Čo na zápal ďasien?

jezibosorka
11. jún 2012

no, musim ist k zubarke, ale kym sa k nej dostanem, asi mam zapalene dasna, citlve zuby, a mam pocit,ze ma bolia vsetky, kaz si ja nevidim niaky,,, ale vidim ako dasna ustupuju najma dole,, neaka ustna voda? alebo bylinky na rychly zasah? nemala som nikdy takyto problem doteraz, rok som nespala, asi na mna zacina sadat vsetko... dakujem za radu..

iconka
26. feb 2013

Moj priatel ma tento problem. Ma drave zuby, ziadne kazy, pravidelne prehlaidky a aj zubnu hygienu raz do roka a predsa mu vzdy povedia, ze ma zapal dasien a daju antibiotika na tyzden, nabalia medzizubne kefky a ustnu vodu listerin. Potom ma zase na cas pokoj a toto stale dookola.

hori
26. feb 2013

potierat dasno tea tree olejom

anjelicek229
15. apr 2014

Ja mam akurat ten problem cele dasna mam cervene a bolave.. v lekarni mi dali Florsalmin.. tak hadam prejde... 😖 lebo mam dost.....

koby
12. máj 2014

tiez som mala podobny problem, vyplachovala som salviou a inymi bylinkami a nepomohlo.isla som dent.hygienicke, poriadne mi vycistila od zub. kamena,cele dasna rozvrtane,ale mi povedala,ze si musim cistit medzizubnou kefkou. Cistila som, ale aj tak som male este vzadu zapal. Tak som skusila cajovnikovy olej /od JUSTu,menej agresivny ako ten v lekarni/ si davat na medzizubnu kefku . a az ten mi zabral....

zita19
12. máj 2014

Meridol pasta a ustna voda. Alebo Corsodyl zubna pasta a ustna voda. Urcene su na liecenie zapalov dasien. Obidva maju tu istu ucinnu latku ale Meridol mi viac "chuti"..

lienka2407
12. máj 2014

Ustna voda a kazdy den s curaprox medzizubnymi cistit a cistit a vyplachovat ustnou vodou do tyzdna zapal prejde potom uz len pokracovat

sbenkova
5. jún 2014

šalviová tinktúra, herbadent - tinktúra z liečivých bylín - v lekárni voľne predajné

hanatom
12. júl 2014

tak vcera som bola u zubára, ktorý mi okrem iného zistil zápal dasien. Vcera som si na to kúpila parodontax ZUBNú pastu, plu odporucil mi natriet zubnú pastu parodontax na noc na zuby a tak nechat posobit.

bublinka127
13. júl 2014

mne pomohol zubný gél Curasept + čistenie medzizubných priestorov....

nikawero12
13. júl 2014

Mne pomáha pravidelné používanie zubnej pasty Lacalut aktiv a večer používam na výplach Corsodyl roztok. Ale tak maximálne 3 x do týždňa, lebo dosť farbí zuby. Účinné je aj preplachovať zuby so soľným roztokom - obyčajnú kuchynskú soľ rozpustiť vo vode a vyplachovať s tým ústnu dutinu, má to dobrý sťahovací účinok na ďasná.

silvuska1234
21. júl 2014

ahojte ... prosim vas mam taky problem rano som sa zobudila s opuchnutou tvarou
opuchli mi dasna a najviac tam kde mi trhali zub asi pred rokom a nic mi na to nezabera mohli by ste mi nieco poradit prosim

zuzuxxxx
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lolp
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbara088
14. aug 2014

herbadent alebo propolis

gliker
25. aug 2014

Nám pomáha sprej Lavyl 32 od spoločnosti Lavylites. Je to novinka a je to veľmi účinné. Zaberá na boľavé ďasná, afty, herpesy, boľavé hrdlo a tak. Deťom aj dospelým.

