Čo dávate škôlkarom na podporu imunity?

evuska32
2. dec 2013

Potrebujem osobné skúsenosti s doplnkami výživy resp. osvedčené tipy na podporu imunity detí v predškolskom veku. Skúšali sme Marťankov a Rákosníčkov, vitamín C v kvapkách, Imunoglukan, dokonca aj Aerius, no stále máme oslabenú imunitu. Radia ísť na imunológiu, len kým sa tam dostaneme radi by sme vyskúšali niečo...neviem už čo...lebo vypiť u nás sirup prípadne kvapky je nadľudský výkon 😖 baby raďte 😉

durik
2. dec 2013

Rakytníkový sirup je dobrý, obsahuje prírodný vitamín C a má takú zvláštnu ale sladkú chuť. Vždy si treba vyberať prípravky s prírodnými vitamínmi, sú síce o niečo drahšie, ale omnoho účinnejšie. Syntetické vitamíny ako napr. rôzne šumivé tabletky sú vyhodené peniaze. Nedával by som deťom v zime citrusové plody lebo majú ochladzovací účinok a deti bývajú potom častejšie prechladnuté. Dostatok ovocia a zeleniny, ktoré rastú v našich zemepisných šírkach bude postačovať. Treba obmedziť sladkosti, výrobky z bielej múky, mlieko a mliečne výrobky. Mlieko zahlieňuje a spôsobuje rôzne respiračné problémy, okrem toho ešte prekysľuje organizmus.

rozpravka774
2. dec 2013

My berieme vsetko ako vy,len este uzivame hlivu ustricovu.

evitka3
2. dec 2013

My berieme dlhodobo kapsuly hliva ustricovira plus probiotika, stoji to 60 tabliet za 11 eur, ale pomahaju len pri dlhodobejsom uzivani🙂

exupery
2. dec 2013

Moja berie Martankov,ale to skor pre radost ako pre zdravie,nie som moc za tieto umele vitaminy,ale kedze ma problem aj so zapchou berie kazdy den Prebioticku vlakninu od Valosanu,ta je aj na podporu imunity a pomaha aj so zapchou

stanislavao
2. dec 2013

Martankovia

sorciera24
2. dec 2013

kozie mlieko...a zabera 🙂

albao
2. dec 2013

Prave teraz sme vsetci chori okrem nasej skolkarky, tej totiz uz tyzden skusam davat vitamin D a vitamin C (ten teda vo velkych davkach, z toho praskoveho Ccka)

dai
2. dec 2013

u nas zabera hlavne casty pobyt na cerstvom vzduchu, medzi vela detmi, vela pohybu, obliekanie primerane teplote - nie moc vrstiev ... na chemiu osobne moc neverim

hameeda
2. dec 2013

už som to tu písala, my neberieme nič, žiadne tabletky alebo sirupy, olúpem 15 strúčikov cesnaku, normálne ho podusím, nie cez cedidlo, normálne s lyžičkou, do toho štipku soli, a zmiešať s bielym jogurtom a môžu do toho aj malé uhorky, a normálne to do mištičky deťom, v jedle veľa cesnaku, cibuli ( čerstvej do šalátu), strukoviny, otužovať, kupať nie v horúcej vode, sprcha v letnej vode a v lete aj mierne studenej, nenaobliekavať ako keby išli na sibír,,,neviem možno to nefunguje, ale moje deti chodia do školy, škôlky a nie sú choré, doma často vetrať, moje deťi napríklad teraz v zime chodia doma v tričku s krátkym rukávom a tenkých tepláčkoch, vidím napríklad susedkine chodí po byte ešte aj v mikine a to majú teplotu v byte takú istú ako u nás a stále je je malá chorá,,, ☹

sissy27
2. dec 2013

ovocie, zelenina, čerstvý vzduch, šport, cibuľa, cesnak, občas domáce chilli napr. do slepačieho vývaru,čaj len domáci - pečený, v prípade prechladnutia bylinkový (podľa potreby)... v prípade prechladnutia ešte vitamín C v tabletkách, to je z lekárne asi všetko... ja mám dojem (aj podľa toho, čo tu niektoré píšete a aj podľa toho, čo vidím okolo seba), že čím viac návštev lekára a peňazí v lekárni, tým horšia imunita 😔 k lekárovi chodíme len na preventívky alebo darovať krv, inak nie je dôvod...
@durik my mlieko celkovo nemusíme, ešte jogurty áno, sem tam kúsok syra, ale mlieko ako také máme spotrebu asi liter mesačne (do varenia), ale nie cielene, proste nám nechutí, asi na tom fakt niečo bude...

girasol
2. dec 2013

probiotika kazde rano nalacno, kvoli ekzemu, potom 2x denne olej z ciernej rasce kvoli alergii a na zvysenie imunity, potom v caji rozpusteny vitamin c s domacim medom, paci sa mi riesenie s cesnakom a cibulou od sissy27

lilila65
2. dec 2013

My dávame malému hlivu ustricovú 🙂

jasmika
2. dec 2013

citronovo cesnakový zázrak robím... veľmi som spokojná.... recept nájdeš u mňa v albume s nazvom - čo sme vyskúšali a naše skúsenosti 😉

aaaaandrea
2. dec 2013

mi dávame Imunoglukán sirup a máme aj rakytníčkové želatinky tak každý 2deň .. 🙂 🙂

karollka21
2. dec 2013

kolostrum v kapsulach

jjeanny
2. dec 2013

probiotika Dophilus, vitamin C (praskovy DM), vitamin D, surova zelenia (ked sa da 🙂 ) jablka .

