Covid-19 a moja psychika

vanda323
21. okt 2021

Dievčatá, určite niektoré viete že mám Covid som pozitívna a tehotná. 3 dní mi bolo že brutál zle, vďaka Bohu je mi už oveľa lepšie, len mám pocit že moja psychika je rozhádzaná. Proste zdá sa mi že nemôžem dýchať odmeram satiraciu 99 percent aj pulz už je ok, minule som tu o Tom mala tému že bol veľmi vysoký, tak vyzerá to tak že pri teplote sa mi dvihol. Keď teplota odznela klesol. Ide o to že aj teraz s on hore a trasiem sa ...od stresu sto percent, lebo zima mi není nechápem to veď už mi je lepšie dýcham pekne aj s nosom občas sa upcha ešte dám do morskú vodu a stále mám pocit že niečo není ok. Som veriaca a veľmi ťa trápi mám pocit že takto prejavuje m Bohu ako keby nedôveru.....nechápem samu seba mala by som byť rada že už mi nič neni, aj som ale čo to znamená? Prejde to? Som už zúfalá dievčatá.

kkovacovak
21. okt 2021

@vanda323 hlavne sa vzchop a uprac si v hlave 🤦‍♀️ píšeš že už ti je lepšie a aj hodnoty máš dobré tak sa ukľudni a nestresuj sama seba. Máš v sebe dieťa a to posledné čo potrebuje je aby si bola vysresovaná. Bola si chorá a zlepšuje sa to. Čo s tým? Nedôveru akože v čom? Nefantazíruj a sústreď sa na svoje tehotenstvo. Nie si prvá ani posledná ktorá má chorobu alebo nejaký problém v tehotenstve. Ak ťa toto ide položiť tak čo budeš robiť potom? Tvojmu dieťaťu neškodí korona ale tvoje momentálne zmýšľanie takže sa spamätaj a choď si ľahnúť.

vanda323
autor
21. okt 2021

@kkovacovak Ďakujem za odpoveď, sama si to isté poviem, no zrazu príde stres, trasiem sa....potom sa ukludnim je to hrozné. Prestávam sa chápať.

dankanka
21. okt 2021

@vanda323 bola som v prvom trimestri minulu zimu, ked som dostala covid..mam zdrave dietatko. Ono niektore dni boli akoze uz ok a potom znova mi prislo zle.. covid neodznieva ako ine choroby, aspon u mna to tak nebolo..hlavne bud v klude, verim ze to zvladnete.

vanda323
autor
21. okt 2021

@dankanka Ahoj, ďakujem že si napísala. Už sa ozaj cítim ako psycho. Stále sa kontrolujem, čo tiež není normálne. Už som sama zo seba unavená...

kkovacovak
21. okt 2021

@vanda323 je to v hlave tak ako veľa chorôb. Z najhoršieho si vonku tak nemáš prečo stresovať. Zajtra ťa kľudne môže zraziť auto ale tiež nebudeš z toho dnes v strese. Je ti lepšie tak oddychuj a nerieš hlúposti. Bábätko musí cítiť že si v pohode lebo aj ono bude nekludné. Teraz už nemáš zodpovednosť len za seba. Zamestnaj si myseľ a uvedom si že stresuješ zbytočne.

vanda323
autor
22. okt 2021

@kkovacovak Ok, budem sa snažiť, ďakujem za radu. Možno aj preto mám taký pocit že sa mi stále upchava ten nos. S neviem či môžem vkuse tie kvapky doňho striekať

kkovacovak
22. okt 2021

@vanda323 morskú vodu môžeš stále. Všeobecne nádcha a aj kašeľ sa dlho liečia a to nemusíš mať ani covid. Bežne máš nádchu aj dva týždne takže to sú už len také dozvuky. Dôležité je že už nemáš teplotu a saturácia je v norme. Nič iné ťa trápiť nemusí. Ak si vystresovaná tak aj vyšší tlak je normálny. Ak je saturácia 99 tak tvoje zlé dýchanie je čisto psychické. Už ti stačí sa len doliečiť a budeš v pohode vrámci možností. Ber veľa vitamínov, oddychuj, pi veľa vody, med, cibuľa a také tie klasiky. Povedz si že sú to len hormóny a preto to teraz vnímaš takto zle

vanda323
autor
22. okt 2021

@kkovacovak Ďakujem ti , si veľmi milá.

