Covid-19 a úzkosť

csipcsip000
28. nov 2021

Ahojte nenašla som.to nikde na forume taka otazka mal niekto pocas covidu vnutorne napatia chvenie neschopnost sa uvolnit nikdy som to pred tym nemala aj ked trpim uzkostou take nieco nevysvetlitelne a obrovska unava a aj oci sa mi pokazili prosim.vas s tym vnutornym napatim.mal to niekto ? :(

michaelam2
28. nov 2021

@csipcsip000 ano, je to celkom bezne pri covide...tiez som nevedela najprv co s tym, potom som zistila ze velke davky magnezia a caj na ukludnenie mi vyrazne pomahaju 🙂

nikoleta2010
28. nov 2021

@csipcsip000 ja osobne som to nemala,ale poznám ľudí,ktorí to mali.Aj lekár mi povedal,že je strašne veľa ľudí na psychiatrii,ktorí dostali covid.Ak budeš mať dlhšie taký stav povedzme 2 týždne a viac,určite navstiv lekara

csipcsip000
autor
28. nov 2021

@michaelam2 dakujem aspon niekto mam.pocit ze toto nikto nema iba ja

michaelam2
28. nov 2021

@csipcsip000 neboj, je vela takych ludi...prejde to..mozno to bude trvat dlhsie ale prejde to

sikea
28. nov 2021

@csipcsip000 ahoj ja som síce covid neprekonala ale po ockovani som sa zase začala cítiť zvláštne hlavne pred menzesom

panelacikova
28. nov 2021

@csipcsip000 určite to môže prísť. môže to podmieňovať aj psychika, hoci ty si to nepripúšťaš a neuvedomuješ. ale to podvedomie pracuje. mám covid, čo bude ďalej? ja keď som ho mala pred rokom (stredne ťažký stav zvládnutý doma len tak tak), tak mi môj lekár vtedy volal a 20 minút sa so mnou rozprával (lebo vie, že mám dosť diagnóz a že niekedy je toho už fakt dosť na mňa - hlavne teda bolesti) a celý čas mi súkal do hlavy, že predovšetkým pokoj, odpočinok, psychicky sa ukľudniť.... no to vieš, akoby hrach o stenu hádzal 😀 to vnútorné napätie a chvenie som mala takmer neprestajne. začalo ustupovať po cca 3 týždňoch (ja som mala príznaky 5-6 týždňov, vždy sa vo vlnách vracali).. keď mi bolo lepšie. možno ak máš niečo doma na upokojenie, nejaký neurol alebo persen (tak sa to volá?) alebo niečo ako fenistil, niečo na utlmenie, neporadila si sa s lekárom? ja som mala také stavy, že to chvenie sa niekoľkokrát prenieslo až navonok, že som sa normálne klepala a nešlo to utlmiť (nebolo to z horúčky, bolo to doslova z podvedomia). ja som si dala v najhorších dňoch 3x20 kvapiek fenistilu, mňa to utlmuje, plus mi to pomáhalo utlmiť kašeľ, hoci ten som nemala nejaký hrozivý. tak ti držím palce, určite by som zvolila poradu s lekárom, či už telefonicky, mail.... ak sa teda dá. mne sa dalo, môj je super človek 🙂
ešte podotknem, že som to prežívala neskutočne silno, lebo aj dcéra mala covid, bála som sa aj o ňu

zojazoja
28. nov 2021

Serotonin doplnit..nejaké volnopredajne doplnky.. Polepsi sa ti.. Mala som to aj ja ako postcovidovy dosť silny syndrom

csipcsip000
autor
28. nov 2021

@panelacikova presne tak aj ja to mam vo vlnach ked sa mi zacne to vnutorne chvenie nepokoj vzdy je to so slabostou a s tocenim hlavy boze ak by som to nemala uz by som bola celkom ok davam si neurol ved bez toho by som to ani nezvladla tiez sa mi stalo ze sa to chvenie prenieslo navonok ale je to taky vnutorny nepokoj ani nie bolest proste clovek to ani opisat nevie tiez to mam vo vlnach pocas dna niekedy pokoj potom to zas pride zajtra budem volat asi obvodnej a dakujem za odpoved aj toto mi velmi pomaha ze v tom niesom sama

