Čo znamená bolesť krížov a spodného brucha?

bubinko83
5. mar 2011

Chcem sa spytat čo to može znamenat mavam dost často silnu bolest v križovej oblasti a aj pod nou.Boli ma spodok brucha a niekedy mi bolest vystreluje až do nohy.Tyka sa to len jednej lavej strany. Niekedy sa nemožem ani ohnut ako ma tie križe bolia.S močenim problem nemam.Co to može byt ani neviem čo si mam dat do vyhladavača lebo už ma to boli všetko od križov dolu a neviem či su to ladviny,mechur alebo vaječniky??? Vie mi niekto poradit alebo ma niekto skusenost čo to može byt? Dakujem

simonkaa5
17. dec 2017

@radulka33 ja.mam.komplet.vysledky dobre.z.gyn ale.bola som v maji ked zacali bolesti.
Posledny mesiac vobec neustupuju.
Skoncim skorej na psychiatrii lebo.to cakanie kym ma niekde poslu..

simonkaa5
17. dec 2017

@sandral
@radulka33 veru.cista bya nenapadla
Ale mna skor.bolia krize a prechazda.dopredu.och.jojnr.totiz.ani.dr nepomohli...

radulka33
17. dec 2017

Vobec neviem s coho to moze byt , bojim sa aby to nebolo nieco vazne, pojdem utorok dochotorovi

sandral
17. dec 2017

@radulka33 Skús piť čaj z Alchemilky a ak by si mala cystu, tak by Ti ju pomohlo vysušiť. Hlavne si drž kríže v teple, ale pozor iba suché teplo.
Ja som tiež dlho nevedela z čoho mám problémy, lebo veľakrát ma podbruško ani nebolelo, ale kríže o to viac.
Držím palce a daj vedieť čo to bolo nakoniec.

radulka33
20. dec 2017

No este som nebola lebo mam stale menzes , tak pojdem hned akosa mia skonci
🙂

dhlinkova
20. dec 2017

@radulka33 Môžeš mať aj cystu, ale aj blokovanú chrbticu, príp. vysunutú platničku.
Ja mám problémy s bedrovou chrbticou, pred menštruáciou ma pravidelne párkrát "sekne", počas menštruácie relatívne pokoj a ku koncu cca 3 - 4 dni otrasná bolesť krížov, zadku a ide to až do nôh, občas podbruška.
Mne jeden neurológ povedal, že bolesti drieku gynekol. pôvodu sa zhoršujú cez deň a bolia poväčšine nad krížovou kosťou.

mrkva1707
6. jan 2018

Dobry den prosim vas o pomoc ale radu uz priblizne rok ma bolieva brucho za posledne 4 mesiace mi bolest prechadza az do krizov a bolievaa aj prava strana pod bruska a bolest mi vistreluje aj do pravej nohy uz z mocenym momentalne problem nemam ale pred 2 tyznami som chodila na malu s bolestami bola som aj u obvodnej lekarky ta ma vibavola medzi dverami a poslala na neurologiu kde som momentalne obiednana krvne testy som mala zevraj velmi dobre ale bolesti mam strasne neviem to ani opisat prosim vas o radu lebo uz mu je na zblaznenie nevladzem furt som velmi unavena kvoli mojmu stavu som prisla aj o pracu. Dakujem vam za radi

katrin69
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
radulka33
6. jan 2018

Ahojte baby mna stale boli podbrusko a ide mi toto az do krizovnedele, uz ma to boli asi mesiac ,a teraz ma zacali boliet aj prsia mezznes som mala asiv pred dvoma tyzdnami a pol ale slabsi ako inokedy , teraz ma bolia tie prsia sem tam sa mi zamota hlava a je mi na vracanie....taktiez ma to casto boli po sexe väčšinou podbrusko no raz ma bolelo aj brucho co to moze byt poradte prosim ,kto ma skusenostiboli.dakujem 🙂

dhlinkova
18. jan 2018

@mrkva1707
@radulka33
Možno vám pomôže kus pomôže aj toto: dnes som sa rozprávala s jedným známym gynekológom a keďže som mu spomínala, že niekedy už ani neviem od čoho ma bolí brucho, tak mi povedal, že pri gynekologickej príčine bolí vždy aj brucho a nielen kríže, kríže bolia max. po oblasť bedrových kĺbov a bolesť nikdy nevyžaruje.
Ja mám problémy so stavcami a bežne ma pobolieva aj podbruško, celá spodná časť a kríže na nevydržanie a to hlavne ak sedím.

zuznicka7101
1. mar 2018

Ahojte pripojím sa ja mam taký istý problém už skoro tyzden najprv som mala jeden den hnačku a odrazí má popobievalo dole v podbrušku na ľavej strane teraz už má celé boli a odiers mi to na kríze a aj vyzsie tie kríze už bolia viac ako bruško neviete co to môže. Byt bola som u obvodnej a ta má poslala na chirurgiu ako nechápem prečo práve tam rozmýšľam ci radšej neskočim na gyncu lebo bolesti raz veľké potom ustúpia

simonkaa5
1. mar 2018

@zuznicka7101 určité radšej na gyndu najskôr a keď to je po hnačke určite ešte počkáte syna mesiac ešteže trápilo bruško. A všetky nervy sú prepojené do chrbtice. Najskôr gyndu ak neprejde tak sono brucha a ortopédia ale krátky čas ešte...

