Čo znamená bolesť krížov a spodného brucha?

bubinko83
5. mar 2011

Chcem sa spytat čo to može znamenat mavam dost často silnu bolest v križovej oblasti a aj pod nou.Boli ma spodok brucha a niekedy mi bolest vystreluje až do nohy.Tyka sa to len jednej lavej strany. Niekedy sa nemožem ani ohnut ako ma tie križe bolia.S močenim problem nemam.Co to može byt ani neviem čo si mam dat do vyhladavača lebo už ma to boli všetko od križov dolu a neviem či su to ladviny,mechur alebo vaječniky??? Vie mi niekto poradit alebo ma niekto skusenost čo to može byt? Dakujem

radulka33
13. apr 2018

@krepes dakujem.no 🙂 ved budem musietmat ist a dam vediet co a ako 🙂

lucinkaboz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smejko126
19. sep 2018

@ewka1980 dobry den chcem sa opytat ci vam na nieco aj prisli?Ja mam to iste a nevedia nic zistit

simonkaa5
19. sep 2018

@smejko126 mala som podobný problém začala som cvičiť a bolesti ustúpili

smejko126
19. sep 2018

@simonkaa5 dakujem poslali ma este na neurologiu tak uvidim ale uz to trva skoro cca 10 mesiacov 😣

simonkaa5
19. sep 2018

@smejko126 ja som bola na magnetickej lebo som si to nevedela vysvetlít...aspoň rongen nech urobia...
Ale nič závažné tam nemám, bolieval má chrbát a išli to dopredu kedže nervy sú prepojené...
Bolieval má pri dlhšom sedení...
Zrejmé malo pohybu aj keď som si to nevedela pripustiť... skúsi všelijaké videa sú na nete
Držím palce

smejko126
19. sep 2018

@simonkaa5 no už som bola asi všade :-/ Len to že mna to boli stale :-/ A pohybu mam až moc 😀 No uvidim a Dakujem pekne 🙂

smejko126
10. mar 2019

@ivana158 Dobrý den chcela by som sa opytat čo vam na to pomohlo?Viem že je to stary prispevok ale keby ste mi vedeliporadi bola by som rada dakujem

dhlinkova
17. mar 2019

@smejko126 Skús magnézium a ak Ti vyžaruje do nohy Aescin, je bez predpisu.

katulienkaja
5. máj 2019

@dominika7990 ahoj, aj si mala teplotu keď to bol ten zapal?

kakavenko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinkaboz
28. okt 2019

Vselico, ak do nohy z križov, prvy krat to bolo ženske-operácia, druhy krat ja som mala podrazdeny nerv, pretaženy saikr. klb pomohlo cvičenie, lubovnikovy čaj, no najma milgama , tá ma dostala z iných stavov

popelka5000
7. jan 2021

@ivana158 ahoj prosím ťa ak si ešte spomenies,pri tej bolesti podbruška si mala bolestivy aj povrch brucho alebo len vnútro?

nikoleta1872011
28. feb 2021

@elvira12 viem, ze je to starší komentár, ale aké cviky odporúčate? Ja tiež mam vyskočenu platničku, absolvovala som rehabilitáciu, ale stále mi vyráža bolesť do pravej nohy. Dnes aj pri sedení na záchode sa pridala bolesť od krížov do ľaveho podbruška?

nikoleta1872011
28. feb 2021

@mikinko223 prepáčte, len chcela by som sa opýtať, ze vtedy Vam diclofenac zabralo?

nikoleta1872011
28. feb 2021

@mliecica viem, že je to starší komentár, ale tiez mam vyskočenu platničku, čo Vam pomohlo? Uz ste odvtedy bez bolesti?

nikoleta1872011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leameleg
1. júl 2021

@simonetta001 ahoj a ako tir bolesti presli ta nakoniec. Ja mam to iste a tiez vsetky vysledky mam ok. Este rozmyslam nad gastro

zaba22
8. nov 2021

@ewka1980 prosím ťa, prišli ti na to, čo to bolo? Akurát s tým bojujem u, niekoľko mesiacov, no posledný týždeň mám úplne hrozny. Už som pobehala kopec doktorov, ale nikto ma neposlal na normálne vyšetrenie 🙄

ewka1980
8. nov 2021

@zaba22 nie ....☹

zaba22
9. nov 2021

@ewka1980 a prešlo to?

ewka1980
9. nov 2021

@zaba22 vôbec....ja uz neriešim,nevládzem...................

juja78
22. máj 2022

@smejko126 ako to dopadlo. Príspevky sú staršie, ale teraz to riešim. Tiež hľadám čo si dať aký krém, liek. Idem aj na sono brucha.

slovnik
3. dec 2023

@leameleg pomohlo vám niečo?

slovnik
3. dec 2023

Prosím ako ste na tom momentálne? U mňa cela prava časť krížov a prave podbrusko, aj na dotyk velmi citlive. Gyn ok a kolonoskopia tiez

leameleg
8. dec 2023

@slovnik ahoj nejako to prešlo samé. Musím si teraz odstreďovania ci to nemám keď mám ovulku

leameleg
8. dec 2023

@slovnik prešlo to ? Aj všetky krvné odbery boli ok? Mne napadlo ci to aj creva nebudu

slovnik
8. dec 2023

@leameleg odbery boli ok... a čreva som práveže mala vysetrene dokonca kolonoskopiou a tie su úplne ok... toto je posledná možnosť ze od chrbtice

leameleg
9. dec 2023

@slovnik tak potom ozaj toto bude len chrbtica lebo už ak aj creva si mala odkontrolovane chyba musí byť v chrbtici

faustinka87
25. dec 2023

Ahojte dievčence 😉
Som tu s podobným problémom. Aj mňa bolí neskutočne dolné brucho aj kríže, akoby ma išlo vo vnútri utrhnúť. U ženskej sono všetko čisté, aj kolonoskopia v pohode. Počas menzesu mávam asi na tretí deň neskutočné bolesti, že už nezaberajú takmer žiadne analgetiká a akoby podobné bolesti mávam aj mimo menzesu hocikedy. Už psychicky nevládzem a nechce sa mi jesť toľko liekov proti bolesti. No mám také podozrenie, či to nemôže byť endometrióza. Moja ženská lekárka hovorí, že môže, ale odporúča mi len antikoncepciu, ktorú brať nechcem. Pritom verím, že existujú aj iné možnosti, ako to diagnostikovať. Štve ma, že mi nezobrala ani krv, ani neposlala na MRI. A ja už ozaj nevládzem, asi budem musieť na doktorku pritlačiť ☹
Ako ste na tom Vy? Nenapadlo Vás, že by to mohla byť aj endometrióza?