Covid-19 a porucha cyklu

28. júl 2022

Stretli ste sa niektorá s tým, že ste prekonali COVID a následne vam to pokazilo cyklus? Ja som prekonala ozaj iba s miernymi príznakmi - hrdlo 2 dni, ale posunuli sa mi dni, objavilo spinenie po ovulácii, tento mesiac akosi slabšie dni… no neviem, úprimne som z toho na nervy, niečo podobne mala aj kamoska, mala obrovské bolesti pri ovulácii čo predtym tiež nikdy nemala ….

luccija
28. júl 2022

Ja som 2 m nedostala nikdy sa mi to nestalo

panelacikova
28. júl 2022

áno, stalo sa mi to po každom prekonaní. buď skrátenie alebo predĺženie o cca týždeň. ale mne sa to stávalo počas života aj pri iných diagnózach, v tomto smere nevidím rozdiel angíny či chrípky od covidu u seba.

zuzanockamt
28. júl 2022

Áno, bohužiaľ (skrátenie aj predĺženie cyklu). Aj po očkovaní.
Nikdy po iných chorobách/očkovaniach, liekoch, strese sa mi to nestalo.

petronellla87
28. júl 2022

Mne sa po 2.davke ockovania predlzil cyklus o dva tyzdne... Po pol roku to preslo same od seba

nika11103
28. júl 2022

Nestrašte má baby moj posledný menzes bol priamo cez kovid a další už neprišiel 😅👶🏻

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ms_green
28. júl 2022

Ahoj, mne covid tiež rozhádzal cyklus. Zrazu mi prišla menštruácia o týždeň skôr a bola výrazne slabšia. Ale postupne sa to znova upravuje.

simsalabim
28. júl 2022

Suseda nemala po Covide menzes skoro 4 mesiace.

marienka1989
28. júl 2022

Aj mne covid rozhádzal cyklus, a pridalo sa špinenie pred menzesom aj po ňom, no katastrofa....z krásneho presného 5 dňového menzesu mám raz silný, inokedy slabý, trvá 7 dní aj viac dní (+ to špinenie pred aj po). Už prešiel viac ako rok a pol od môjho covidu a neupravuje sa to nijako nijak ☹

autor
28. júl 2022

@marienka1989 môžem sa prosim spytat, aká bola reakcia gynekológa? Pretože sa chystam riešiť, nepríde mi to tiež ok, či sa mu tu koronu oplatí spomínať 😞

akinom0077
28. júl 2022

cyklus s covidom nema nic spolocne.
ake lieky ste brali ked ste mali covid?
ludia vsetko spajaju s covidom.. 90% problemov je z liekov ktore ste uzivali, treba si citat aj letaky a pozorovat svoje telo nie vsetko pripisovat covidu.
Prekonala som ho - viem co hovorim

autor
28. júl 2022

@akinom0077 žiadne lieky, lebo ako spomínam, bolelo ma 2 dni hrdlo, tod vse. A ako som prisla na to že COVID? Lebo takú bolesť hrdla som nikdy nemala, vždy mi to prešlo hneď do nosa… preto sa robil test. A žiadne problémy som dovtedy nemala, žiadne, až zázrakom potom

akinom0077
28. júl 2022

ja som sa nepytala ako ste prisli ja to ze je to covid ale ako ste prisli na to ze rozhadzany cyklus suvisi s covidom😉

marienka1989
19. aug 2022

Gynekologička povedala, že covid naozaj dokáže cyklus a telo celkovo riadne rozhádzať aj na niekoľko rokov.... ja som si napriek komentu od akinom0077 stále istá, že za to môže covid, keďže dovtedy som mala pravidelný menzes, a to aj po troch tehotenstvách....

marienka1989
19. aug 2022

tiež som nebrala žiadne lieky, takže tie za rozhádzanie môjho cyklu určite nemôžu...jedine, že by ho dokázal rozhádzať taký vitamín C 😂 ale ani tak nemôže byť, lebo ho beriem roky rokúce a menštruáciu som mala ukážkovú....

autor
29. aug 2022

@marienka1989 dakujem za rozumnú odpoved!
😌 mne sa to tento cyklus neobjavilo, no však uvidíme ďalej 🤷🏼‍♀️ gynekológ to uzavrel ako ovulacne krvácanie, no mne to stále neda 🤣

lusyyy36
29. aug 2022

Ja som zacala spinit 3 dni pred ms, začalo to po 2.davke ockovania. A som si ist na 100%, ze to je z toho. Plus tento rok som prekonala covid a hneď na to mimomaternicove, tento mesiac mam uz 2x ms. Uzivam vitaminy ale zatiaľ sa nič nezlepsilo