kkovacovak
22. okt 2021

@vanda323 nie je za čo. Hlavne sa daj doporiadku a drž sa. Nech je bábätko v poriadku. Nádych, výdych, choď spať a ráno už kašli na myšlienky ktoré ťa ničia.

vanda323
autor
22. okt 2021

@kkovacovak Presne , lebo keď nebudem v poriadku ja tak ani dieťa

kkovacovak
22. okt 2021

@vanda323 presne tak. Ste jedno telo a keď už nič tak aspoň toto ťa musí nakopnúť aby si sa začala sústrediť na pozitívne veci. Všetko bude dobré

vanda323
autor
22. okt 2021

@kkovacovak Neviem čo sa mi to deje ozaj. Covidam.ako na hojdačke . Ďakujem Bohu že som z najhorsieho vonku! Prvé 3 dní som len ležala ....mala som pocit že zhorim z vnútra. A teraz zas cítim hrdlo ....trošku hlava bolí no hrôza

nadhja
22. okt 2021

Ja ta uplne chapem, tiez mam podobne pocit odkedy som zistila,ze som tehu a je okolo mna viac ludi zacinam panikarit, ze isto chytim covid. Uz chodim len do prace a domov, sem tam nakup. Aktualne sa to nakopilo a z kazdej strany ma niekto “ covid novinku” Nasi doma - najprv brat, potom otec, kolegyna v robote a moj maly si zo skolky priniesol zapal pluc. Z toho behania okolo maleho jasne, ze uz aj ja citim hrdlo…Ale potom si poviem, ze “vsetko je tak ako ma byt” a Panbozko preds vie co robi.

kkovacovak
22. okt 2021

@vanda323 to je pri covide normálne. Bude sa ti striedať jedno s druhým. Ber to ako normálnu chorobu a nerieš že je to zrovna toto. Okolie z toho robií strašiaka a človek sa potom bojí všetkého. Sama cítiš že už ti je lepšie. Psychika robí veľmi veľa. Skús sa na to pozrieť pozitívne...tvoje bábätko bude mať aspoň po narodení protilátky keďže si nakazená počas tehotenstva a to je fajn. Kašeľ sa lieči dlho a rovnako aj nádcha ale nie je to koniec sveta. Za chvíľku budeš fit.

vanda323
autor
22. okt 2021

@nadhja Jasné, ja sa veľmi spolieham na Boha a ďakujem mu že aj keď som stále pozitívna, že som uz verím z najhoršieho von....

vanda323
autor
22. okt 2021

@kkovacovak A myslíš si že dieťa sa nemôže nakaziť v brušku ? Chráni ho placenta dostatočne? Čítala som že covid napadá placentu

michaela789
22. okt 2021

@vanda323 na tvojom mieste by som sa skôr tešila, že to mám "za sebou". Stav sa ti zlepšuje, s veľkou pravdepodobnosťou budeš mať protilátky ty aj tvoje bábätko. Neviem teda, aký si mala priebeh, píšeš že zlý ale tak predpokladám že to bolo ako veľmi zlá horúčková choroba tých pár dní a začalo sa ti polepšovať. Nestresuj sa, prosím ťa. Tvoje telo sa potrebuje pozbierať a ty ho zaťažuješ niečím čo sa ani nedeje. Saturaciu máš perfektnú, tlak tiež. Nie je o čom.
A PROSÍM ŤA - hlavne negugli čo robí covid s placentou a podobné veci 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ viem, že ťa to láka ale sama si spôsobuješ vypätie niečím čo jednak nemusí byť pravda a druhak nič s tým neurobíš. Mám hafo známych čo mali covid v tehotenstve, zopár ich s covidom aj rodilo a normálne sú zdravé ony aj ich dietky.
Takže KĽUD! 🍀🍀

