Depka po pôrode

natalia2007
18. mar 2024

Prisli sme s porodnice a ja som uplne mimo, citim sa ako by som bola v inom vesmire, vsetko doma mi pride zvlastne, stale len placem ale neviem preco, svoje dieta milujem nadovsetko, som stastna ze ho mam, staram sa onho, ale stale citim hroznu akokeby melancholiu. Mali ste to niektora?

lucia13022023
18. mar 2024

@natalia2007 jasne ze áno. Trvalo to cca 2 týždne. Cítila som sa ako zdrogovana. Ale prejde to, ak nie, kľudne vyhľadaj psychológa, nie je to žiadna hanba ☺️

ailiba
18. mar 2024

@natalia2007 rozhodne... Su to hormóny. To ta po par dnoch prejde. Vacsinou, ked sa spusta mlieko.
Drz da, je to narocne❤️

hederamonstera
18. mar 2024

Ano, nieco je divne na tom navrate domov. Aj ja ked som prisla s prvym, tak taky divny pocit akoby mi bolo vsetko cudzie, akokeby som bola uplne sama. Dokonca sa ma na to spytala aj dula, ze ako som sa citila v okamihu, ked som prisla domov. Proste zmenil sa ti cely svet pricom tvoje okolie si islo dalej svoje akokeby sa nic neudialo.
Su to tzv blues, ktore trvaju par tyzdnov, mozu ale prerast do depky.
Drzim palce. Bude dobre😘😘

natalia2007
autor
18. mar 2024

@lucia13022023 dakujem 🩷

natalia2007
autor
18. mar 2024

@ailiba dakujem 🩷 pomaha mi velmi ked viem ze to maju aj ine matky

natalia2007
autor
18. mar 2024

@hederamonstera dakujem, ano presne ako zdrogovana, ako keby som tu ani nebyvala. Manzel ten prestastny chodi okolo mna mame zdrave deticky a ja stale len smrkam a uz neviem ani co mam hovorit ako dovody ked sa ma opyta co sa deje.

bolarazjedna
18. mar 2024

@natalia2007 áno, je to normálne, ma to veľa žien. Ja napr celý deň príchodu domov s prvým dieťaťom som nezastaviteľne plakala, aj v nemocnici, aj doma.... A potom celé sestonedelie frustrovana, smutná, nebol deň, čo som neplakala v sprche alebo v noci kým malý spinkal....

Dnes po 20mesiacoch sme prišli domov s druhým synom, teraz je to iné, som unavená, ale spokojná, vysmiata, viem, že to ešte môže prísť, len chcem povedať, že pri ďalších pôrodoch to môže prebiehať inak.... Neobvinuj sa, ber to ako iný nepríjemný príznak tehotenstva, hemoroidy, posličkovia, strie... A keď to bude veľmi zle, nezabúdaj vyhľadať pomoc, a už teraz hovor o tom s príbuznými, nech vedia, čo prežívaš...

juliet86
18. mar 2024

pozri si vydumamky.sk

mala si dvojicky? baby blues. velka.zmena. hormonalna zmena. zmena tela zivita vsetkeho. bud k sebe dobra. nestaraj sa iba o deticky ale aj o seba. jedz pi. led sa da spi. chod na vzduch osprchuj sa. prijmi pomoc. pripadne.poporodneduly.sk qk mas o seba strach popros.o pomoc vseobecneho gynekologoa psychologa psychiatra. prejde to. ja som po porode prestala spat napr

ptvw
18. mar 2024

@natalia2007 ak ti pomoze ja som revala už v pôrodnici keď ma po týždni púšťali domov keď som balila veci a to ešte upratovačka zaklincovala že budem musieť čakať na chodbe aj s malym

hederamonstera
18. mar 2024

@natalia2007 jejda, povedz muzovi pravy dovod, komu inemu si ochotnejsia viac sa zdoverit. Upozorni ho aj na tu poporodnu depku, on ako prvy musi vidiet a vediet ze je zle a ma ti pomoct

vakatko
18. mar 2024

Telo je vyčerpané po tehotenstve, chýbajú mu minerály a vitamíny, doplň si Horčík, Vápnik.

