Čo pomôže na mastné vlasy?

januus
2. jan 2015

Zdravím. Mám problém s rýchlo mastnejúcimi vlasmi. Musím ich umývať každý večer, na druhý deň sú super až do večera a večer keď sa na ne pozriem, tak vyzerajú stále dobre, nezdajú sa že by ich trebalo umývať. No ak ich neumyjem večer, ráno sú totálne mastné. Občas použijem suchý šampón, ale ináč je to otrava umývať si ich každý večer. Čítala som rôzne diskusie na nete, ale nikde nie je zaručená overená pomoc 😒 Mala niektorá z vás s tým skúsenosti a niečo vám pomohlo? Len prosím nepíšte tie "múdre" reči o tom že častým umývaním vlasy mastnejú ešte viac! lebo ja som si ich nezačala umývať každý deň zo srandy, ale preto, že to bulo NUTNÉ!! vy, ktoré máte šťastie a stačí vám umyť vlasy po 4 dňoch, radšej sa netvárte múdro, lebo ak to nepoznáte, tak nechápete 😉 azda teraz mám chodiť s mastnou hlavou medzi ľudí, len preto že "častým umývaním bla bla bla.." ?! ďakujem za každú radu

januus
autor
4. jan 2015

@magimary dakujeeeem moc 😉

magimary
4. jan 2015

@januus našla si? na predošlej strane som ho vložila 🙂

januus
autor
4. jan 2015

@lwhiterose zaujalo ma to, s tym prostredim..ja ked som bola u krstnej na prazdniny na dedine, zcasti aj do mesta sme chodili, tam mi vydrzia kazdy rok tak aj 3 dni ok 😀 ale ja tiez byvam na dedine.. 😀 a tu mi takto rychlo mastneju.. jasom sa uz aj nad tym zamyslala, ze co mam doma zmenit,, ze co je u krstnej to zazracne ze sa mi nemastia tak vlasy ale na nic som neprisla, ved normalne doma zijeme ako ludia 😀

januus
autor
4. jan 2015

@warholette aj ja mam vlasy tak po lopatky, ale mne absolutne nepristane drdol, ale to absolutne!! ☹ aj som obcas skusala sa na to "vybodnut" a dat ich do drdola/copa nech vyzeram ako chcem, ale nedokazem sa na seba tak pozerat.. 😀 mam vysoke celo, a proste tak celkovo, mas take typy bab, ktorym to jednoducho neide... nosim prevazne rozpustene vlasy, do nizkeho copa ich nedavam casto, v lete hej no, a do vysoko polozeneho copa ci drdola to uz vobec nie 😒

januus
autor
4. jan 2015

@magimary ano ano dakujem pekne, vyskusam

mircalla
4. jan 2015

Farbenie? na mna to ma opacny ucinok - praveze mi to masti vlasy, najma pri korienkoch, konce mam zase suche/ Skusim mozno ten Pantheol z lekarne, zihlavovy sampon nula bodov

silaviat
4. jan 2015

umyvat vlasy sodou bikarbonou ,,tzv no poo metoda.. chvilu trva si na to zvyknut ale stoji to zato tu mas na to diskusiu http://www.omlazeni.cz/metoda-myti-vlasu-71-385... ja som oplachovala octom normlanym niekomu viac vyhovuje citron ci vinny ocot .. ale stoji to za skusku ..alebo co najmenej umyvat a radsej pouzivat suchy sampon

januus
autor
4. jan 2015

@magimary resp. nie som si ista ci vyskusam :D precitala som si to ..a vazne si nemozem dovolit experimentovat s mojimi vlasmi a chodit par mesiacov nejak divne, a cakat kym po polroku to zabeire ☹

januus
autor
4. jan 2015

@silaviat a nesmrdia potom vlasy za octom? a ty to uz praktizujes? ako casto si kedysi umyvala vlasy a ako sa to zlepsilo?

magimary
4. jan 2015

@januus no u mňa to zabralo okamžite-takže minimálne skúsiť sa oplatí 😉 🙂

silaviat
4. jan 2015

@januus uz nie-pri mimcu som rada ze stihnem sprchu a rychlo nacapat sampon.. a aj tak po porode uz nemam mastne vlasy.. bol to moj problem v tehotenstve .. a vysledok taky ozajstny som mala cca do mesiaca..vlasy nadychane a jemne .. a toho octa nedavas vela riedis vodou a tym preplachnes..necitit to .. davala som sa cuchat snad kazdemu znamemu a nik nic necitil 😀

marsia_b
5. jan 2015

@januus skus si normalne umyt vlasy poriadne vyplachnut sampon... posledny oplach studensou vodou...a na zaver citronova voda ktoru neoplachnes....zial nie na kazdeho vsetko zaberie..vela robia aj hormony u niektorych a mozu sa stravovat akokolvek ci robit cokolvek

januus
autor
5. jan 2015

@magimary a používaš len sódu alebo aj kyslý roztok? ocot alebo citrón? 🙂

januus
autor
5. jan 2015

@silaviat jaaj tak to si ma presvedcila, ked si sa davala "cuchat" kazdemu :D :D dakujem no 🙂

silaviat
5. jan 2015

@januus :D tak ja som necitila, ale zo zaciatku ten pocit proste ci citia druhy alebo nie... Predsa len sa octom neumyva clovek bezne.. Ale ked nic necitili tak som sa i ja ukludnila ..