vanda323
autor
22. okt 2021

@michaela789 Ahoj, presne toto ja stále robím čítam veľa na nete, že taká tehotná je v nemocke druhá toto už mi sibe z toho potom rozmýšľam som v strese. Áno prvé 3 dní to bolo zle, ale myslím že už raz som takto chorá bola ... podobalo sa to na hnisavu angínu....ale vďaka Bohu 🙏Ozaj už mi je lepšie ....ďakujem za povzbudenie, už blud nečítam

mogaa
22. okt 2021

@vanda323 ono Covid je záludný v tom, že môže napadnúť hociktorý orgán - teda aj mozog....Mama jednej známej ostala uplne mešuge....dovtedy relatívne zdravá žena síce staršieho veku, ostala žena uplne nesamostatná, odkázaná na iných....nezriedka sa pri Covide spustí depresia, úzkosti, u nej to bolo teda ešte horšie, museli ju dať do ustavu lebo sa už nebola schopná postarať sama o seba - ju to ale nezasiahlo ani tak fyzicky ako psychicky....Covid je jednoducho lotéria....ani jeden prekonaný priebeh neznamená že ďaľší priebeh bude rovnaký....u človeka to akoby spúšťa choroby na ktoré má preddispozície.....99% -tu ľudí neostane po prekonaní žiadny následok, ale stále je tam nejaké minimum ľudí u ktorých ten následok ostane.....sestra mala Covid minulý rok v lete, stále sa občas zadýcha pri normálnej chôdzi a veľmi sa vtedy spotí....ty máš šťastie v tom že si mladá, takže je veľký predpoklad že telo sa s vírusom vyrovná a budeš bez následkov....o bábätko sa neboj, deti sú obvykle najlepšie chránené, tvoje dieťatko dostáva aj protilátky od teba....

mogaa
22. okt 2021

@vanda323 snaž sa hlavne na Covid nemyslieť, odbúrať stres....dôležité je že teraz ti už je lepšie a teš sa na budúcnosť, na nete pozeraj výbavičku - napr.vyberaj kočík, postielku.....v karanténe si určite aj s mužom, tak si to užívajte, korona vám práve môže dať čas - byť jeden s druhým aj v tomto krásnom období tehotenstva....lebo zväčša ostane žena doma na PN a je doma väčšinu času sama, ostatní musia fungovať ďalej takto ste doma spolu, tak si to užívajte....

michaela789
22. okt 2021

@vanda323 ja chápem... Tiež som bola taká "sprostá" (bez urážky, dúfam že vieš ako to myslím) a guglovala som štatistiky, úmrtnosť matiek, novorodencov atď... Privodilo mi to taký stres, že sa malý v bruchu prestal hýbať...... Fakt. A to sa normálne vrtí, neklamem, stále. Je ako červík, stále o ňom viem, cítim ho, za čo som nesmierne vďačná.
Vyplasena na smrť som volala gyn že necítim pohyby a že panikarim. Samozrejme, že ma zavolal na sono a skontroloval. Srdce v poriadku, prietoky v poriadku, všetko ok. Ale to bábätko tam ležalo schulene ako taký bochníček, ledva sem tam rúčkou pohlo.
Vtedy sa ma lekár spýtal, či som sa nedostala do stresovej situácie - úmrtie v rodine, nejaká negatívna správa,.... Vtedy mi to trklo, že deň predtým som zabila utápaním sa v takýchto hovadinach - koľko žien umrelo, aká šanca je že umriem ja alebo môj syn, ako prebieha pôrod s kovidom..... Chápeš, normálne to bábo sa zľaklo. Lekár mi vraví že nič sa nedeje, ono sa len chvíľu bude tváriť že "tam nie je" lebo cíti môj stres a inštinkt mu radí aby bolo čo najviac nenápadné. Ale že sa mám rozhodne vyvarovať takémuto počínaniu lebo či tomu verím alebo nie, to bábo vie a cíti viac ako by som si myslela. Skoro som odpadla, nikdy by som nepovedala že takto stres zapôsobí na niekoho tak malinkatého.
Dávaj si na to fakt pozor, bábätká vedia 😅 netreba ich podceňovať. Držím palce ❤️❤️

