Čo pomôže na afty?

beatrixx123
22. mar 2021

Žienky máte niečo fakt osvedčené na afty mám ich po celých ústach, zuboch, podnebie hrozné sa mi vôbec niečo zje 🙈 a dokonca mám to take že aj teploty

Je mi jasne že je to s oslabenej imunity od vcera dopĺňam aj vitamíny a na afty používam zatiaľ florsalmin spray

1aduliatko1
22. mar 2021

Vitamín B12, a florsalmin spray je fajn, ak to máš moc, možno treba zájsť k dr. mne ako dieťaťu až injekcie pichali. tiež ma to vie potrápiť ☹

chrobacik41
22. mar 2021

@beatrixx123 tinctura gingivalis, herbadent a corsodyl gel a posilniť imunitu vitamin c d b a zinok

judar
22. mar 2021

Toto trapieva aj mna a niekedy chytim taky amok ze si ich pretriem citronovou stavou alebo rovno solou potom ma to tak pri jedle uz otravne nebolieva a rychlo sa mi zhoja

beatrixx123
autor
22. mar 2021

@1aduliatko1 mala som to pred 4 rokmi ale jednu a teraz plne ústa až 🙈

lubi40
22. mar 2021

@beatrixx123 mne sa afty robia z plesni - candida. Su lieky na odplesnenie organizmu, par krat som ich brala, neskor som zistila, ze mi staci vsedy vypusti sladke, nasadit probiotika a kloktat isobetadinovou ustnou vodou.

beatrixx123
autor
22. mar 2021

@lubi40 ja by som tiež najskôr povedala že menej sladkého musím nejako obmedziť lebo začala som mávať aj mykózy dosť 🙈

marytesss
22. mar 2021

propolisova tinktura alebo dračia krv 🙂 prípadne klinčeková tinktura.

monro
22. mar 2021

kupte si oralne probiotika Bactoral a b-komplex.

martinka34
22. mar 2021

Mne sa tiež často robia afty.... Pomáha mi každý deň si vyplachnut ústa ústnou vodou listerine.... Ak pozabudbem zo 2 až 3 dni, hneď mám bolestivu aftu hlavne na jazyku