magimary
5. jan 2015

@januus iba sódu

butterfly99
9. jan 2015

@magimary akoze po prvom raze ti prestali mastniet? Ako. Asto si si zmyvala predtym a teraz? A vyfenovat sa mozem? Ci to neznizuje ucinok...

januus
autor
19. jan 2015

@marsia_b
@magimary
babbyy prave mam cerstvo umyte vlasy sodou a nasledne citronovou vodou ako ste pisali.. a akosi mi neschnu, resp vyzeraju mastne, ale este nie su suche.. uvidim kym vyschnu, ci stale budu mat vyzor mastny,...budem musiet ist umyt zase samponom..alebo mooozno nebudu mat ten vzhlad, ale ta doba schnutia je uz dost dlha, nezda sa mi to ☹
@silaviat

januus
autor
26. apr 2015

ziadne babske rady na mne nefunguju... uz som strasne zufala.. nie stale mam cas umyt tie vlasy. alebo niekedy uz som unavena a chcem ist spat, no musim ist uumyt vlasy a este pockat kym vyschnu (lebo mam take jemnucke, ze ak zaspim s mokrymi, potom vyzeraju rano straasne), a tak idem spat neskoro apotom som unavena.. ach ani spat nemozem poriadne kvoli vlasom ☹ to co je..
opytala som sa vcera najlepsej koznej lekarky v meste, ze co sa s tym da robit a ona sa na mna len usmiala a ze "nic 🙂 " ..len nejaky kvalitny sampon a denne umyvat. tak sa jej pytam, ze aky to je kvalitny sampon, lebo som vyskusala vsetky uz od najlacnejsich po najdrahsie, on obycajnych zihlavovych az po nehorazne drahu Biodermu. a ucinok bol rovnaky. nulovy.
tak mi zase poradila nejaku drahu znacku, ale uz ani nemam chut ju kupovat. naco? strata penazi zase.. ale som jej aspon vdacna za uprimnost, zee co na to pomoze? "nic" 😉 😢 tkaze takto s nami 😢 21.storocie, ludia idu na Mars, lieky proti rakovine (taja sa), filmy pozerame dobre ze nie v 8D (5D) ale na mastne vlasy nikto nic nevymyslel ☹

anjelik1678
13. feb 2017
Používateľ anjelik1678 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anjelik1678.

Ahojte maminky, ja mam problem s velmi mastnymi vlasmi, ale zase na druhu stranu asi od polky ich mam velmi presusene, vobec neviem z coho :( co by mi mohlo pomoct?:(

gab_riella
18. feb 2017
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

@anjelik1678
Určite je ôležité vyživovať aj dlžky vlaskov 🙂 možnože aj preto sa ti až moc mastí pokožka vlasov, že ju stále vysušuješ a ona sa viac a viac mastí- poznám to. Ale teraz používam hydratačný šampón a je to o moc lepšie!

anjelik1678
22. feb 2017
Používateľ anjelik1678 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anjelik1678.

@gab_riella Diky, si mila! Akoze je to mozne, stale osm pouzivala zdrogerky na mastne vlasy, tak mi to mohlo vysusit. A aky teda doporucujes za seba sampon? Asi nie nejaky obycajny ci? Vobec neviem, diiiky

katrin21
22. feb 2017

prestat jest sladke, tiez pomaha... a inak len umyt 😀 😀
alebo pouzivat suchy sampon den pred umytim,... posledna zachrana...

fasccinuje ma rada typu " da si drdol".. ako keby v cope, drdole nebolo vidno, ze su vlasy mastne :D :D

gab_riella
25. feb 2017
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

@anjelik1678 Vieščo ja používam Wellu, je to kadernícka značka ale je super že sa dá ľahko kúpiť aj na notine napr, je to taká oranžová rada a k nej aj maska, nádherne vonia 🙂

tiper24
25. feb 2017

na mastne vlasy jar 🙂

majala86
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majala86
4. mar 2021

Skúšala som farbenie, ako ste odporucali vyssie ale nezabralo nič :( musela umývať každý deň, ale posledný mesiac používam niečo nové a myslím, že to celkom pomáha je to Sebum sampon od my.organics, ta znacka nie je až taka znama na SK ale odporučila mi to známa, Tak snáď vám to pomôže ako mne 🙂