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rubinka
22. okt 2021

@vanda323 - Zver to všetko do Božích rúk, seba i dieťatko a hneď sa ukludniš. Skoré uzdravenie želám 🤗

vanda323
autor
22. okt 2021

@mogaa Ahoj, jaaaaj Nieeee nieee prosím ťa toto mi nepíš 😔 Ono ja som v minulosti prekonala veľmi záväznú depresiu začalo to pôrodom.Ked som nastúpila do práce bola som ako tak ok tak psych. Nariadila vysadiť liek.len ono sa to vracalo....na takú etapy chvíľku ok chvíľku zle. Potom som veľmi začala chudnúť kúpila som si stroj na cvičenie nonnstop som na ňom bola a pila som len mlieko a nejedla skoro nič veľmi som schudla samozrejme moja psych. Nenechala dlho čakať na seba. Potom som sa už v práci triasla a hltala tabletku za tabletkou. Nakoniec ma uzdravil Boh. Proste som sa tak hlasno modlila a kričala k nemu že už nevládzem a ešte mi bolo poradene aby som sa postila...pomohli to 🙏🙏🙏♥️ Z dňa na deň depresia vďaka Bohu bola fuč. Veľa ľudí sa tomu smeje keď to niekde rozprávam alebo píšem ale ja si takéto zázračné uzdravenie nemôžem nechať pre seba . Depresia je vážna vec, preto sa jej tak bojím. Čakám 4 bábätko, a chcem tu byť pre svoje deti. S manželom som sa dohodla že už ani počas tehotenstva nebudem chodiť do práce. Že budem matka, žena v domácnosti kým deti nedorastu do potrebneho veku. Pretože moja práca bola dosť náročná . Tak som doma, mám covid chvála Pánu Bohu, je mi lepsie. A čítam hlúposti na nete. Už to nebudem robiť.

vanda323
autor
22. okt 2021

@rubinka Ahoj, jej teba si pamätám, ďakujem ti pekne si zlatá, potrebovala som povzbudiť keďže tu kde bývame nikoho nemám ani jednu kamošku

vanda323
autor
22. okt 2021

@miriam11 Áno je to v hlave som si istá. Dakujem

trojnasobnamama
22. okt 2021

Prosim hlavne klud ,stres moze vyvolat predcasny porod.A stym spojone zdravotne rizika.S psychikou je to ťazko.Drzte sa

kormino
22. okt 2021

Ahoj,chcem ťa povzbudiť.Ja som taká istá ako ty.Stale sa pozorujem,goglím atď,a to som podstatne staršia .Ja sa liečim na pp,ale nikto by to o mne nepovedal,Normálne fungujem, pracujem ,ale tie stavy ako opisuješ mávam ,nie často ,ale predsa.Búsenie srdca,ťažké dýchanie.Tiez som prekonala covid pred rokom,vtedy to bolo najhoršie.Ako covid ustupoval dávala sa aj psychika do pohody.Prajem ti veľa zdrav8čka aj bábätku a duševnú pohodu🥰

lienka.7
22. okt 2021

@vanda323 je to cele o psychike zial 😔😔😔
Viem ze nam sa to lahko vravi, ale nestresuj sa... len sama sebe a najma malinkemu skodis.
Pozri vezmi to takto... dakuj Bohu, ze si na tom iba takto (ja viem slaba utecha), mohla si dopadnut ovela horsie...
Skus nejako relaxovat. Mna upokojuje relaxacna hudba. Skus you tube... sumenie mora a pod. Zatiahnut zaluzie, pohodlne si lahnut, pustit hudbu a snazit sa volne dychat.
Moc ti drzim prsteky 🍀🍀🍀✊✊✊

anonym0001
22. okt 2021

@vanda323 Daj si magnezium aspon 3x denne a B komplex 2x denne. Je to na nervy aj na imunitu.