Cysty na prsníku v Ružomberku - ako postupovať?

mimittka
28. máj 2019

Ahojte, na sonografii mi lekár našiel pár malých cyst a povedal, že sa nemusím obávať, že to nič nie je. Ale môj gynekológ mi odporučil, aby som išla do mamologiclej ambulancie, len neviem či mám ísť na mamografiu alebo do nejakej inej ambulancie na iné vyšetrenie.. Lebo u nás v Ružomberku je mamografia na rádiológii a momologicka ambulancia na chirurgii.. Viete mi niektorá poradiť, ako postupovať? 🙂 Alebo teda ako ste porupovali vy? Ďakujem 😉

mpg
28. máj 2019

Tak mal vypísať výmenný lístok, lebo na základe toho objednajú napr. na mamografiu, kde sa aj dosť dlhé čakacie lehoty. To nemôže ísť len tak bez výmenného lístku.

sapetka
28. máj 2019

@mimittka ked ti dr povedal ze tie cysty su nezhubne nesla by som na mamo.. ved keby tam nieco videl tak by urobil punkciu a az nasledne by sa to riesilo.. nenapisala si ale kolko mas rokov

mimittka
autor
28. máj 2019

@mpg ja mám výmenný lístok, ale ja som hľadala číslo na nete a tam mi zrazu vynehli tieto dve možnosti a neviem teda kde skôr.

mimittka
autor
28. máj 2019

@sapetka mám 26. A u nás tú punkciu robia v mamologickej ambulancii. On ma tam poslal preto, aby to bolo podchytené a aby som bola sledovaná, pre istotu.

0silvia0
28. máj 2019

@mimittka ja mám tiež cysty, ale ja mám už vek nad 40 rokov, čiže ja som bola na klasickej mamografii, na ktorú gynekológovia posielajú ženy nad 40 rokov, potom ma poslali na sono, kde mi povedali, že sú to "len" cysty a nič sa s tým nebude robiť...

katyd
28. máj 2019

@mimittka nikde, na mamo ti stlačia prsníky a cysty ti možu praskúť a je to zároveň ožarovanie prsníkov, preto mamo je rontgen, nechápem, ako lekár nemože vedieť, že pri cystách je mamo nebezpečné a vlastne vždy je nebezpečné, už to máš diagnostikované, tak buď kľudná a nenechaj si to toho zbytočne rýpať akýmkoľvek sposobom

sapetka
28. máj 2019

@mimittka nesla by som, iba v pripade keby ma lekar co mi robil usg poslal, inak zbytocne. Kaslu na to ved je vsetko ok. Pojdes o rok na kontrolu

silvia52
29. máj 2019

@mimittka ak Vám môžem poradiť vyskúšajte užívať produkt Indonal Forte, mám s ním úžasné skúsenosti. Pri pravidelnom užívaní sa cysta postupne zmenšuje až nakoniec zmizne. Je to prírodný produkt, možno stojí za to vyskúšať.