Čo vám pomohlo na akné v tehotenstve?

29. mar 2022

Zdravím, čo vám pomohlo na akné v tehotenstve? Doteraz som mala to šťastie že som mala bezchybnú pleť ( až na pár vyrážok v puberte), ale teraz som v 13 týždni a posledné 2 týždne sa mi po tvári robia drobné červené a biele pupáky. Nie je ich veľa ale vzhľadom k tomu že doteraz som taký problém nemala ma to prekvapilo. Dlhé roky používam Biodermu a teraz som začala používať zinkovú masť ktorá síce staré vysuší ale ukážu sa nové. Chystám sa ku kožnej ale kým sa tam dostanem chcem to nejako svojpomocne poriešiť. Máte nejakú overenú kozmetiku? Ďakujem

malebiele
29. mar 2022

kozmetika ti velmi nepomoze, je to hormonmi, musi to prejst... ale mne napriklad pomahal aj sudocrem na tvar 🙂

mirkovagabicka
29. mar 2022

Mne sa robili take hlboké bolestivé zápalné pupaky na brade a prešlo to samé.. kúpila som si v DM taký SOS gelik balea a garnier čistiaci gél s takým sštetinkovym nadstavcom na cistenie a možno aj ten napomohol aby to zmizlo 🙂

autor
29. mar 2022

@malebiele a ten sudokrem si používala na celú tvár alebo iba vyrážky? Pozrela som si ho na internete a majú ho v tégliku aj tube, ale to je asi to isté?

malebiele
29. mar 2022

ano je to to iste, on sa pouziva na vela veci, aj pri prebalovani 😀 ale fakt je to multifunckny krem, pouzivala som iba tam, kde som mala vyrazky, nechala som najlepsie cez noc posobit 🙂

domiklik
29. mar 2022

Poriadne vyčistiť, a hydratovat, spf 50 aby nevznikli po zápalové hyperpigmentacie a pigmentové fľaky to je základ... Na akné môžeš použiť bha toner do koncentrácie 2% (ja značka cosrx), nie každy deň... V podstate ako tehotná môžeš hocičo okrem retinol ov, retinoidov a alpha arbutinu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre