Čudné pohyby bez tehotenstva

lesiaoldi
18. sep 2022

Ahojte, mam uz tri týždne zvláštne pohyby v bruchu ( ako keď kope babo v tehotenstve) . Hlavne keď ležím, okolo pupka sa mi vyduje veľký kopec, ktorý následne zalezie. Niekedy pod pupkom, niekedy zarovno pupka, niekedy iba do ľavej strany, inokedy do oboch strán. Cítim aj taky tlak a keď sa pozriem na brucho, je to aj vidno :( Bola som u lekára, gynek. nič nenašiel, sono brucha všetko ok, ešte ma čaká gastroenterolog, neviem zatiaľ čo mi budu robiť (predpokladam, ze kolonoskopiu) a ešte nemám termín lebo u nás v meste sú termíny tak o pol roka..Musím skúsiť BA, tak zatiaľ zisťujem, či niektorá nemala podobný problém, aby som sa nezblaznila do toho vyšetrenia:((.

lesiaoldi
autor
6. okt 2022

@lucinka62 inak nechapem ze máš to už vyše 3 rokov a neposlali ta na.kolonoskopiu ešte. Ani na toho pylori a okultné krvácanie. Cudne. To zdravotníctvo u nás je úžasné, sa nečudujem.ze všetci si zisťujú stále.diagnozy svojpomocne na modrom koniku a podobne. Je to smutné:( kedy ti dali termín na kolonoskopiu? Ja idem.19.10.na tu konzultáciu tej dr. Už odpočítavam dni

lucinka62
6. okt 2022

@lesiaoldi no mne creva zacali pred 3 tyzdnami dovtedy som to nemala zas takto kedze stolicu mam ok zevraj v moči mam citrobacter koseri tak mi dala atb ale este sa bojim ich uzivat v pondelok idem po kartu a idem sa objednat na kolono potom ti poviem ze kedy tiez som zvedava akoze co no vidis mozme byt radi ze si neuhradzame kazde sedenie u dr ako inde clovek si nenavybera 🤷‍♀️

lucinka62
7. okt 2022

lesiaoldi tak dnes som sa bola objednat na kolono a dali mi termin na 9.12 budem si platit taky plyn na uvolnenie a zmiernenie pripadnej bolesti ak budes mat sancu tak si to isto daj, napis ako si dopadla potom 😊🤞

lesiaoldi
autor
13. okt 2022

@lucinka62 dakujem, určite sa na to spýtam.. ja idem ďalšiu stredu na tu konzultáciu.. už odpočítavanie dni

lesiaoldi
autor
13. okt 2022

@lucinka62 aha a ty máš 3 roky tie "pohyby cudne " a tri týždne aj bolesti? Ja son to pochopila predtym, že celkovo ti tie problémy trvajú uz 3 roky.. A na tie pohyby co.ti lekári povedali? Už sa s tým stretli niekedy? U mňa lekári sa tvária tak neutrálne, ani nepovedia ze som 🤪 ani nepovedia ze to je bezne.. tak neviem co si mysliet.. na tej konzultacii musím tu lekárku vyspovedať:D

lucinka62
13. okt 2022

@lesiaoldi no zevaj t je vsetko zo žlčnivych kamenov tak si vyber 😏 ja neviem ci to je ozaj z toho ale poviem ti 9.12 ak budem vediet uz nieco lebo vtedy mam kolono tak som zvedava co bude ,hadam budem mat este nejake vysetrenie aspon krv alebo sono alebo cosi no meviem musim len cakat....a ty uz si bola?

lesiaoldi
autor
19. okt 2022

@lucinka62 ahoj bola som dnes na konzultácii na gastro. Povedala hneď ze co popisujem, ze sú nafuknute crevne kľučky, hneď sa pýtala, či som brala antibiotiká, a pripisuje to antibiotikam. Diagnóza postATB dysbioza. Dala mi antibiotika ( také zvláštne - Normix na 7 dní) vraj by mi to malo pomoct napraviť tie čreva.. keď zaberie uz nemam chodiť a pokiaľ nezaberie tak sa mam objednať na odbery k nim a stolicu mi vysetria na kaporot. Googlila som a neviem co to je kaporot :D som o niečo kludnejsia. Veľmi dobrá doktorka a strašne milá aj...

