Cvičenie pri diastáze

12. aug 2022

Ahojte viete mi niektorá poradiť aké cviky môžem cvičiť pri diastaze? Nemyslím cviky na diastazu ale aby som schudla, lebo som čítala ze sa nesmie moc napinat pri tej diastaze brucho. Cvičiť na diastazu môžem až keď schudnem, tuk je prekážka, povedala fyzio. Vďaka

nevenka
13. aug 2022

No treba sa spytat fyzio, pretoze co viem ja, prakticky kazdy pohyb zapaja aj brusne svaly, ci sa Ti to paci alebo nie. Tak neviem. Ja by som skusila aj inu fyzio. Lebo v prvom rade sa riesi diastaza a nie naopak. Potrebujes sa naucit spravne dychat a spravat sa v kazdodennych situaciach - stereotypy, ako spravne dvihanie zataze, babatka, pripadne spravne nosenie, vsetko to ide cez spravne dychanie a nie dychanie "do brucha". Ak Ta fyzio uci dychat do brucha, to je zle. Tak neviem. Schudnut by som skusala pomocou stravy, hlavne zo zaciatku. Tie svaly a struktury brucha tam mas, ci mas nadvahu alebo nie. Je pravda, ze lepsie sa to naucis ovladat, ked si chudsia, ale to je len o tom, ze fyzio nema nad tym az taku kontrolu, ked by si cvicila, tazsie sa kontroluje spravne prevedenie cvikov. To si myslim. Tak sa spytaj tej fyzio, nech Ti poradi, neviem 🤔