Čo vám pomohlo na akné?

luck13
5. jan 2015

Ahojte,
ani v puberte, počas dospievania som nemala problémy s pleťou...ale teraz, posledný rok a pol..A stále sa to zhoršuje..Každý deň niekoľko nových hnisavých vyrážok. Už neviem čo robiť. Vyrážky sa tvoria hlavne na brade a v okolí úst.
Už polroka sa vyhýbam mliečnym výrobkom, bielej múke..a takmer úplne aj sladkostiam.
Vyskúšala som klasické dmkovské produkty i Biodermu...Zinkovú masť. Začala som užívať zinok, probiotiká.. A nepomáha..Pijem čaje (zelený, mätový..týždeň v mesiaci žihľavový na prečistenie).

Teraz užívam tretí deň Doxyhexal (antibiotikum od kožnej) a kúpila som si radu biokozmetiky Dado Sens Purderm (čítala som ako to mnohým pomohlo)..ale pleť sa mi zhoršuje..Vraj to pri prírodnej kozmetike býva na začiatku, ale fakt neviem, či to neprestanem požívať. Ako dlho také čistenie prebieha? Máte niekto skúsenosti?

Rozmýšľam aj nad IPL-mám na brade od vyrážok červené fľaky, ktoré mi ani po polroku nemiznú. Pomohlo vám niečo?

Veľmi by ste mi pomohli, ak by ste napísali nejaké svoje rady, čo vám pomohlo.

Viem, že okolo brady, je oblasť hormónov...a že to s nimi môže súvisieť.. Ale antikoncepciu určite nechcem (obávam sa, že potom to bude ešte horšie).. A máte skúsenosti s nejakými inými tabletkami? Čajmi?

Ďakujem veľmi...Viem, že o akné sa už veľa písalo...Tak sa vopred ospravedlňujem..

17alexis
6. jan 2015

@malinka158 treba skusat. Urcite sa nieco najde. 🙂 drzim palce.

malinka158
6. jan 2015

@17alexis dakujem 🙂

luciaxy
7. jan 2015

@ivanam5389 naozaj ti pomohla ta kozmetika estee? Pozerala som nieco na nete, nie je najlacnejsia, ale skusila by som. Kde to objednavas? Dakujem.

ivanam5389
8. jan 2015

@luciaxy ano podla mna jeTOP pre mna najlepsi produkt je deep pore cleanser, celularny koncentrat a momentalne mam krem purecontrol toto je dokonaly kremik zanechava uplne satenovu plet a uplne pohlcuje maz tento kremik pouzivam na den pod make up, a na noc si davam active repair tento kremik restrukturalizuje plet cize ju obnovuje je uz aj pre prve vrasky a plet zyskava jednotny ton.
Naozaj tato kozmetika nie je lacna ale pre mna uzastna veru k inej sa uz nevratim 🙂 a ten Deep pore cleanser ta po pravidelnom pouzivani zbavy uplne porov, vysledok vidiet cca po 2-3 tyzdnoch.
Z akeho si mesta? Ja s touto kozmetikou pracujem v Trnave v salone, ale ako som pisala kozmetika je na predaj uz aj v lekarnich niektorych, ked mi napises odkial si tak ti poviem kde ma tato kozmetika zastupenie u teba

luciaxy
8. jan 2015

@ivanam5389 ja som z Popradu, uz naozaj neviem ako sa mam zbavit tych vyrazok. Ak mi poradis, budem ti vdacna.

sulo1
8. jan 2015

@luck13
Ahoj
prestuduj si tieto materialy na tejto stranke http://www.generaciamladych.sk/ mozno ta nieco zaujme,
a vyriesis si svoj problem ako mnoho inych .....
daj potom vediet tvoj nazor ...
ahoj

ivanam5389
9. jan 2015

@luciaxy no tak som ti zistila ze najblizsi salonik je v Presove salon Paris, myslim ze by ti to nemalo byt az tak daleko ;) tak ak vyskusas daj potom vediet

maria129
9. jan 2015

Dobrý deň. Viete mi povedať ivanam5389 celý názov kozmetiky? A kde sa o nej môžem viacej doíčtať? Môj priateľ má také isté problémy ako píše luck13. Ďakujem Mária

romaniela
9. jan 2015

tiež som sa celá vyhádzala, hneď som to začala riešiť, kadejaké krémiky, pleťové masky, tabletky, kadečo až ma to prestalo baviť. Ku kožnej som odmietla ísť, dala by mi na to lokálne antibiotikum, čo nepovažujem za riešenie. Teraz si ráno a večer umyjem tvár levanduľovým mydlom, večer natriem max. krémom od Alverde z morských rias, na deň sa bežne namaľujem a mám pocit, že to mi pomáha najviac. Ale je to veľmi individuálne. Držím palce.

