Nekľudný spánok. Čo mám robiť?

suziad
17. nov 2008

Chcem sa spytat skusenych mamiciek, moja mesacna dcerka ma zvlastny nekludny spanok. Ked zaspava ale aj prebudza sa tak sa krci, vydava zvuky ako keby chcela nieco vytlacit a pritom aj scervenie. Trva to niekedy aj hodinu kym hlboko zaspi. Je plne dojcena. Neviem to zaradit, ci ju boli brusko, to by asi plakala, ale ona len stone a natahuje sa. Robí to v takych inervaloch. Dikes.

tynushqa
17. nov 2008

No to by zaujimalo aj mna, tiez mi toto robi malinka a tiez som si myslela ze ju boli brusko ale to by asi naozaj plakala...

fifinna
17. nov 2008

to bude asi kolika. Nic ine ma u takeho maleho babätka nenapada. Skus jej pocvicit z nozickamy a pomasirovat brusko. Ked pôjdes do poradne k doktorke, tak jej to povedz, odporuci ti nejake kvapky, ak to bude kolika.

fifinna
17. nov 2008

môju malemu sa kolika prejavovala tak, ze sa mu nedalo zaspat, tiez neplakal.

slzicenka
17. nov 2008

kup si pupik masticku,vo veľkosti hrasku vytlac a natri okolo pupceka v smere hodinových ruciciek vzdy pred spanim...alebo kvapky infacol,to je tiez na vetry,ale osobne skusenosti mam len s pupikom...ak by to pretrvavalo dalej,zajdi k lekarke...

wien
17. nov 2008

môj syn to robí doteraz, aj v polospánku. kolika to vyslovene byť nemusí, to by podľa mňa naozaj bábätko plakalo. v noci, keď sa takto krúti, tak mu cvičím s nožičkami a pomáham rektálnou rúrkou alebo teplomerom. vyprdí sa, prípadne väčšinou aj vykaká a spí ďalej. keď to trvá pridlho, tak buntošíme, lebo ho to preberie 🙄 cez deň zvláda kakať sám, len v noci mu pomáham, aby to šlo rýchlejšie - odjakživa. myslím, že v noci je to horšie, lebo len spí, nehýbe sa, takže dá viac práce črievka rozhýbať. ale keď bol malinký, pravidelne sme cvičili. nikdy neplakal, len straaaašne tlačil - ako starý chlap. 😀 chudátenko moje. teraz už u toho také zvuky nevydáva 😅 a dávali sme asi prvé 2 mesiace stále sab simplex alebo espumisan kvapky, trošku to pomáhalo.

stvura
18. nov 2008

Kocky...omyl, dieta potrebuje 4ty trimester. Pevne ju zavin, hlavne ruky dovnutra, uspi pri hluku a uloz babok v postielke, Doporucujem knihu "Nejstastnejsi miminko v okoli".
Nas maly sa mi uz bohuzial do ziadnej zavinovacky ani perinky nemesti, deka pri nekludnom babetku nie je taka dobra, lebo si ruky furt uvolni, no i tak spi o chlp pokojnejsie.
Na vylepsenie bioflory v brusku: Biogaia, polovicnu davku do 3 mesiacov, raz za den.

e.vacka
18. nov 2008

stvura: chcem sa ťa opýtať na tú knihu. Myslíš, že je to vhodný darček pre budúcu mamičku pod stromček? Odporúčala by si mi ju?

hynka
18. nov 2008

Náš malý se taky hodně vrtěl, házel ručičkama a tak. Doktorka nás poslala na vyšetření. Nakonec nám v nemocnici řekli, že ho asi svědí kůže, má ji hodně citlivou. Dostla fenistil kapky a začal být v klidu 🙂

stvura
18. nov 2008

No e.vacka, knizku vrelo doporucam, lebo fakt keby som ju mala skor by som nespravila tolko chyb ako som spravila pri uspavani maleho. Mam ju doma, stala nieco cez 200 korun, no je hrozne fajn.
Hynka, nas tiez hadze rucickami a nozickami, treba ho zavinut, ono dietatko sa velmi rychlo rozrusi...nas ma najsvetlejsi odtien pokozky, bude pehavy a asi rysavy po mamine, no zavinovanie mu prospieva. Dokonca to robila i sesternica a jej mala ma atopicky exzem na rukach a nozkach...

e.vacka
18. nov 2008

stvura: už som si ju aj objednala...ďakujem

jaja3
19. aug 2009

Ahojte maminy, nestretli ste sa niekotora s podobnym problemom. Malinky ma 13 mesiacov, do necelych 12-tich bol v noci kojeny, no potom uz toho bolo vela, chcel papat kazdu chvilku tak som ho odstavila. Odstavenie bolo celkom v pohode, zvykol si po takych styroch dnoch a potom pekne prespal v noci asi tak s jednym zobudenim, no potom neviem co sa stalo a maly zacal mat hrozne nekludny spanok, o osmej zaspi a do dvanastej je aj sedem krat hore, neprebudi sa uplne, ked pridem k nemu a dam mu dudlik alebo vodicku spi dalej ale takto je to celu noc. Zubky mu podla mna nejdu. Nemate niektora podobnu skusenost, uz som z toho riadne vycerpana ☹

onlika
19. aug 2009

jaja, my to mame podobne, tiez uz v noci nekojim, Matko sa teraz zacal budit, zacina cca o 11 v noci, alebo o polnoci a konci o druhej. Tiez vacsinou nie je hore uplne, staci mu podat dudlik, pohladkat a spinka. Tiez by ma zaujimalo, co s tym. Aj ked u nas su to pravdepodobne aj zuby 😅

red_rose
6. okt 2013

aj ja si myslim ze kolika..kojene detičky to tak zvyknú robiť...a mať nepokojný spánok...

heluska0601
29. okt 2015

mozu to byt aj z umeleho mlieka??? my prdime,kakame,brusko nebolí ale budime sa a dllllllho trva kym zaspi.

andrea993
1. apr 2016

Ahojte chcem sa opýtať mala by veľmi málo spi ma 2 mesiace taze by mala tých 14 hodín spat a ona mi v noci spí 4 hodiny a cez deň ledva hodinu a pol čím to môže byť ? Uz nekojím davam jej nutrilon môže to byť tým ? Ďakujem za rady