csipcsip000
autor
28. nov 2021

@zojazoja dlho si to mala ? Ved toto sa takto neda :(

michaelam2
28. nov 2021

este poviem vlastnu skusenost...dva tyzden som sa s takymto stavom pocas covidu trapila, vobec som v noci nemohla spat napriek tomu, ze som bola neskutocne unavena...oci sa mi zatvarali ale ked som ich zavrela tak som ich musela rychlo otvorit lebo som mala pocit ze ked zaspim tak sa zadusim ...po dvoch tyzdnoch takychto stavov som zavolala 155 ze co so mnou (moja doktorka totiz odmietla nieco so mnou konzultovat) a tam mi povedali ze som v poriadku, ze s nimi normalne komunikujem takze nemam problem s dychanim a ze to mam brat ako chripku a postupne sa zdvihnut napriek unave z postele a aspon trosicku chodit a zacat robit nejaku cinnost aj ked len na chvilocku aby sa znovu rozprudila krv a zacala som sa zotavovat....od toho telefonatu ako ma ukludnila doktorka tak som sa zacala davat dokopy a zrazu som ani so spankom nemala problem 🙂

csipcsip000
autor
28. nov 2021

@michaelam2 to ja chodim praveze cele dni lebo ten vnutorny nepokoj ma nenecha odychnut si :(

michaelam2
28. nov 2021

@csipcsip000 ako dlho uz mas covid?

csipcsip000
autor
28. nov 2021

@michaelam2 no pozitivna som 8 den ale bolo to uz aj pred tym citila som to asi 10 den mam

csipcsip000
autor
28. nov 2021

Ale tento vnutorny nepokoj a chvenie 4 dni citim a je to hroozne

michaelam2
28. nov 2021

@csipcsip000 este to moze chvilku trvat...viem ze sa to zda ako vecnost, presla som si tym...co tvoj doktor? nevie ti na to nieco predpisat? skus mozno nech ti predpise to magnezium, mne naozaj pomohol

csipcsip000
autor
28. nov 2021

@michaelam2 milgamu mi odporucila

michaelam2
28. nov 2021

@csipcsip000 aj to je vraj dobre, ale nemam s tym osobnu skusenost ale za vyskusanie nic nedas...v kazdom pripade si musis uvedomit ze milgama alebo magnezium chvilku trva kym zaberu

3009
28. nov 2021

@csipcsip000 ja som to mala po prvom očkovaní Pfizerom a trvalo to 2 týždne.

zojazoja
28. nov 2021

@csipcsip000 co ja viem ci dlho.. Cca take 2, 3 týždne urcite

panelacikova
28. nov 2021

@csipcsip000 vidíš však, že toto sa dialo viacerým (a to sa nás tu zapojilo len pár...), takže skús to brať tak, že ako covid prišiel, tak odíde. usudzujem, že nemáš deti, nespomínaš ich. máš zrejme kľud a čas. odpočívaj, rob, čo ťa baví /kniha, krížovky, pletenie, čokoľvek, čo máš rada/. diskutuj s ľuďmi o tvojom probléme. tak, ako robíš aj teraz tu. uvidíš, to pominie. najhoršie (pevne verím) máš za sebou. aspoň pri mojej "alfe" bol rozhodujúci cca 7.-9. deň a veru, v tie dni sa mi aj najhoršie dýchalo.. a aj tie triašky boli najhoršie vtedy, lebo to jedno s druhým súviselo. uvidíš, polepší sa ti, verím tomu 🙂

csipcsip000
autor
28. nov 2021

@panelacikova nemam deti dakujem za povzbudive slova ❤