evusa50
18. jan 2015

nie som síce kožný lekár, ale problémy s akné môžu súvisieť s dvoma vecami - prvá - nedostatok vitamínu B - to spôsobuje rôzne hnisavé vyrážky, kútiky, afty a podobne, druhá - alergia na jedlo. Z vlastnej skúsenosti odporúčam pri nedostatku vitamínu B jesť čerstvé pekárenské droždie - priberá sa z toho, ale vyčistí to krv a akné sa prestane robiť. Pri alergii na jedlo sa môže stať, že sa vám škodlivá súčasť nejakého jedla doslova prilepí na brušnú sliznicu a vyrába toxíny, ktoré vyplavuje do krvi a z toho sú potom vyrážky. Toto vám stopercentne vylieči obyčajné živočíšne uhlie. Netvrdím, že toto pomôže každému, ale ide o veľmi lacné riešenie problému a za vyskúšanie nič nedáte. Ináč z droždia sa dá urobiť aj pletová maska. Tá pomáha tiež. Ale najlepšie ho je jednoducho prinútiť sa ho jesť nie raz, ale denno denne dlhšie obdobie aby sa krv skutočne vyčistila.

betinka23
26. apr 2015

@rebeka11 prosim Vas a kde ste kupili ten krem

lenuskajn
26. apr 2015

Mne pomohlo tehotenstvo,vždy som mala problém s akné,ale odvtedy ako som otehotnela prvýkrát tak som s tým už problém nemala 🙂

dankaa78
26. apr 2015

Ja som pouzivala pro activ solution a je unikatny.Teraz mam opat hroznu plet...a neviem co dalej..no budem musiet objednat🙂

rebeka11
26. apr 2015

@betinka23 v lekarni

januus
26. apr 2015

@severankasr presne toto poznám. ak má niekto vážnu formu akné, tak mu dajú antibiotiká a po dlhej liečbe (asi rok) má ten dotyčný nádhernú čistučkú pleť. no ja nemám tiež až takú ťažkú formu akné, ale stále mám nejakých 5 pupákov (a potom jaziev) na tvári, póry upchaté a rozsiahle, ako píšeš- ako jahoda :D chodím každé 4-5týždňov ku kozmetičke na hĺbkové čistenie, používam Biodermu... a nič.. tiež ma kožná odbije len letáčikom.. ☹ už ma to veru nebaví 😠

betinka23
28. apr 2015

@rebeka11 dakujem velmi pekne urcite vyskusam🙂

severankasr
29. apr 2015

@januus mne sa tak zda ze po hlbkovou cisteni mam vzdy nove a nove jazvy 🙂, a komedomy neustale vznikaju, nic nepomaha, kozna nic nechce so mnou riesit....a je to dost neprijemne ☹

agus87
9. feb 2016

Co mi pomohlo?
Hlavne pohyb, ze som si eliminovala stres, ze som si upravila svoj jedalnicek a zacala spavat aspon 7.5 az 8 hodin denne a plus detox organizmu na zaciatku rezimu. Spavat som zacala chodit cca. vzdy v rovnakom case medzi 9-10 hodinou vecer. Jogu si cvicim denne aspon 15-20 min. z youtube, najcastejsie si zvolim power jogu, aby som sa aj trochu zapotila.
Potom som si zacala varit jedla, najma zo zeleniny. Zdrava a neprocesovana strava je velmi dolezita. Zakladom je vela zeleniny, primerane mnozstvo ovocia (nie az tak vela, ale predsa, hlavne na ranajky, doobedu odporucam) a obilniny ako napr. quinoa, ovsene vlocky. Uplne som vylucila mliecne vyrobky, rafinovany cukor a fast-food, snazim sa jest skoro bez lepku a stala som sa “skoro-vegankou” (maso si doprajem velmi zriedkavo, za poslednych 2 mesiacov som mala iba raz a aj to rybu). Uplne ma inspirovali recepty od Macingovej a od Elly Woodwardovej (kniha Lahodne s Ellou) a foodblogy s veganskou stravou. Su to velmi lahke jedla na pripravu a neskutocne vyzivne, casto priprava trva do 10-15 min. Sladim si s kvalitnym certifikovanym medom alebo steviou. Aj do prace si nosim mnou uvarene jedlo a casto si robim zelene smoothies najma zo zeleniny. Dalej, zacala som brat probiotika na upravu mojej crevnej flory a superfoody ako acai prasok, spirulina. Pijem denne cca. 3 l cistej vody,. Rano nalacno ako prve si vypijem velky pohar citronovej vody co neskutocne nastartuje metabolizmus. Na upravu travenia a detox organizmu som uzivala psyllium a panensky olej z pestreca marianskeho co uz teraz nerobim. Raz som absolvovala CO2 laser tvare, co mi tiez dost pomohlo, hlavne na pigmentacne skvrny.
Drzim palce!

