Dá sa z rozšíreného krvného obrazu zistiť rakovina?

mateu
7. aug 2023

Ahojte
Vie doktor zistiť z krvných testov nábeh na rakovinu ?
Výsledky mám v poriadku len mám stratu hmotnosti.
Bojím sa či to nebude rakovina pankreasu.

joannita
7. aug 2023

@mateu kludne to moze byt stresom.

mateu
autor
7. aug 2023

@majamat
Krvné testy sú v poriadku aj chlamýdie mikoplazmy a iné Testy čo mi dávala robiť.
Ze som úplne zdravý len sa mám dať psychicky dokopy ale nie som si istý či aj čreva mám Ok.

Vy ste lekárka/

denkabemommy
7. aug 2023

@majamat dá sa schudnúť tak veľa, za 2 týždne. Sama som schudla za 2 týždne 7 kíl, čo bolo cez 13% mojej celkovej váhy 🙈. Choroba dokáže človeka doslova do.ebať. Ak ti to príde nereálne, buď rada, že si také nemusela vidieť/zažiť 🙂

mateu
autor
7. aug 2023

@denkabemommy
A čo Vám bolo keď ste tak schudli ?

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
7. aug 2023

@denkabemommy ako som pisala, cast z toho moze byt odburanie a casto je tam aj nizsi prijem stravy, alebo vyssia spotreba energie. pripadne oboje.
pokial si clovek nesleduje stravu, nemusi poznat, ze ma nizsi prijem kalorii.

a teda by som to rozviedla, nei su kalorie, ako kalorie. bielkoviny obsahuju energiu, ale skluzia ako stavebna zlozka, cize vyslovene vdaka nim neudrziavame, ci nezvysujeme a ani neznizujeme tukovu vrstu, za tukovu vrstvu zodpovedaju len tuky a sacharidy. cize moze by aj rovnaky prijem kalorii,a le ina skladba z nizsim podielom sacharidov a tukov.

maytee
7. aug 2023

@mateu manžel schudol 8 kg za 2 týždne bol to stres kým sme prišli k diagnóze....
ale zasa sedimentacia ( FW) keď je trojciferna môže znaciť rakovinu a to sa väčšinou vždy vyšetruje. A veru štítna žľaza môže spôsobovať také nadmerné chudnutie .... Skóre uzdravenie a hlavne veľa pokoja a nemyslieť na hrôzostrašné scenáre ❤️

mateu
autor
7. aug 2023

@maytee ďakujem 🌹

denkabemommy
7. aug 2023

@mateu stillová choroba

denkabemommy
7. aug 2023

@majamat samozrejme, že vtedy bol kalorický príjem takmer rovný nule, respektíve max 80-100kcal denne, lenže napísala si, že schudnúť 10kg za 2t je nereálne. Neohliadajúc na to, že ani tá osoba práve vtedy nemusela mať akýkoľvek príjem kalórií.
Ja informácie ohľadne nutrientov ovládam, nepotrebujem k tomu vysvetlenie, napísala som to na magro toho, že tvoj komentár práve na tú schudnutú váhu bol zle napísaný 🙂.

majamat
7. aug 2023

@denkabemommy ak ma clovek kaloricky prijem rovny nule, potom denne ma v minuse povedzem 2500kcal, ktore potrebuje a to uz prehanam. to je za 2t - 35000kcal, co zodpoveda maximalne -5kg.
ako som pisala, je to trochu individualne, ale rozdiel moze byt tak 1kg hore dole.

majamat
7. aug 2023

a teda u zien to bude skor -28000kcal a teda -4kg za 2t.

majamat
7. aug 2023

@denkabemommy tvoje telo potrebuje urcitu energiu, ked mu ju nedas, co je nulovy kaloricky prijem, nedokaze schudnut viac, cize minut viac energie ako potrebuje. na co by tuto energiu spotrebovalo?
je to jednoduchy vzorec.

denkabemommy
7. aug 2023

@majamat potom tu pridajme okolnosti ako dojčenie, 40tky horúčky, stres, nespavosť 😅 a vlastne môžem byť rada, že to bolo len 7kg. Znovu napíšem, rozumiem sa do týchto vecí, netreba na mňa používať výpočty, len netreba rozprávať, že je niečo nereálne, len preto, že to nepoznáme 🙂

majamat
7. aug 2023

este to napisem jednuduchsie. za nejake obdobie moje telo potrebuje 10tis. kalorii a ja mu tie kalorie nedam, zoberie ich z tukovych zasob a spotrebuje len tych 10tis kalorii, ktore potrebuje, nespotrebuje ich 20tis.

enusamt
7. aug 2023

Nemas nahodou traumu z porodu?