elenita
19. okt 2022

@lesiaoldi a nemyslia tym koprologiu, resp.koprologicke vysetrenie? To je skratka vo vseobecnosti vysetrenie stolice.

lesiaoldi
autor
19. okt 2022

@elenita aha, tak môže byt. Až tak sa nevyznám. Ďakujem🙂 ale dufam, ze lieky zaberu a ze nebude treba... :D

lucinka62
19. okt 2022

@lesiaoldi tak si super pochodila som ozaj rada som aj myslela na teba ze ako si dopadla ...ja sa trapim stale bola som dnes na gynde lebo som sa zlakla bolesti v lavo dole ako su vajecniky nastastie ma u nas v heliose vzali hned som mala obrovske stastie vysetril ma podla mna naj gynekolog dr. Krajkovič a zobral mi aj ster z krcka ,gyn som mala dobre tak teraz trpnem co ma boli ci creva ,žalúdok ci co zajtra by som mala mat termin na interne nech mi nejake CT alebonieco urobia lebo uz som zufala celkom a na psychike sa to krasne odraza ,este na sono papier si skusim vypýtať, musim sa doprosovat vysetreni aby somnou cosi robili som zvedava co bude dalej mam strach😭😭

lesiaoldi
autor
20. okt 2022

@lucinka62 ďakujem, dúfam, že lieky zaberu a keď nie tak ze.dojdu na príčiny cez tie odbery... snad to.nebudem mat nič vážne keď povedala ze nič podozrivé.tam.nevidi na tom.sone... A okrem tých "pohybov" nemám žiadne bolesti ani iné ťažkosti zatial.. ani nechcela pozrieť foto povedala ze presne vír ako to vyzerá.. tak asi prvá doktorka, čo na mňa nepozerala jak na 🤪... A poznala tu "chorobu"... ja inak tiež som si prvé myslela,že vaječníky alebo co.. hneď som utekala na gyndu a gynekológ sama prve pýtal ci nie som tehotná. Potom mi.urobil sono všetko bolo tiež ok.a č rámci preventívky mi hneď aj urobil stredy na rakovinu krčka maternice ( 3 týždne som trpla a bola v strese kým prišli výsledky lebo preventivku mi nerobil 5 rokov) .. tak držím palce aby si mala riešiť stery tiež v poriadku a aby ti zistili.. ja som teraz trocha kludnejsia.. držím palce a daj vedieť..

lucinka62
20. okt 2022

@lesiaoldi no idem si teraz pre papier na sono a hned sa objednam ...najhorsie je to cakanie ...inak super ked narazis na taku dr lebo vacsina nad tym len mavne rukou a clovek ostane bezradny takze pokial ma tvoj problem riesenie tak parada ,vidis nie si 🤪 ja ti verím ze take problemy nie su na smiech ved sama tym trpim a moja rodina tiez 😏 boze ked sa mi tento problem dobre skonci tak im vsetko vynahradim 😄,najhorsia bezmocnosť toto uz len cakat a cakat fuuu ,urcite napisem ,Ďakujem za podporu 😘

saska00
5. jún 2023

@lucinka62 môžem vedieť ako si dopadla nakoniec? 🙌🏻

lucinka62
5. jún 2023

@saska00 ahoj no takže gastro som mala ram 50% intolerancia na laktózu,to sa mi upravilo naštastie,koloniskopia v poriadku,scientigrafia žlčnika ukazala pomaly prietok žlče od pečene ale brali mi na gastre potom krv a ta bola v poriadku,20.7 mam MR brucha tak som zvedavá čo bude lebo cítim sem tam bolest hrubého čreva ,dost mi pomohol prášok Neem,ajurvédska medicína na druhý den čo som mala bolesti tak zmizli,jedla som ho dalej a ozaj sa mi dost polepšilo,mam ešte haritaki a šatavari,určite stoji za vyskúšanie možem len odppručit....takže teraz čakám len na to MR a uvidím čo bude dalej,môžem ti napísat potom ak chceš😉

saska00
5. jún 2023

@lesiaoldi ahoj prosím ta a ty si ako pochodila ? Čo spôsobovalo tie pohyby ?

