Cysta v krku - vaše skúsenosti

mishadudy
16. sep 2016

Zdravim..ma niekto skusenosti s cystou v krku? Ja ju mam vo velkosti 2x2x2cm a vsimla som si ju cca pred dvomi mesiacmi. Najprv som si myslela, ze je to len lymf. uzlina, ktoru preliecim antibiotikami, no po USG aj CT vysetreni sa zistilo, ze je to cysta. Okrem tej cysty mam aj chronicku maxilarnu sinusitidu a samozrejme aj lymf. uzliny su zvacsene, no vraj ten chronicky zapal liecit netreba ale cysta musi ist von. Na zaciatku mi povedala krcna dr. ze ked je to cysta, ze nemusi ist hned vonku, pokial mi nezavadzia a nerastie rychlo. Vcera bola na krcnom ina dr. a ona povedala, ze musi ist von. Som z toho dost nervozna. Mam 3 mesacneho synceka a neviem si predstavit, ze ho necham tri dni doma. Okrem maleho mam aj 3 rocneho ale o toho sa az tak nebojim. On je uz "velky" emoticon ..urcite budem cele dni plakat. Uz teraz mi je smutno :(

elizabeta23
22. sep 2016

@mishadudy Ja mám už niekoľko rokov diagnostikované cysty v krku. Som len sledovaná na endokrinológii, lekár operáciu ani nenavrhoval a neberiem ani žiadne lieky.

mishadudy
autor
22. sep 2016

A ake velke mate tie cysty?

janinah
22. sep 2016

nie je to akútne,operácia počká aj dlhšie,nestresuj zbytočne

anjika42
22. sep 2016

Ja mám zase zväčšené uzliny a menej bielych krviniek - niekedy sa mi zdá, že sú mäkké, inokedy, že tvrdé, raz ma bolia, raz nie - ale našla som si toto - Často krát sa prejavujú zväčšenými uzlinami teda napríklad aj leukémia, ale aj rakovina ústnej dutiny. Pokiaľ je uzlina zväčšená, ale tvrdá a nebolestivá, vo väčšine prípadov však ide o symptóm pre nádorové ochorenie. Naopak mäkká a bolestivejšia zdurená uzlina väčšinou signalizuje ochorenie infekčného charakteru a ide o zápal alebo infekciu nachádzajúcu sa v blízkosti uzliny. Len niekoľko chorôb sa prejavuje zväčšením všetkých lymfatických uzlín.

katre
22. sep 2016

Ahoj, ja mam tiez cysty na stitnej zlaze.robili mi len punkciu. Inak ak ti nezavadzaju ani kozmeticky ani zdravotne, tak sa len sleduju. Nenechala by som sa operovat pretoze pri tom vyberaju aj cast stitnej zlazy a hormony potom dozivotne doplnaju liekmi. Uplne zbytocne. Neboj, zkonzultuj to s viacerymi lekarmi.

modraorchidea
22. sep 2016

@elizabeta23 presne tak isto

mishadudy
autor
23. sep 2016

Presne mne tiez jedna dr vravela, ze kym mi to nezavadzia, tak to nemusi ist hned von a zase ina povedala, ze musi a hned mi dala aj objednavku. Nechcela ani pocut o tom, ze zatial ju nechcem dat vybrat lebo mam doma 12 tyzdnove dieta. A tiez mi nejde to hlavy, preco sa ten chronicky zapal dutiny nemusi liecit. Nasi doktori su fakt na zamyslenie

elizabeta23
24. sep 2016

@mishadudy Od 10 do 15 mm - mám ich viac

harvanovasimona
26. sep 2016

No nechcem strasit ale ja som sla z cystou ale bol to zhubny nador

harvanovasimona
26. sep 2016

@mishadudy ja som bola na operacii moj mali mal 5 mesiacov ...a som ho kojila ...

smile31
26. sep 2016

@mishadudy ja mam tiež cystu malilinku 1mm na stinej niekde a tiez sa to len sleduje...

harvanovasimona
26. sep 2016

@smile31 no ja som isla ako vravim z cystou a bol to zhubny nador ...cize rakovina...mala som 23 ked mi to vybrali ...nasledovali chemoterapie ...a nasilu som maleho odstavila kedze som kojila...mal vtedy 7 mesiacov ...

88patka88
26. sep 2016

@harvanovasimona ahoj môžem sa opýtať aké si mala príznaky respektíve ako si sa dostala k tomu ,že tam máš cystu? Za odpoveď ďakujem

smile31
26. sep 2016

@harvanovasimona a mala si nejake priznaky? a na sone ti normane povedali ze mas cystu? mne povedali ze mam cysticku o velkosti 1mm

harvanovasimona
26. sep 2016

@88patka88 ona mi rastla rastla ...len ja som to mala na krku bolo pri lymatickich uzlinach ...ked nador vybrali mal 5x4cm...pred operaciou ma to uz neskutocne bolelo..bola to tvrda hrca ...nehybna ...

harvanovasimona
26. sep 2016

@smile31 pokial sa nezvedsuje tak je to okk ..

