Pohyby v 13 týždni

nesssa23
9. nov 2019

Ahoj žienky chcem sa vás spýtať, či niektorá s vás cítila pohyby bábätká už 13 týždni. Čakám naše tretie babo. Prve som cítila 20 týždni a druhe 16 týždni. Teraz už niekoľko dní cítim pohyby babetka hlavne na ľavej strane brušku a každý deň sa intenzívnuju že ich cítiť viac.

miadi
9. nov 2019

No moze byt ja som prve citila uz v 14tt druhe tretie teho okolo 15tt

lauxx3
9. nov 2019

jasné ja som prvé cítila v 14tt 🙂 pokiaľ máš placentu vzadu tak dosť reálne

misa2704
9. nov 2019

Je to normálne hlavne pri druhom treťom a ďalšom tehu. Práve v piatok na poradni som dr spomenula či už môžem tak skoro cítiť a ona, že áno a prvorodičky cítia troška neskôr 🙂

lula313
9. nov 2019

Aj ja som pri druhom citila v 13+5. Všetci, že to sú creva, ale keď som absolvovala sono čriev v tehu, tak v tej kopajucej oblasti sa vôbec nenachádzali, takze to muselo byt dieťa..

tosomja
10. nov 2019

Ano, citila, mam placentu vzadu. Len sestricka ma presviedcala, ze su to creva. Bola som presne v 12tt na poradni a vysmiala ma.

hyberncia
10. nov 2019

Mali by ste si všetky pozrieť koľko váži dieťa v Tom týždni,lebo je to 15-20 gramov. To je nič. Maternica nemá žiadne dotykové receptory. Nechcem byť neslusna.ale aj exkrement váži viac aj ten cítite,keď ide črevom?

marucha
10. nov 2019

@nesssa23 Áno určite. Aj ja už pár dní citim pohyby.. tiež 13tt. Prvý krát v noci ked som nevedela spať a ležala na chrbte. Tiež čakám tretie babo. Prekvapilo ma, že ich cítim tak skoro, ale jednoznačne sa to da rozpoznať od pohybov čriev, nikto ma nepresvedčí že to je inak.

scales
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre