Dráždivý a vyčerpávajúci kašeľ

flower24
15. júl 2014

Ahojte maminy. Prosim vas, poradte tie, co s tym mate skusenosti. Dcerka (22mes.) je 5.den chora. Prve 3noci mala "len" zvysenu horucku, ziadne ine priznaky, ta presla a zacal vytok z nosa, no najme kasel. Suchy, drazdivy, obcas ju z neho na konci az napne. Dnes ju drazdilo kazdych 15sec. Neviem ci je to zo zatekajucich hlienov, alebo ju drazdi neco ine a neviem uz ako jej pomoct ☹ V nedelu sme totiz boli na pohotovosti, vtedy to vyzeralo len na slabsiu virozu (mala len tie horucky), nizke CRP, tak nam dali len pamycon do nosa zmiesany so sanorinom a lieky na horucku. V pondelok sme sli k nasej pedi, kedze uz zacal aj kasel a nos a k pamyconu nasadili fenistil a stoptusin. No nemam pocit, ze jej to zabera. Uplynulu noc nemohla vobec spat, co ju ten kasel nonstop budil. Boli sme hore od 2-5hod. Dnes po telefonate pedi navrhla skusit vysadit fenistil. Zajtra mame ist na vytery, ci to vraj nie je cierny kasel....Zatial stale kasle, kazdych 20sec., zaspi a zobudi ju to a tak stale dookola... 😒 Viete mi poradit, ako jej v noci pomoct, aby sa vyspala? Lezi na vyvysenom, zvlhcujeme izbu, vetrame, aj tak nic...Nemoze ju nejak drazdit ten sanorin v pamycone? Poznate tu latku niektora? Predtym, ked sme mali laryngitidu aj moraxelu 😒 , tak cisty pamycon zabral. Dakujem za kazdu radu

frozenelza
15. júl 2014

Nam na kasel nic ine nepomoze iba cibulovy sirup do dvoch dni sme bez kasla

flower24
autor
15. júl 2014

@frozenelza: a davas cibulovy sirup aj na suchy kasel? V tom som si nie som ista, kedze suchy nam kazali doteraz potlacat stoptussinom a toto je ak sa nemylim na vykasliavanie. Ci?

frozenelza
15. júl 2014

@flower24 ja davam vzdy ked je kasel, k tomu husty vyvar slepaci

katarinamarkova
15. júl 2014

mucoplant - zabral vzdy aj na suchy aj na vlhky kasel, kedze je cisto prirodny mozu ho aj tehotne aj miminka, len cukrovkari nie, myslim......a krpcom chuti, lebo ja taky bylinkovo sladucky, jediny sirup co kedy pytali ze - esteeee a ja musim povedat nie :( 🙂

szib23
15. júl 2014

Ahoj,Paxeladine sirup

bohumila1988
15. júl 2014

Stoptussin kvapky - ten je na suchý kašeľ a dráždivý, a keď by začal byť vlhký tak traba solmucol
Fenistilové kvapky

flower24
autor
15. júl 2014

@katarinamarkova: nam prave mucoplant zial nezabral nikdy, ani len pri vlhkom, vykasliavajucom na ktory je urceny. Prave naopak, pri suchom kasli nam este viac zhorsil situaciu 😒
@szib23 : ten nepoznam, pozriem, vdaka.
@bohumila1988 : stoptussin davame vzdy na suchy, na laryngitidu zaberal, tentoraz nie. Ako som pisala hore, pediatricka kazala vysadit, nechala len fensitil.

