove čipky je určite Easy lax. A užívať duphalac alebo for lax, určite zaberie ale tie až tak po 2 dňoch

dilino
29. máj 2023

Ja ti poradim ja ked mám raz za čas zapchu mňe pomôže len ricínový olej. Vyskúšala som snád všetko ale nič mi nepomohlo a potom mi v lekárňi čo robi kamoška poradila toto. Dám si jednu polievkovu lyžicu zapijem vodou a úľavy sa mi je to dostať v lekárni. Nie je to na použitie každý deň ale na 2 krát do týždňa to sa dá.Vyskušaj.

jankak055
29. máj 2023

Kolko vody cez den vypijes?

babatkoo
29. máj 2023

V kazdej lekarni predavaju mineralku ZAJEČICKA HORKA. Ano je horka ako fras, ale je to nenavykove prirodne prehanadlo. Stolicu zmakkci a hlavne ak budes pit v pravidelnom case, budes mat stolicu aj v pravidelnom case. Pila s tehotna, dojciaca, pil ju od 2 rokov moj syn, ktory trpel aj 8 dnovymi zapchami par rokov, kym nas zachranila tato voda. Popozeraj su o nej na nete studie