Čudné zvuky počas spánku

28. apr 2024

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či má niekto podobnú skúsenosť, prípadne, či mi bude niekto vedieť poradiť. Začalo to asi pred 1-2 rokmi, myslela som, že to prestane, no pokračuje to. Keď zaspávam, väčšinou už vo fáze, kedy takmer nevnímam, začnem vydávať zvláštne zvuky. Nie je to chrápanie, ale skôr akoby stony, také natiahnuté (niečo ako aaaach). Prípadne ako keď sa niekto prebúdza, vydáva taký zvuk ako dlhé m (mmmmm). Toto robím aj ja, ale keď zaspávam, prípadne keď zaspím. Neuvedomujem si to, neviem to ovládnuť. Občas sa na to aj ja sama zobudím. Je mi to nepríjemné, lebo jednak tým budím manžela (a niekedy aj seba) a druhá vec je, že spoza dverí to môže znieť (a asi aj znie) všelijak. Minule sa manžel smial, že susedia museli mať šou, pretože ma nevedel prebrať, aby som s tým prestala a bola som vraj dosť hlučná. Pritom nezáleží, ako ležím, deje sa mi to keď ležím na chrbte, na boku aj na bruchu, dokonca niekedy nepomáha ani keď sa preberiem, zmením polohu, akonáhle začnem zaspávať alebo zaspím, pokračujem. Nedeje sa to ale denne, niekedy mám aj pár dní pokoj, niekedy je to zase denne aj 5 dní po sebe. Občas sa mi to stáva, keď si poobede ľahnem, že si na chvíľu oddýchnem - ja totiž dokážem zaspať za pár sekúnd a potom hneď spustím. Máte s tým prosím skúsenosť? Alebo čo by som mohla skúsiť na odstránenie tohto problému? Budem vďačná za každú radu.

Ps: A nie, nemám pri tom žiadne erotické sny 🙂

vanilkovazmrzka
28. apr 2024

😃 ked ta len toto trapi, este mozes byt vlastne celkom rada. Vsak skus sa na to popytat obvodneho lekara pri najblizsej preventivke, mozno ta niekam nasmeruje. A muzovi stupliky do usi na noc 🙂

axve
29. apr 2024

Apnoe. Tiez tak spim. Je to take dychanie

autor
29. apr 2024

@axve a nedá sa s tým nič spraviť? 😞

axve
29. apr 2024

Nuz to neviem. Kukla si na gugli "apnoe"?

axve
29. apr 2024

Ja som mal kedysi des niekde inde spat ako doma, lebo vsetci sa cudovali ze ako to dycham a co za zvuky, ze pomaly vydychujem. Nejak to uz neriesim. Kazdy sme nejaky🙂

autor
29. apr 2024

@axve áno, medzitým som si to googlila, ale teda neviem. Pri apnoe človek chrápe, budí sa na nedostatok kyslíka, má zrýchlené dýchanie, pocit sucha v hrdle… ja nič z toho nemám. Mňa doslova budia len tie zvuky. Nie som zadýchaná, ani nemám sucho v hrdle. A apnoe sa deje hlavne pri spaní na chrbte, ja to mám vo všetkých polohách, dokonca aj keď som minule zadriemala po sediačky pri TV. Na apnoe mi to veľmi nesedí, podľa toho, čo som našla na nete