harvanovasimona
26. sep 2016

@smile31 na sone to vyzeralo ako cysta ...a aj to mam niekde napisane...lenze ...cysta rapidne nerastie behom 7m na 5x4cm z velkosti malej sosovice

smile31
26. sep 2016

no sleduju mi ju uz 3ti rok a stale je rovnaka... ako som pisala ma 1mm... ale cez zimu mavam casto zvacsene uzliny a ked mi uzlina ale vybehne tak je makka velmi bolestiva na dotyk a pohybuje sa

smile31
26. sep 2016

@harvanovasimona fuha to je hrozne ja som zatial bola len na sone na nic ine ma nikdy nikto neposlal myslim na endokrinologiu kvoli tomu....idem az teraz ale kvoli znizenej funkcii stitnej zlazy , hlavne ze si teraz uz v poriadku 🙂

smile31
26. sep 2016

@harvanovasimona ale to je zaujimave ze si nemala ani teplotu zvyssenu, ani si sa v noci nebudila spotena vacsinou su to hlavne priznaky

harvanovasimona
26. sep 2016

@smile31 tak to je cysta...lebo cysty sa vraj ked prejdes po tom hybu ...a kedze je to 3 r rovnake tak to neriesia cysta moze aj casom zmiznut sama

harvanovasimona
26. sep 2016

@smile31 no zatial hej len sa bojim dalsieho tehu ...zeby zas sa to neobjavilo ...kedze uz som ju mala ked som bola v 7 mesiaci ci ako ...a pravdepodobne bola na vine stitna zlaza ... lebo endokrin. Mi povedala ze budem viac sledovana pocas tehu ...a mam aj zvedseny jeden lalok ...ci ako to oni nazyvaju ...

harvanovasimona
26. sep 2016

@smile31 nie nic ..bez priznakov ...len ako vravim ze si to rapidne rastlo samo...len pred operaciou ma to uz bolelo a ani spat koli bolesti som nemohla

smile31
26. sep 2016

@harvanovasimona tak ti drzim velmi palce aby toto zle obdobie bolo uz za tebou a uz si sa s tym nestretla🙂

harvanovasimona
26. sep 2016

@smile31 kiez by stale som sledovana na onkologii ..predsa je to diagnoza ktora sa nesie zo mnou vzdy ...a vylieceny clovek je vtedy ked sa do 5 r nevrati ale poznam z onko ludi ktorim sa to po 8r vratilo a horsie ...tak snad mne uz sa to nevrati...

mishadudy
autor
28. sep 2016

harvanovasimona to, ze je to nador zistili az po tom, ako vam tu udajne cystu vybrali?

harvanovasimona
29. sep 2016

@mishadudy presne...oni teoreticky nevedeli ci je to cysta ci dive maso alebo podkozny tuk ...lebo sono im to ani neukazalo ze co to je presne...az jak to doktor vybral vedel co to je...hned po operacii sa zacal ku mne inak spravat...a inak mi to podaval ako inym co boli vyberat stitne zlazi ...kedze ma operovali na orl...

mishadudy
autor
30. sep 2016

Aha..ja som bola na USG aj CT a potvrdili, ze je to cysta, tak dufam, ze to tak aj je... Ja len nechapem ako je mozne, ze ten chronicky zapal dutin netreba liecit. Niektory lekari su naozaj na zamyslenie, az ked urobia nejaku chybu zacnu sa spravat inak

anjika42
30. sep 2016

otázka pre autorku diskusie - že kde presne na krku je tá cysta, ja mám zväčšené lymf. uzliny ad kľučnou kosťou a podľa googla je to jednoznačne rakovina, takže sa už TEŠÍM na vysledky z hematologie

88patka88
1. okt 2016

@anjika42 nemysli hned na najhorsie ja mam zvacsene uzliny na krku obojstranne po dve 3cm a vela 2cm uz mesiac teraz v pondelok som bola na ORL odtial ma poslali na sono a s vysledkami som sla znova na ORL ...doma som sa prehmatala kompletne cela a zistila som ze aj pod klucnou kostou mam dost velku je ju aj vidno volnym okom nechapem ze si to doktor nevsimol ale ani ja 😒 volala som hned spat a bolo mi povedane ze to je normalne ze ked mam zvacsene uzliny na krku tak mam vsade ...nakolko mi neni dobre uz par tyzdnov bolieva ma v podbrusku a pod pravym rebrom , dennodenne mam zvysenu teplotu 37,5 opuchla mi noha a nieco spravim som k.o k tomu mam este pozitivnu mutaciu genu brca2 sla som este k mojej zenskej dokt. ta ma poslala na gastro a este ma caka rng pluc sono vnutornych organov a sono prs tiez mam strach ale nemyslim hned na najhorsie ....rakovina ano znie to hrozivo to uz ludia maju zafixovane a spajaju ju hned zo smrtou ale v dnesnej dobe je vela typov dobre liecitelnych a hlavne co sa uzlin tyka ver mi ja som si uz toho v mojom ,,kratkom ,, zivote zazila dost uz 5 rokov som onkologicky pacient ...tak ziaden strach hlavu psychika dokaze uzdravit a aj naopak mysli pozitivne a ked to aj bude zly vysledok musis si povedat ze je dobre ze sa na to prislo a ide sa liecit a ty sa vyliecis 😉 drzim palce ozvi sa ako si dopadla