Čo to mám na zuboch?

martinka191228
13. mar 2023

Dobrý deň, pred pár dňami mi mám toto na zuboch , už ani umývať si ich neviem také sú citlivé. Po pôrode sa mi strašne kazia zuby ale že toto že je čo neviem je to strašné škaredé a zubárov sa bojím ale pôjdem vydržím to len uz ani zubnou kefkou si neviem umyť lebo to strašné bolí. Dúfam že to bude vedieť zubár zachrániť.

anjelicek26
13. mar 2023

K zubarovi ist musis, ci sa bojis ci nie, zuby sa daju robit za poplatok aj v narkoze... ale k teme, mne to prijde ako chybajuci vitamin D a vapnik a to masivne... davas si na toto pozor v zime? Ze beries vitamin D?

marcellka32
13. mar 2023

Mne to príde ako narušená sklovina až dentin, čiže ďalšia vrstva pod sklovinou, čo najskôr k zubárovi strach-nestrach musíš ísť

evaachesa
13. mar 2023

Doslova rozožratá sklovina. 😟 A toto sa ti urobilo behom pár dní? 😱

martinka191228
autor
13. mar 2023

Slupajú sa mi ... Fhuh dopredu sa bojím , to viem že mi chýba vápnik ale že takto

martinka191228
autor
13. mar 2023

Áno pred pár dňami a iba o týždeň idem k zubárovi len že či vedia zachrániť, nechcem mať takéto škaredé zuby

evaachesa
13. mar 2023

@martinka191228 och tak to je fakt sila že to má taký rýchly spád. Skús im zavolať či ťa nevezmú urgentne. Fazety to vyriešia určite, len hlavne vyriešiť aby to nešlo ďalej. Držím palce. 🙏🍀

joesvk
13. mar 2023

A určite začni hneď brať Calcium.Najlepšie je prírodné napr.značka Biomin.

whatever1
13. mar 2023

@martinka191228 Daj si u zubara pichnut injekciu na umrtvenie a nebudes citit vobec nic. Toto sa da spravit este lahko ale ak budes cakat s navstevou zubara, tak sa to bude zhorsovat a bude to stat aj viac penazi.

whatever1
13. mar 2023

A kym k nemu pojdes, pouzivaj len makku zubnu kefku.

bloger
13. mar 2023

@martinka191228 To vyzerá na odvápnenú sklovinu. Nepiješ veľa kyslé džúsy?

martinka191228
autor
13. mar 2023

Vôbec nepijem kyslé pretože som na kyslé alergická

bloger
13. mar 2023

@martinka191228 jáj rozumiem tak držím palce. Aby ti pomohli. To sa spraví neboj. Aj tak máš krásne zúbky.

martinka191228
autor
13. mar 2023

Od kedy som porodila sa mi len zhoršujú... Ja si na zuboch dám záležať to je ako prvé... Len toto ma štve... A iba o týždeň viem ísť k zubárovi... Bojím sa a som aj zvedavá či mi to vie dať do poriadku a okamžite beriem vitamíny aby sa to nezhorsovalo .... Veľa ľudí mi závideli zuby a trz sa môžem len hanbiť,

apolka77
13. mar 2023

@martinka191228 neviem či by som s týmto týždeň čakala ja by som sa bala že to ešte zhorší a ráno tam sedela ...ako urgentný a bolestivý prípad.

martinka191228
autor
13. mar 2023

Zajtra skúsim ísť, a uvidím len mám otázku to mi vyčistia alebo s niečím ako keby vybrusi ale zablombuje?

apolka77
13. mar 2023

@martinka191228 to vôbec netuším, želam nech je to čo najmenej bolestivé a čo najskôr sa to to zlepší ❤️

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikoletta1712
13. mar 2023

@martinka191228 Neviem, čo to môže byť, neporadím ti, ale máš veľmi pekné zuby a krásne biele..🙂

heln
13. mar 2023

vyzera to na znicenu sklovinu, mam podobny problem, akurat, ze mne sa robil hrozny zubny kamen a pod nim ta narusena sklovina. mne ale zubar odporucil zubne korunky, kedze ich mam preblombovane zo vsetkych stran. mne uz ale preblombovanie neodporuca, lebo sa mi zuby budu nicit aj tak.

anetka34
13. mar 2023

@martinka191228 Mne sa tak odhalili krčky ako máš na tej 2-ke, u mna na 2-ke. A tiež po pôrode. Ale ja som aj dosť vracala, aj keď som si zakaždým umyla zuby. A ešte som jedla jablká, lebo mi skoro nič nechutilo v tehotenstve. Ale išlo to pomalšie, nie za týždeň. Tiež to bolelo na dotyk. Potom mi ich zaplombovali. Tiež mám pekné biele zuby a stalo sa mi toto.

banderaska29
13. mar 2023

vyzerá to na demineralizáciu zubov. ale možno máš spojenie zubneho povlaku, kamena a kazov. dnešné techniky dokazu vedu hlavne sa neboj. už je možné navstivit zubara a absolvovat zakroky bezbolestne, hlavne to nenechaj tak. pokazené zuby možu narušit cely organizmus..

whatever1
13. mar 2023

@martinka191228 predpokladam ze pichne injekciu, vycisti, vyvrta a zablombuje bielou plombou. Nebude to poznat.

martinka191228
autor
14. mar 2023

@jabadabadu naposledy pol roka a starám sa o svoje zuby , keby sa nestarám o svoje zuby tak tu nepíšem príspevok ako to zachrániť

martinka191228
autor
14. mar 2023

@anetka34 prosím pošlete mi fotku že ako to vyzerá keď to máte zablokované.

alantroj
14. mar 2023

Mne sa pri korenoch robili tmave flaky ked som kojila. Ja som stale chodila za zubarom, davala som si remineralizacne kremy aj vitaminy. Zmenila som potom zubara. Uz sa mi to nerobi. Ale musel mi 1 ci dva opravit. P

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka191228
autor
14. mar 2023

@jabadabadu áno ja viem nemyslela som to v zlom ...

martinka191228
autor
14. mar 2023

@alantroj mne aj tri predné zuby treba opraviť a keď to aj urobí už to nebude také ako predtým bude to dosť vidieť, a čo mám ja dr není dobrý odflakne ako sa len dá... Ožratý pracuje stále... A k inému má to bude stáť veľa peňazí...

evaachesa
14. mar 2023

@martinka191228 ak si nechceš nechať dobabrat opravu zubov, nájdi si urgentne iného zubára. K takému čo pracuje podnapitý by som nešla. Rátaj s tým, že ti tam asi budú dávať fazety ak to chceš mat jednoliate. U môjho zubára stojí jedna 150€, plus ďalšie príplatky za anestéziu, koferdam. Ak len plomba, tak okolo 70€/zub. Ceny sa ale určite líšia u každého zubára. Treba rátať s tým, že to nebude lacné. 😕

keloid
Autor odpoveď zmazal
Zobraz