majamat
7. aug 2023

@denkabemommy on asi nedojci.
ako citaj s porozumenim. ja som predsa popisovala okolnosti, pri ktorych sa da chudnut viac. to som predsa nepoprela. no vyslovene 10kg je prilis vela. tolko sa jednoducho ubrat z tukovych zasob za 2t neda, lebo nase telo tolko energie jednoducho nepotrebuje, aj keby drzime hladovku.

zena ma priemernu spotrebu 2tis kcal za den. zavisi to od hmotnosti a vysky a aj telesnej aktivity, ci vytazenosti.

kazdy z nas ma bazalny metabolizmus na ktory spotrebujeme energiu aj keby 24hod lezime bez pohybu. ano, su tu rozdielnosti,a le par kcal. vo velkej meire to zavisi od toho, aku velkost ma nase telo a aj svalova hmota ( preto je u muzov spotreba vyssia ) a urcite aj dalsie faktory, ktore toto ale ovlyvnuju movela menej.
k tomu spalime neico na travenie a k tomu este na fyzicku aktivitu.

ja mam priemernu vysku, askur v spodnej casti priemeru,s m zena a mam nadvahu. pri minimalnom pohybe spalim asi 1700kcal.
pri extremnom vytazeni spalim o 1000kcal viac. a teda kojenie sa anineda do tohoto extremu zacpocitat. kojenim sa tolko energie nespali ako extremnou fyzickou aktivitou, pripadne ni horuckou, len tak mimochodom, ta zvycajne ani netrva 2t a pardnova horucka zas tolko nezatazi, aby clovek schudol tak vela.
cize ja keby mam takuto extremnu fyzicku aktvitu s tym, ze som moje telo nie je najmensie a drzim hladovku, tak usetrim max 1700kcal denne, aj to plati len pre moju momentlanu hmotnost. po shcudnuti kazdeho kg ide tato spotreba dole, aj ked len malinko.
cize za 2t moje telo spotrebuje z tukovych zasob tolko energie, co zodpoveda 5,5kg.
a to pisem naozaj o extreme.

autor prispevku hladovku nedrzi, jedava normalne. cize aj ked uvadza 3kg, co sa schudnut sice da,a le musia tu byt nejake ine okolnosti toho schudnutia.

marfuska245
20. okt 2023

@maytee čo prosím zistili manželovi keď toľko schudol? Môj muž rapídne chudne a vyšetrenia v nedohľadne , všade dlhé termíny 😕

koniarova
20. okt 2023

@marfuska245 veď krv u obvodného. To ste hádam dali robiť?

maytee
20. okt 2023

@marfuska245
Zistili mu autoimunitné ochorenie poškodzuje kĺby chrbticu ... spôsobuje degeneratívne zmeny a aktivuje Zápalové procesy. Chudnutie trvalo 2 r. Ako nasadili bio liečbu váha sa vrátila do pôvodného stavu.

marfuska245
21. okt 2023

@koniarova to ano samozrejme no tam ukazalo iba zvyšený bilirubín...Na gastro ho objednali až 17.11 no on rapídne chudne , takmer nič neje lebo mu je vraj hneď zle na vracanie.Obvodná ho poslala na neurologiu, urologiu, sono , gastro , na vsetko mozne ale tie čakacie doby sú hrozné ....

marfuska245
21. okt 2023

@maytee ďakujem .Želám veľa zdravia

evaachesa
21. okt 2023

Vieš si dať urobiť krvny rozbor ako samoplatca. Jedna známa mi vravela že sa strašne boji rakoviny, tak raz ročne chodí na odbery kde jej vyšetria onkomarkery. Tak zjavne sa dá ísť aj ako samoplatca ak by s tým mal tvoj doktor problém že ti len tak neurobí komplexnejšie vyšetrenie. Podľa mňa máš len traumu z pôrodu a ešte si nespracoval príchod nového člena do rodiny. S manželom sme boli ako zombíci prvý mesiac, bol to pre nás zrazu "šok" na ktorý sa nedalo nijak pripraviť a extrémny nedostatok spánku. 😵‍💫 😅...myslím že on vtedy tiež dosť schudol. 😏

mateu
autor
23. okt 2023

@evaachesa

Ďakujem máte pravdu bolo to stresom.
Dokonca som vyhľadal psychologičkou mal som 2 sedenia a na druhom sedení ma aj vyradila že je vidieť razantná zmena.
Veľmi mi pomohlo sa vyplakať u tej psychologicky a dychové cvičenia.

janickacrazy
23. okt 2023

@mateu tak super, to je ten lepší prípad, drž sa

evaachesa
23. okt 2023

@mateu tak to som veľmi rada že nakoniec to nie je nič vážne a že si vyhľadal pomoc. Fakt super a držím palce. Hlavne veľa zdravia prajem celej rodine. Držte sa. ☺️🍀❤️