nutrimas
26. aug 2014

Pri problemoch s ustnou dutinou, afty, zapaly dasien, odhalene krcky, su velmi ucinne pripravky s obsahom nimby - ustna voda, zubny prasok, alkohol. extrakt. Vdaka svojim antimikrobialnym, antimykotickym ucinkom pomahaju podporovat spravnu funkciu ustnej mikroflory, posobia preventivne voci kazivosti zubov...Zubna pasta neobsahuje fluoridy ani ine umele prisady aj farbiva, su vhodne aj pre deti. Pestru ponuku najdete na nasom eshope, ochotne a radi Vam poradime.

milota164
26. aug 2014

ja som tiez pouzivala propolis

lienka737
27. aug 2014

Vyskúšala som všetko možné, jediné, čo mi pomohlo bola dentálna hygiena!

milan_branik
27. aug 2014

no pouzival som peroxid

peroxid vodíka 3% sa používa na čistenie rán, vredov, na výplachy ústnej dutiny pri stomatitíde alebo gingivitíde alebo ako kloktadlo

herbadent je tiez dobry......

jobmy
2. sep 2014

Ja by som ti určite odporučil Emmi-dent. Je to ultrazvuková zubná kefka.
Ja som to vyskúšal a je to super.

http://jobmy.emmi-club.de

papa63
6. sep 2014

...pomôcť môže všeličo, naozaj sme rozdielni a každému môže chýbať čosi iné alebo ochorenie môže mať iné príčiny 😒
Predpokladám, že základy zubnej hygieny má v dnešnej dobe zvládnuté každý 😉
Ak uprednostňujete prírodné produkty, volil by som z týchto - vyplachovanie úst teplým šalviovým čajom (podržať v ústach aspoň 3 minúty) alebo spomínaný propolisový roztok. Do úvahy prichádza aj prírodná Ústna voda Weleda (tá by sa hodila na problém vikivivi - je aj na afty aj na soor u dojčiat). Prípadne pár kvapiek tee tree alebo oleja sibírskej jedle do vody a vyplachovať, len trochu cítiť, že tieto oleje nerobia dobre sklovine...
Vo všetkých prípadoch určite zvýšiť príjem vitamínu C, napríklad vypiť aspoň 3x denne pol pohára citrónovej šťavy s vodou... Všetko overené na rodine! 🙂

danjelca
6. sep 2014

Koloidne striebro

mamazem
10. sep 2014

Môj tip je Drags Imun - Dračia krv, je to prírodná živica vo forme kvapiek. Má silný sťahujúci, protizápalový účinok. Na zápaly v ústach a afty je výborná. Okrem toho má veľa iných možností použitia. Pozrite u nás na mamazem.

inffinity
10. sep 2014

Zubni pasta s aloe a bez fluoru od essens 🙂

poertschach
10. sep 2014

prírodný Zubný olej od firmy RINGANA.
zloženie: Sesame oil, microfine cleaning
particles from silicic acid, birch
sugar, star anise oil, lemon oil,
cinnamon leaf oil, peppermint oil,
clove flower oil, eucalyptus oil,
and menthol from Chinese mint

17alexis
12. okt 2014

Ja mám dobré skúsenosti s pastou Lacalut. Tiež používam ústnu vodu, ale funguje aj bez nej, je po nej taký "stiahnutý pocit" 🙂 Inak, s tým mám problém asi 13 rokov už a zubár mi kázal ešte masírovať ďasná, ale už nepovedal, ako...

malinka158
14. nov 2014

ahoj na tento problem je dobra ustna voda paradontax. tiez je dobre pit salviovy caj

1marika1
15. nov 2014

dobrý večer

jednoznačne Vám odporúčam ALOE VERA Zubnú pastu - skúsenosť? kamoške vytiahli 4 zuby - aby nekrvácalo zastriekala first sprejom a na to dala zubnú pastu - pekne stiahne, ale nielen ďasná ale hlavne zápal

vrele odporúčam

simona12345
17. nov 2014

Dobry den,
od piatku ma bolia dasna na spodnych zuboch, boli ma az brada a mam to dost opuchnute a opuchla mi uz aj spodna pera. Myslite ze to je uz zle? Alebo este s tym mozem nieco urobit nech nemusim ist teraz zubarovi?