silvusinka353
9. feb 2016
Používateľ silvusinka353 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od silvusinka353.

ten jedalnicek dost spravi, mne stacilo ked som obmedzila cokoladu a hned som mala lepsiu pokozku

luck13
autor
10. feb 2016

Ahojte, tak zhrnutie za ten rok. Plet je ovela lepsia. Obmedzila som sladke, mliecne vyrobky, spim viac, dbam na pitny rezim a zeleninu a ovocie, pouzivam iba prirodnu kozmetiku (100%) od Dado Sens, a na vyrazky Zinerit. Chodim na omnilux, marvel cervene svetlo (podpora hojenia fliacikov). A snazim sa uz nestresovat, nebyt z toho nestastna, a nevyhybat sa spolocnosti druhych kvoli tomu. Skratka prijat samu seba aj s tym, a byt happy. (Stres mi to vzdy zhorsuje).

martina27777
10. feb 2016
Používateľ martina27777 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od martina27777.

@luck13 ja som si teraz kupila make up od nich, som zvedava ci sa nevyhadzem 🙂

luck13
autor
10. feb 2016

@martina27777 ja ho pouzivam asi polroka, a je jediny co mi vyhovuje 🙂 drzim palec! 🙂

evicka547
10. feb 2016
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

bodaj by vam pomohol 🙂

martina27777
10. mar 2016
Používateľ martina27777 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od martina27777.

@luck13 skvely je! aj ked co sa tyka ceny tak je trosku drahsi ale zatial mi vyhovuje 🙂

erika161
11. mar 2016
Používateľ erika161 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od erika161.

@martina27777 Trosku drahsi, to znamena, kolko???

margaretkamirka
11. mar 2016
Používateľ margaretkamirka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od margaretkamirka.

Treba skusit aj koloidne striebro, kamoske to velmi pomohlo..

zuzka0605
11. mar 2016

neviem kolko mas rokov necitala som profil..ale na akne nepomoze nic, vlastna skusenost..akne je hormon zalezitost.ako niekto uz vyssie pisal..pomoze tehotenstvo-materstvo, uplne sa prestavia hormony..do 25r akne a potom??NIC krasna plet, ansolutne som uz zabudla co je akne..dovtedy nocna mora, ziadne masticky kremiky vody ani strava nepomohli

zuzuliatko18
11. mar 2016

mne veľmi pomohol skinoren krém, predpísal mi ho kožný lekár. po tom, čo mi urobil testy. dal mi aj nejaké lieky, ale tie som brala len asi dva týždne. odvtedy pri náznaku problému vytasím skinoren a je pokoj. pleť sa mi vyčistila.
jeden krém mi vydrží niekoľko mesiacov a stojí okolo 4-5 eur.

sani1
11. mar 2016

niekto možno nebude za túto metódu, ale moja osobná skusenost je pozitívna...je to roacutan..tabletky, ktore ti predpiše kožná, ked posudi, že tvoj stav si vyžaduje hormonálnu liečbu...ja som brala všetky možné mastičky ,použivala kvalitnu kozmetiku a nič mi nepomahalo...až tento silný liek...lepšie je ho brat cez zimu, pretože zle reaguje so slnkom...to je moja skusenost...dobrala som ho a mám pokoj.a čo sa týka kozmetiky použivam la roche effaclar duo krém a gél na tvár..ale ešte ak by si nechcela davat do seba tento liek a chces ist na to prirodnou liečbou, tak som počula kladne recenzie na Manna kozmetiku..to su mydla..odporučala by som čierne mydlo s aktivnym uhlim...vela ludi si to pochvalovalo, ja som nevyskusala , tak ti neviem povedat...ale je to cenovo pristupne...takže ked chces je aj takato možnost...