Cysta v krku - vaše skúsenosti

mishadudy
16. sep 2016

Zdravim..ma niekto skusenosti s cystou v krku? Ja ju mam vo velkosti 2x2x2cm a vsimla som si ju cca pred dvomi mesiacmi. Najprv som si myslela, ze je to len lymf. uzlina, ktoru preliecim antibiotikami, no po USG aj CT vysetreni sa zistilo, ze je to cysta. Okrem tej cysty mam aj chronicku maxilarnu sinusitidu a samozrejme aj lymf. uzliny su zvacsene, no vraj ten chronicky zapal liecit netreba ale cysta musi ist von. Na zaciatku mi povedala krcna dr. ze ked je to cysta, ze nemusi ist hned vonku, pokial mi nezavadzia a nerastie rychlo. Vcera bola na krcnom ina dr. a ona povedala, ze musi ist von. Som z toho dost nervozna. Mam 3 mesacneho synceka a neviem si predstavit, ze ho necham tri dni doma. Okrem maleho mam aj 3 rocneho ale o toho sa az tak nebojim. On je uz "velky" emoticon ..urcite budem cele dni plakat. Uz teraz mi je smutno :(

anjika42
28. júl 2017

tak, ako keby som ani nebola chorá

harvanovasimona
29. júl 2017

@tilly jedno z toho sa plati menej neviem ci nie ten odpad ...a dan sa plati normalne...a co sa tyka kablovky teda kablovej televizii tak tam to neplati...a co sa tyka mhd netusim ..teta je invalidna a ma zadarmo ale ja zas platim za cestu tam a soat do ineho mesta vlakom 1e a tak by som platila 2,20...a autobus netusim ako to ide

lola61
29. júl 2017

@anjika42 a liečba aká ???

anjika42
29. júl 2017

biologická, xalkori

tilly
29. júl 2017

@harvanovasimona ja mam zadarmo MHD (ba), 40% zľavu z dane z nehnuteľností, zadarmo rtvs, zdravotné poistenie platím polovicu.

lola61
30. júl 2017

@anjika42 čiže to nieje chemo?

harvanovasimona
1. aug 2017

@tilly o zdravotnom poisteni neviem nic rtv asi mam tiez zadarmo..a dan mam normalnu ..akurat odpad platim menej...asi v kazdom meste inak...

harvanovasimona
1. aug 2017

@anjika42 xalkori je chemo tak sa mi nieco mari..ci..

anjika42
2. aug 2017

je to biologická liečba a zatiaľ nemám žiadne vedľajšie účinky

lola61
2. aug 2017

@anjika42 tak super to je len nech ti to pomôže 🙂 myslím na teba

anjika42
11. sep 2017

Chcem sa opýtať tých, ktoré majú preukaz ZŤP, či ich v MHD púšťajú si sadnúť, lebo ja napriek chorobe vyzerám celkom dobre a neviem, či by mi napriek preukazu uverili. A chytiť niekoho pod krk sa mi tiež nechce.

tilly
12. sep 2017

@anjika42 vybavila si si mhd zadarmo? ja ked idem mhd, vacsinou je prazdna, tak nemam ten problem. Zalezi asi skor na tom, na akeho cloveka narazis. Su normalni, ktori ta pustia sadnut automaticky, ked im povies, ze je ti zle a su ludia, ktori sa este osopia na teba...

harvanovasimona
12. sep 2017

@anjika42 no ja mam ztp a obcas mi nechcu verit pytaju si preukaz

anjika42
12. sep 2017

áno mám zadarmo a vybavujem si invalidný

andrej71
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melonik7
2. dec 2021

@marcelatt ahoj..prosim ta ako si poriesila svoj problem? Mam presne ten isty :(

lienka288
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
taminq343434
25. sep 2023

ja uz mam taku cystu na krku tiez a nasla som si to pred asi 4 rokmi zatial som to neriesila ale idem k doktorke lebo ma casto bolieva hlava a ta cysta zacala boliet... Dufam ze to nebude nic hrozne

superholka77
24. nov 2023

@harvanovasimona dobrý mali ste nádor na uzline? operovali vam to? a ste v poriadku kedy ste to asi prekonala ?

harvanovasimona
29. nov 2023

@superholka77 nebol na uzline ...bol chopeny na svale a nerve ...vybrali ho ..mala som chemoterapie a už som 8r po liečbe sledovaná na onkológii....keďže nádor bol zhubný a zákerný ...vybrali ho včas ...keďže nie by prešiel aj na kosti,chrupavky svaly,nervy .....

superholka77
4. dec 2023

@harvanovasimona prosím vás najskor ste mali chemoterapie a potom zákrok alebo naopak ? čo ďalej vam povedali až po hystóogii ? ďakujem krásne

harvanovasimona
12. dec 2023

@superholka77 naopak najprv zákrok zistilo sa čo to je a potom chemoterapie...