Čo na bolestivý prsník?

zuzub
6. máj 2012

Ahojte, mamičky viem, že je tu už niekoľko podobných otázok, ale nenašla som úplne môj problém, preto vás prosím o radu.dnes v noci ma prudko bolieť prsník, v spodnej časti, nemám ho ani naliaty ani zdurený ani hrčku navonok je úplne ok ale strašne hlavne pri dotyku bolí.teraz mám už aj teplotu 38.3 dala som si po kojení jeden paralne.dávam si studené obklady, malá sa mi trošku horšie prisava k tomu prsníku aj sa mi zdá, že ide z neho menej mliečka, ale vyzerá po kojení napapaná.neviem čo stým... prosím poradíte?ďakujem.

angellinka
6. máj 2012

skus zmenit polohu,pred tym prsnik nahriat,osprachovat teplou vodou a prilozit malu,ked ta to boli v spodnej casti,vyskusaj futbalovu polohu.Najdi sa nete 😉 ja som to mavala,mala sa zle prisava,vyzera to na zapal,treba aby sa ti odblokoval mliekovod,preto ta bolest,ak si najdes na bradavke bielu bodku,prepichni strelinou ihlou,drzim palce 😉

slniecko2011
6. máj 2012

@zuzub ja mam presne to iste posledne 2 dni....uz som to raz mala a vtedy mi pomohla masaz, masiruj si prsnik ked kojis 😉

martinka17
6. máj 2012

máš zápal prsníka ☹ , mala by si k lekárke, mne zabrali až atb 😉

tajava
6. máj 2012

kapustny list prikladat, mne stale zabralo

aduskatt
6. máj 2012

pohotovost, antibiotika............ja som mala veeela casu na pohotovost☹ a tak sa mi to zospulo, ze mi odislo mliecko z toho prsnika🙂

lolko_lenka
6. máj 2012

mne pri začínajúcom zápale pomohla gáfrová masť s ichtamolom, poradil mi to dr. som si natrela tam kde bolelo, prelepila gázou. Do rána ma nič nebolelo, ale pre istotu som si dala taký istý obklad ešte raz na druhý deň... pozor na smrad a mastnotu 🙂

danielle77
6. máj 2012

Ak kojíš, na teplotu je dobrý NUROFEN RAPID ale gélové kapsule ... a na ten prsník si daj obklad zo studeného bieleho vína, pomôže aj horúca sprcha a to zatvrdnuté miesto si rozmasíruj a mliečko si ty vytlač ak malá dobre nesaje ... táto kombinácia mi zabrala vždy

strapco13
6. máj 2012

@zuzub ..zrejme mas pocinajuci zapl prsniky...treba dobre vyprazdnit úprsnik..pri dojceni nech smeruje brada dietatka k bolavemu miestu, akonahle mas hrcu rozmasirivat, odsat ak nevysaje dieta
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/upchat...
na teplotu a bolesti mozes paralen alebo ibalgin

beton
9. máj 2012

@zuzub suhas so @strapco13 zacinajuci zapal. nemusis hned letiet na pohotovost, ani ATB ti netreba, ak to podchytis vcas, zvladnes aj v domacich podmienkach. pred dojcenim nahriat, mozes aj rozmasirovat, ja som zvykla masirovat aj pocas dojcenia, pokial to babatko nevyrusuje. prikadat bradou k miestu, kde je zapal.po dojceni schladit. hlavne, aby babatko vsetko poriadne vytahalo, dojci cim viac, nech to rychlo ide prec. medzi dojceniami mozes aj obklad z bieleho vina, tvarohu. kapustne listy su tiez ok, ale znizuju tvorbu mlieka, takze max. 3x denne po 20 minut. je dobre, ze si si to nacas vsimla a mozes rychlo urobit potrebne opatrenia.