skumavka
18. mar 2024

@natalia2007 mala som to pri treťom aj štvrtom pôrode, a asi aj pri prvých dvoch, len si to uz tak nepamätám. Pri treťom to bolo asi najvýraznejšie, akoby som bola v inom svete, cítila som sa akoby v inom vesmíre, ťažko to popísať. Pamätám si, ze sme sa zastavili v DM pre plienky, a mne všetko prišlo divné, čudné, že svet okolo sa zmenil, hoci sa nezmenil. Aj doma hocikedy som si poplakala, bez zjavnej príčiny. Pri štvrtom pôrode som mala divne stavy 2 týždne po návrate z pôrodnice, keď sme spolu vyšli na prvú prechádzku, opäť vsetko mi pripadalo zvláštne.
Je to normálne, zdôver sa manželovi, bud na seba dobra, poplač si ak ti treba, opatruj sa v rámci možností, aj manžel nech ta opatruje.
Svet okolo nás sa síce nezmenil, ale ten náš svet sa zmenil o 180 stupňov. Narodilo sa nam dieťa a tým sa mení uplne vsetko a vsetko navôkol oveľa citlivejšie vnímame.

majlo1234
18. mar 2024

Som rada, ze nie som jedina, ktora cely pobyt v porodnici preplakala. Bolo mi to velmi neprijemne skrz moju ubohu spolubyvajucu, ta musela mat total depky zo mna.

Neboj, prejde to postupne, a keby nie, neboj sa obratit na svojho lekara 🙂

thoughtfulweirdo
18. mar 2024

Áno, po oboch deťoch. Po prvom trvalo 1,5 roka, kým som sa cítila úplne sama sebou. Po druhom len pol roka.

natalia2007
autor
18. mar 2024

@ptvw aj si vedela povedat ze preco places? Ako dovod?

natalia2007
autor
18. mar 2024

@skumavka ano, presne, dnes sme sa zastavili na bille este nieco kupit a ja uplne som pozerala ze iny vesmir, preco je ta billa uplne ina. A hned zovretie zaludka plac v aute a sakra neviem preco 😒 som rada ze nie som jedina, dakujem

natalia2007
autor
18. mar 2024

@majlo1234 aj ja som plakala v nemocnici, stale som sa pytala samej seba preco placem?? A nevedela som...ty si to vedela pomenovat? Ake to bolo po prichode domov?

ptvw
18. mar 2024

@natalia2007 nie vôbec, len sa to spustilo same ako som vedela ze odchádzam a idem domov , zrovna som balila a malého obliekala

marianarem
18. mar 2024

@natalia2007 Su to hormony, po porode ti prudko klesnu hladiny z obrovskych hodnot takmer na nulu. To ovplyvnuje nervovu sustavu. Ja som tiez mala taketo stavy a trvalo to asi mesiac, najhorsie boli prve dva tyzdne.
A teda musim povedat, ze ja som bola v zivote 4x hospitalizovana. Raz ako dieta so zapalom pluc, potom raz na internom, kde boli zeny po infarkte, s rakovinami.., potom raz na psychiatrii medzi uzkostnymi a depresivnymi pacientmi, no a potom na sestonedeli. To posledne mi pripadalo ako daleko najdepresivnejsie oddelenie, co sa tyka nalady mojej aj spolupacientok, aj na izbe sme plakali raz jedna, raz druha 🙂 Neboj bude to lepsie a ak nahodou nie, dnes sa to uz da dobre riesit.

majlo1234
19. mar 2024

@natalia2007 ja som mala hrozny porod, skonceny sekciou, nemohla som sa hybat, doniesli mi dieta, mlieko mi neslo, syn sa neprisaval…proste asi vsetko dokopy plus sebalutost, tu ja rada. Doma sa to ukludnilo, sice som stale bola ubolena, ale uz tam bol muz, aby mi pomohol, cista sprcha, moja postel…ale ostala som placliva hadam cele sestonedelie

mara66
19. mar 2024

@natalia2007 áno, po druhom pôrode, furt som revala, manžel nechápal, starší syn tiež nie, veď sme ho tak chceli, nie? Našťastie to trvalo len cca tri týždne, ani som nevedela, že čo mi to bolo, internet bol ešte v plienkach.