lesiaoldi
autor
8. jún 2023

@saska00 👋 ja som nakoniec pochodila tak, že ma doktorka neposlala na kolonoskopiu, robila mi len sono creva v ambulancii, tam videla, že mám trochu dlhšie črevo asi a videla hlavne na pravej strane (kde sa mi to aj najviac vydúvalo) dosť vysokú plynatosť. Dala mi vyšetriť stolicu na kalprotektin (to bolo úplne ok), brali mi krv (tak tiež výsledky v poriadku), tak usúdila, že to nie je nič vážne a predpísala mi ešte nejaké lieky (už si nepamätám názov), ale boli to "antibiotiká " na zlepšenie črevnej flóry. Diagnóza: postantibiotická dysbioza (pred tými problémami som brala medociprin, ktoré mi to mohli spôsobiť)..

Tie lieky mi to trocha zmiernili, tie na upravenie ČM.
Potom sa to vrátilo, tak som išla znovu a dala mi zase tie lieky. Dobrala som a odvtedy mám akoby pokoj. Ešte som si medzičasom spravila domáci test na okultné krvácanie, aby som mala istotu:D Potom sa upokojila trochu, prestala sa sledovať a viac-menej to zmizlo. Občas sa mi zdá, že tú pravú stranu mám trocha vyvýšenú, ale tie veľké kopce, čo mi cestovali po bruchu sú už preč.. U mňa veľmi robila psychika.. Keď som v pohode a prestala som sa tým zaoberať, to odišlo...

kate1711
30. nov 2023

@lucinka62 prosím ťa ako dopadla MR brucha?

lucinka62
4. dec 2023

@kate1711 ahoj 😊,no MR dopadlo dobre naštastie na obličke mam malu cystu čo je vraj normálne ale keď mi sestrička podávala výsledky tak povedala máte nález,som stuhla a čítala že 12cm cysta na pravej obličke,krvi by si sa mi nedorezala,nakoniec bolo z 12cm asi 12mm.Oni sa vraj pravidelne vo výsledkoch mýlia a namiesto mm píšu cm,Ďakujem pekne akože to môže aj vyrútit tých ľudí čo majú mm nálezy a oni im napíšu cm 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️,no teraz sa trápim zas s inými chorobami a čakám čo bude po liečbe, krásne sviatky budem mať 😒

kate1711
6. dec 2023

@lucinka62 ďakujem za odpoveď. Ja som tiez uz na nervy. Som si vsimla ze mam akoby vypuklejsiu pravu cast brucha skor nizsie podbruska. Ach tak zase budem rozmyslat co to moze byť 🤦🏻‍♀️ a zase behacky a budem vyzerat ako hypochonder. A ake choroby ta trapia ak smiem vedieť?

lucinka62
15. dec 2023

@kate1711 no to poznám neboj,mala som všetko ok ,vyšla mi 50% intolerancia na laktózu, teraz som toho mala viac ale tak uvidíme čo bude ďalej,chystám sa objednať na gastro tak som zvedavá čo mi povedia potom zas len čakať a čakať 🤷‍♀️,napíšem ti keď budem vedieť viac?

kate1711
16. dec 2023

@lucinka62 jj velmi by ma to potesilo. Ja mam termin na gastro 12.2 az.

lucinka62
18. dec 2023

@kate1711 dobre napíšem ti potom súkromne