Čo vám pomáha na hnačku?

1. sep 2022

Baby, čo si davate na občasnú hnačku? V pondelok ráno krče a z ničoho nič, vzala som najprv uhlie neskôr Reasec nedietovala som… v utorok už to bolo ok aj stredu a dnes večer zas krče a 2x po sebe a je mi zvláštne.. nemoze to byť kvoli prichadzajucej menštruacii? Trebalo by už dietovat?

isis234
1. sep 2022

Na hnačku mi magistra poradila Hylak forte -30 kv. Po 2 dňoch bolo OK. Ale krče som nemala,, - to môže byť i prichádzajúcim menzesom. Skús si dať obklady,,, čo ti bude lepšie, studené alebo teplé.

taktotedanie
2. sep 2022

@isis234 hylak ma dlhodoby vypadok na trhu

saemi
2. sep 2022

mne pomáha imodium a kakao
za lyžičku kakaa do úst...

keyla38
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cheeta
2. sep 2022

@keyla38 živočíšne uhlie je podľa môjho lekára výborné, lebo v čreve "vychytá" na veľkej ploche/objeme toxíny a "odeskortuje" von 🙂

keyla38
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tehotna40
2. sep 2022

Enterol

svokrinjazykmonika
2. sep 2022

Ja som si vždy dávala Smectu. Taký prášok zarobí sa vo vode.

slnecnica777
2. sep 2022

Tasectan. Hylák má výpadok na SK, ale dá sa kúpiť cez net z Čiech.

silvike
2. sep 2022

Ja ked som bola s hnackou na pohotovosti tak mi vravela Dr. ze na hnacku okamzite dieta, teda nic nejest a dat si probiotikum aby sa cela crevna flora upokojila a dala do normalu. Takze ja ked je nejaka riedsia stolica a bolesti brucha hned nasadzujem sebe aj detom probiotikum (ja mam Biopron9) a teda nic nejest. A uz vobec nie mlieko a smotanove veci. To duplom je stopka. Ale ono ked je to crevna viroza tak to skratka tym telom musi prejst. Len teda urcite nejest (jedine ked uz troska sa da a nie je tak zle tak piskoty a tycinky davam) aby sa zaludok a creva este viac nezatazovali a mohli v klude bojovat voci votrelcom a nemuseli sa sustredovat este na travenie potravy. A potom ked este tak tbl. Endiex

silvike
2. sep 2022

Aj to spominane cierne uhlie je dobre.

isis234
3. sep 2022

@taktotedanie to som nevedela,,, to bolo pred 2 r.

christin1280
19. okt 2022

U mna bezny stav pred ms aj pred ovulaciou .. ja si davam imodium alebo reasec ale ten je na predpis

nadejnezomiera
14. nov 2022

@slnecnica777 prosím Vás, neviete poradiť obchod z Čiech, kde by sa dal ešte kúpiť Hylak? 🙏

isis234
15. nov 2022

Ak máte hnačku, konzumácia určitých potravín môže pomôcť zmierniť príznaky hnačky a zabezpečiť, aby sa váš zdravotný stav nezhoršil z nejedenia. Držte sa potravín "BRAT" - skladá sa z nevýrazných potravín s nízkym obsahom vlákniny a pomáha regulovať stolicu v krátkom časovom období. Medzi tieto potraviny patria:

banány
ryža (biela)
jablková omáčka
toast
Medzi ďalšie potraviny, ktoré sú zvyčajne dobre znášané pri hnačke, patria:

ovsené vločky, sušienky len z ovsených vločiek
varené alebo pečené zemiaky (so šupkou)
pečené kuracie mäso s odstránenou kožou
kuracia polievka (ktorá tiež pomáha pri rehydratácii)
Potraviny, ktorým sa treba vyhnúť
Vyprážané a mastné jedlá ľudia, ktorí majú hnačku, zvyčajne zle znášajú. Mali by ste tiež zvážiť obmedzenie potravín s vysokým obsahom vlákniny, ako sú otruby, ako aj ovocia a zeleniny, ktoré môžu zvyšovať nadúvanie. Medzi potraviny, ktorým sa treba vyhýbať, patria napr:

alkohol
umelé sladidlá (nachádzajú sa v žuvačkách, diétnych nealkoholických nápojoch a náhradách cukru)
sladkosti
fazuľa
bobuľovité ovocie
brokolica
karfiol
cícer
káva
kukurica
zmrzlina
mlieko
hrášok
paprika
sušené slivky
čaj
Liečba pomocou liekov
Antidiaroiká s účinnou látkou loperamid na liečbu hnačky. Spomaľujú prechod stolice črevom a zvyšujú vstrebávanie vody v čreve. (Belopera 2 mg, Imodium 2 mg).

Črevné absorbencia - Carbocit 320mg, Carbosorb s obsahom aktívneho uhlia sa užívajú pri náhlej hnačke spôsobenou diétnou chybou, črevných infekciách, poruchách trávenia.

Racekadotril keď nie je možné zistiť príčinu hnačky (Enditril 100 mg pri liečbe akútnej hnačky).

Enterol 250 mg s obsahom živej probiotickej kultúry pri akútnej hnačke, pri hnačke z užívania antibiotík, ale i ako preventívna liečba hnačky a syndróme dráždivého čreva.
Probiotiká
Probiotiká sú zdrojom "dobrých" baktérií, ktoré pôsobia v črevnom trakte a vytvárajú zdravé črevné prostredie. Sú to v podstate živé mikroorganizmy, ktoré sa vyskytujú v určitých potravinách vrátane:

vyzreté mäkké syry
fermentovaná zelenina
tvaroh
kefír
kimchi
kombucha
kyslá kapusta
miso
natto
nakladané uhorky
tempeh
jogurt

nadejnezomiera
15. nov 2022

@isis234 Ďakujem krásne 🙏😘🤗

isis234
15. nov 2022

@nadejnezomiera vďačne