Čo na nádchu?

1. jan 2023

Dnes som zacala 7tyzden nadchy,mala som uz 3x ATB,sanorin,pamycon s ucinnou latkou..nic nezabralo..na zaciatku som mala 8dni zimnicu,vratila sa mi😢..moja dokyna tvrdi,ze uz mi nema co dat🥹,vraj vytery su dobre🫣stale mam zlte hlieny..pred tyzdnom som mala aj hrdlo a nutkanie na kasel,ale to chvalabohu preslo po ACClongu..nadcha mi trva stale,uz ma bolia tusim aj zuby,nevladzem uz smrkat tolko..mam zimnicu 3dni a boli ma vsetko akokeby koza na dotyk😱 dakujem za rozumne rady

loliki
1. jan 2023

Voľakedy stará klasika bola naparovanie slanou vodou. Mne pomáha Modafen, lebo nátcha a prínosné dutiny idú ruka v ruke. Sinupret. A hlavne vyležať a vypotiť.

autor
1. jan 2023

@loliki to robim..naparujem,nezabera,tak na 10minut😢

loliki
1. jan 2023

A potíš sa, ležíš?

autor
1. jan 2023

@loliki ano lezim..ale zimnica neprejde ani pod paplonom

3nikus30
1. jan 2023

Jednoznačne preplachy nosa. Difúzer s esenciálnym olejom air napriklad. Prirodne antibiotika kapucinka,propolis..NAC na uvolnenie hlienov. Vysoke davky vitaminu C,D a zinku.

mawisch
1. jan 2023

Moj syn mal tiez teraz tuto chripku, alebo co to tu koluje. Popri tom mal mesiac sopel, nepomohlo nic. Aj sme preplachovali nos kanvickou, ale on mal tak upchaty nos, ze mu to nepreplachlo. Pomaly to odznieva same. Ale takto dlho este nachladnuty nikdy nebol :(

autor
1. jan 2023

@mawisch veru,nic nezabera 😢

mawisch
1. jan 2023

A vytery mal negativne, nic nepomohlo. Sinupret, kaloba, pamycon, homeopaticky sprey do nosa, preplach nosa slanou vodou, vincentkou, vyvarom z nadchovnika. Neskutocne dlho trval tento sopel. Uz som sa potom na vsetko vykaslala. A odznieva to akosi same.

autor
1. jan 2023

@mawisch och joj..co to je😢prajem nech sa mu kazdym dnom polavi..

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. jan 2023

@deadlylucy no skusam vsetko nemozne😔

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barborizzy
2. jan 2023

@deadlylucy dobry prosím mohli by ste napísať aj mne do správy ? Ďakujem

martinastaj
2. jan 2023

@deadlylucy môzem aj ja poprosiť o info, ďakujem

anavi_orim
2. jan 2023

Mne poradili Kalobu, zatiaľ sa mi zdá, že to vyborne zaberá.

mima172
2. jan 2023

Autorka: nejdem ta strašiť, len ti napíšem moju aktuálnu skúsenosť. 6t zapchate dutiny, nádcha, mierne teploty, zimnica bolesť uší, pokašliavanie, celková slabosť. Pamycon a iné húfne predpisovane veci nezabrali až zastupujúci lekár mojej obvodnej (mala som šťastie, že moja mala zrovna dovolenku) vyslovil podozrenie na pľúcne chlamýdie a mykoplazmy. Zisťujú sa z krvi. A žial, potvrdili sa mi oboje. Mam atypicky zapal pľúc, aktivne pľúcne chlamýdie aj mykoplazmy. Mam atb ma 3 týždne, následne sa uvidí, či bude stačiť jeden cyklus atb alebo sa bude pokračovať druhým. Nepíšem ti, ze je to ak tvoj prípad, no akoby som čítala o sebe, keď som čítala tvoj príspevok. S dutinami som bola aj na orl, vytery v poriadku. Všetko to spôsobujú tie ch+m. Beriem atb 4ty deň, zatiaľ cítim aspoň, že ustupuje tlak v usiach.

autor
2. jan 2023

@mima172 a pri atypickom zapale pluc je nadcha takato😔?

mima172
2. jan 2023

Ja mam atypický zapal pľúc spôsobený tými plucnymi chlamydiami a mykoplazmami a oni okrem toho spôsobujú aj zápal prinosovych dutín. Osidluju totiž celý dýchací systém. Určite som ta nechcela vystrašiť, ja len, že ak sa to bude dlho ťahať, tak odbery sú na mieste. Ja som dúfala, ze je to len dlhotrvajúca nádcha a zatekajuce sople a nakoniec je to to, čo píšem. A to som ešte aj tehotná a musím brat atb 😢

spisanka
2. jan 2023

Ahoj 🙂
Z mojej skúsenosti naparovanie skôr zhorší stav.
Takouto nádchou som sa naťahovala niekoľko mesiacov. Hrozne to bolo.
Antibiotiká nezabrali. Nič nezaberalo.
Vyskúšala som všetko dostupné a nakoniec zabral solux ( červené svetlo)
3-4 krát denne cca 10 má minút a kamoška mi namiešala ešte čosi z medvedieho cesnaku.
Po prvých dňoch.mi začalo riadne spúšťať a potom sa to ukľudnilo,cca 10 dní a bola som v poriadku.
Dcérka aj muž keď sú nachladení tiež zahrievajú dutiny.

autor
3. jan 2023

@mima172 to ti brala krv obvodna lekarka?na tie plucne chlamydie a mykroplazmy?

mima172
3. jan 2023

Áno, lebo jednou z pričin dlhotrvajúcej choroby môžu byť práve tieto "veci". A žial, potvrdilo sa to.

autor
3. jan 2023

@mima172 a musim najprv predtym mat to ORL vysetrenie ci moze zobrat i bez toho?

mima172
3. jan 2023

Nie, nemusíš. Orl vyšetrenie mam aj preto, lebo bolo aj podozrenie na zápal prinosovych dutín, no ten síce mam, no je to len príznak tých ch+m.

autor
3. jan 2023

@mima172 pôjdem skúsiť zajtra k mojej dokyne..a to si mám normálne požiadať?

mima172
3. jan 2023

U mňa vyjadril podozrenie lekár a kázal prísť na druhý deň na lačno ráno na krv.

autor
3. jan 2023

@mima172 pojdem nalacno, skusit stastie😁

mima172
3. jan 2023

Držím palce 🙂

autor
3. jan 2023

@mima172 dakujem,ozvem sa ak nezabudnem co bude