hellenkap
2. dec 2013

Jednoznačne Colostrum!!! Syn bol aj v kúpeľoch kde nám to odporúčila aj primárka a veru od septembra nebol ani raz chorý a to porovnám to naproti minulému školskému roku bol syn chorý každý druhý týždeň... :( Mi kupujeme 30 kapsulový za cca 9,20 E 🙂

cikyta
2. dec 2013

ribomunyl

sandrika1986
2. dec 2013

Marťankovia

katty27
2. dec 2013

Arko DEFENSES, na odporučanie, dnes sme zobrali druhu ampulku tak som zvedava, lebo je dost chora

cat
2. dec 2013

kozie mlieko /miesto kravského/, Hviezdičkovia, Vironal.

123maminka
3. dec 2013

Načo do dieťaťa pchať vitamíny v tabletkách? Veď podporovať imunitu treba dostatkom čerstvého ovocia, zeleniny, podávať deťom stravu bohatú na živiny. Imunita sa podporuje aj tak, že s dieťaťom chodíme pravidelne denne na čerstvý vzduch a to za každého počasia. Ak niektoré mamičky budú dávať iba vitamíny v liekoch a budú zanedbávať prirodzené vitamíny alebo budú sedieť doma kvôli zlému počasiu, tak to sa ani imunita nezlepší. Imunitu podporuje aj láskyplné prostredie, v ktorom sa dieťa nachádza. Ak bude dieťa vystavené denným stresom, tak imunita sa oslabí tiež. Harmonické prostredie posilňí imunitu.

zaza218
3. dec 2013

Ja som teraz zacala davat detom imunoglukan,aj to len preto,ze dcera nastupila do skolky a bola chora kazdy druhy tyzden. Kym nenastupila do skolky tak nebola ani raz chora. Chodime aj von za kazdeho pocasia,je nam to malo platne,lebo zeleninu vobec nechce jest a z ovocia iba banan a jablko. Nechcem aby kazdy druhy tyzden uzivala antibiotika,tak sme to museli riesit takto. Teraz po troch tyzdnoch dostala nadchu,ale nastastie nema teplotu.

willi
3. dec 2013

@evuska32 presne tuto dilemu riesim aj ja...ale skor mam pocit, ze pokial budu nezodpovedne mamicky davat svoje chore a nedoliecene ratolesti do kolektivu, tak nam nepomoze nic 😠

momoka85
6. dec 2013

My ideme len prirodnou cestou, obcas si davame cesnak s medom, bylinkovy cajik ak sa objavia sopliky alebo kasel (baza-lipa). A plus si davame kazdy den prirodny rybi tuk Mollers - prirodny Vitamin D, A, E.

jadodka
6. dec 2013

Ja som o radu poziadala nasho doktora,pozrel na mna ako na Martana a povedal ze sa mam vybodnut na vsetky fsrmaceuticke pripravky a mame pekne chrumat jablka,do jedla davat cibulu,cesnak a jest vela kapusty,a samozrejme otuzovat,odkedy praktizujeme( spavame pri mikroventilacke,nekurime v spalni ani v detskej v noci,poriadne papame😊), nase deti su aj v kolektive stale zdrave...tuk,tuk

aelinka
7. dec 2013

ja dávam Faktor Base kids - viaczložkový, čisto prírodný produkt - vit C, komplex B vitamínov a komplex 72 minerálov a stopových prvkov získaných z červenej riasy. Kliknite na http://www.okg-fit.cz/zdravieapriroda a prečitajte si viac užitočných informácií.
Dokonca s týmto výrobkom vieme doma pekne poriešiť aj akútne horúčkovité ochorenie a kašeľ.

nuska
6. sep 2016

Lieky v lekárni obsahujú len cukor, aby dobre chutili a minimum vitamínov. Ja používam na prevenciu konopný sirup osladený jablčkom a jemu podobné sirupy - robím čajiky. Dračí sirup pre menšieho, Reishi pre staršieho. Aloe Vera gel (pozor nie džús, štavu, tie obsahujú pridanú vodu), Colostrum (pozor na pôvod, aby kravičky nepapali pesticídy namiesto trávy, potom je aj také colostrum) a v prvom rade je najlepšie prevencia strava. Obmedziť cukor, aj keď pri deťoch je to ťažšie, ale dá sa. Obmedziť bielu múku. Wafle z gaštanovej múky sú super a oveľa zdravšie 🙂 Dám aj bližšie info, kde čo kupujem, prípadne poradím v správe 🙂

babika129
22. sep 2016

my používame imunoglukán na imunitu používa ho tu ešte niekto?ak ano mohla by som poprosiť kodik ked otvorite krabičku zvrchu?dakujem

dia_16
14. okt 2016

Veľmi dobrý prípravok na podporu imunity pre deti je Biomare - je to olej zo žraločej pečene.