0604katka
15. júl 2014

ahoj my sme mali taky problem ale zo 7 rocnym synom, posli sme k nasej dr.dala nam pamycon a cedrox sirup na druhy den k veceru to uz bol hooror necakala som a bezali sme na pohotovost..zmenili nam na augumentin a dostal injekciu,ta je na principe ak poznas ventolin sprej alebo sirup a uz bolo omnoho lepsie,dostali sme aj na predpis ventolin vo zvysenej polohe spat a preslo nam to do cca 2 dni,samozrejme lieky sme dobrali...ako pricinu nam dr.na pohotovosti povedala,ze ten kasel mu stiahol priedusky a koli tomu este pridavalo a neustupovalo...myslim ze fenistil nato vplyv nema ao je antihistmatikum cize take prejavy ma zmiernit a nie este viac drazdit,ale niesom dr. lem mi je divne spravanie tvojej dr. a to liecba po telefone ze skuste .....nasa by uz pindala ze ako to ze niesom uz na ambulancii....

amee
16. júl 2014

Ahoj, my sice zijeme v UK a o zdravotnictve tu by som mohla rozpravat hodiny. V skratke-mojich chlapcov liecim sama a vsetkym dostupnym zo Slovenska. Raz mal mladsi rovnaky kasel ako opisujes, ja som s nim isla na pohotovost. Hned dostal atb. Ale kym mu zabrali tak to bol horor. A dala som mu aj rectodelt (mam zo SVK, ten je na predpis pri laryngitide lebo aj tu mal). A tiez davam fenistil pri dusivom kasli. Preto sa tiez cudujem ako @0604katka, ze vam povedala dr.vysadit fenistil. Ale tiez nie som lekar takze neviem. V kazdom pripade zelam malinkej skore uzdravenie, kasel je unavny pre dospeleho, nie to take male dieta.

flower24
autor
21. júl 2014

0604katka: boli sme u lekarky den predtym a mali ist aj na druhy den na vytery. Povedala nam, ze mozme prist aj v ten den, ked som volala, no zaroven vedela, ze den predtym nemala na prieduskach mala nic, takze ju moze drazdit len nejaka latka z tych liekov, co mala nasadene. Preto odporucala vysadit na 24hod.(nie nastalo) fenistil, aby sme videli, ci to nemoze byt z neho. Pretoze pamycon sme predtym mali viackrat a vzdy pomohol. Akurat teraz v nom ten sanorin...Ant. ona ani my neradi davame, ked to nema zmysel, ze mala nizke CRP a bolo to teda virusove, cize ant. by vtedy nezabrali. Neskor ich vsak dostala a zda sa, ze pomohli. Kasel sa zmenil na vlhky, teraz zakasle par krat za den, no aj to by som bola rada, keby uz uplne zmizol 😒 Ventolin nepoznam, no zapamatam si ho, ak by sa to nedajboze zopakovalo...
@amee:rectodelt poznam, mam v chladnicke, zial aj nas uz kedysi potrapila laryngitida...dakujem za povzbudenie a zelam vsetkym detickam len vela zdravia a usmev na perach 😉

tinulqa
26. jan 2023

@flower24 áno moja brala ventolin ale dokt povedala ze neje dobre dávať veľa dní tak nám dala len ba 2 dní ďalšiu dala mi tabletu na jeden deň a na noc som jej dávala štvrtinu ditiadrnu pomohlo moja rýchlo sa z toho dostala

nikita002
25. mar 2023

ahojte mamicky aj nas trapi dlhsie kasel uz najprv zacal suchy kasel nasadila som ditustat presiel nam kasel fajn ..lenze ale o tyzden nam zacaly sople a zasa kasel sme bez teploty davam stopbacil a bromhexin kvapky ale sme objednany na vyteri tak uvidime co a ako ...co by ste este odporucili na dlhodoby kasel a teoreticky na upchate dutiny uz som zufala ...

tinulqa
25. mar 2023

@nikita002 bromexin by som nedala no nám veľmi pomohol sirup z byliniek kúpený z lekárne ako sa volal už neviem ale bolo to len na báze bylinkách ale úplne že super a caloba ta tiež veľmi pomohla nakoľko fenistil nám prestal zaberať

simulienka2207
25. mar 2023

Solmucol.

nikita002
25. mar 2023

@tinulqa už pondelok ideme na tie vytery tak som zvedavá nech ho aj popocuva doktorka ...uvidíme

dominikamacakova
25. mar 2023

Mojim dvom zabral Prospan

tinulqa
26. mar 2023

@nikita002 držím prsty nech dobre dopadnete