zuznicka7101
1. mar 2018

@simonkaa5 no neviem toto sa mi nikdy nestavalo dosť to boli hádam to nič nebude

zuznicka7101
1. mar 2018

@simonkaa5 počkám eshe do budúceho týždňa ak to bude pretrvávať skočím na gyndu lebo po hnačke bruško pochopím ale chrbtica až cela možno ze som len prechladnuta

simonkaa5
1. mar 2018

@zuznicka7101 ja ze len kríze, ale ak cela chrbtica. Skus najskorej gyn. Lebo ta aj tak pošlú a si z ortopédie. Skúsim tabletky aby si vedela povedať po akých prechádzajú.

melbak001
1. mar 2018

...aj hemeroidy to mozu byt

zuznicka7101
1. mar 2018

@melbak001 ale mna boli podbrušku láva strana najprv teraz celé pochybujem ze hemoroidy keď má boli cely chrbát príšerná bolesť hlavne toho chrbtu
Skôr možno prechladnutie alw hemoroidy to nie z toho by má podbruško nebolelo

zuznicka7101
1. mar 2018

@melbak001 tam aj zadok svrbí a take príznaky a ja mam normálnu stolicu

zaz369
6. mar 2018

Simonkaa5 ...moja diagnoza z MRI je ze mam posunutu platnicku ktora mi tlaci na spletiva nervov v bedrovej oblasti liecit sa to neda len utlmovat bolest kazdy rok chodim na infuzie a som pod liekmi ked sa mi vracia bolest jedine vychodisko je operacia ale ta sa moze podarit natolko ze budem budem ako nova alebo sa to este zhorsi mam iba 25 takze chcem sa vyhnut co najdlsie operacii ja cvicit nesmiem iba jemne a lahke cviky s fyzioterapeutom a plavanie by mi urcite pomohlo ale ja neviem plavat :(

radulka33
8. apr 2018

ahojte , chcela by som a spytat ci mate niekto take skusenosti ako ja ... uz 9 dni mi meska ms a vzdy mi chodieva skoro naas, no teraz neprisla , snazime sa uz dlhsie o babo a zatial sa nepodarilo no verim ze mozno to uz teraz vislo , vzdy ma prsia boleli 10 dni pred ms a ked prisla tak prstali teraz ma zacali boliet asi pred tyzdnom ale inak ako pred ms , bolia ma ako keby len zo spodu a je to ina bolest ako pri ms , kazdy den ma pobolieva v podbrusku ako pri ms niekedy viac niekedy menej , rz na jednej strane raz na druhej , a tak tiez mi zacal biely nezapachajuci vytok aky som predtym ani nemavala.zacala ma bolievat dost hlava asi tyzden uz , a dost casto mocim.dakujem za rady, budem rada ak sa vyjadrite co si o tom myslite :D stale rozmyslam ci uz urobit test.

krepes
8. apr 2018

@radulka33 nerozmyslaj a sprav si test 🙂

radulka33
8. apr 2018

no len sa bojim ze sa zase sklamem ... :/ chcem aby sa to podarilo ms stym nejake skusenosti? :D

krepes
8. apr 2018

@radulka33 tak ja ked som bola tehotna tiez ma boleli krize a brusko ako pred menstruaciou, casto som chodila na malú,aj vytok som mala, prsia tazke a test mi po 4 dnoch meskania mensyruacie ukazal uz ducha. Ale mala som vsrtky priznaky aj minuly mesiac a niesom tehotna 🙂 budes vediet viacej ak si spravis test,podla mna uz po tolkych dnoch ukaze spolahlivo ci si alebo nie. ale chapem ta ze sa bojis sklamania 🙂

radulka33
8. apr 2018

@krepes dakujem moc :D no zajtra alebo pozajtra urobim test dam vediet ako som dopadla :D

krepes
8. apr 2018

@radulka33 oki, budem cakat 🙂 kiezby som aj ja mala dovod robit si tehu test 🙂

radulka33
12. apr 2018

Tak som si nemuseladala robit ani test, dnes rano som si ho chcela urobit a vcera som dostala ms :( takze som to vzdala., a ani som ho neobila, ale stale neviem preco meškanie 13dni

sandral
12. apr 2018

Predtým ako som teraz otehotnela som mala podobné príznaky. Po skončení MS do konca ovulácie som mala citlivé podbruško a boleli ma vždy kríže. Vysvetlenie od dr. som nedostala.

dominika7990
12. apr 2018

Pridávam komentár k tejto téme s mojou skúsenosťou. Vždy keď má začína bolieť podbrusko a to boli najviac po sexe tak je to u mňa zápal. Raz som to ignorovala a skončila som so zápalom väzív maternice na infúziách bolelo má brucho a kríže ale že neskutočne ....Cize teraz už pri prvých priznakoch prídem k dr ten má skontroluje a dá mi na to antibiotiká.

radulka33
13. apr 2018

@krepes ahoj... tak som si nemusea test ani robit stvrtok rano som si ho chcela spravit a v stredu vecer so dostala ms ... :/ ale stale teda nechapem preco mi teda meskali 13 dni ... ale mam menzes uz treti den a stale ma bola prsia to sa mideje prvy krat , lebo vzdy ma bolia tak 10 dni pred ms a potom ma ked ich dostanem prestanu boliet a teraz ma bolia stale neviem fakt

krepes
13. apr 2018

@radulka33 ahooj, tak to mi je luto :/ aj som myslela na teba, ze urcite by si uz pisala keby bol test pozitivny. Ale ak sa snazite o babo chod radsej na prehliadku k svojmu gyn. Ci je vsetko v poriadku 🙂 vela stastia a na buduci mesiac nech uz pises radostnu spravu.