Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

danielagabriela
25. mar 2014

@lucinka0921 ahoh, si sikovna, ze si zvladla ten. Obchod, len yak falej, viem, z

timea179
25. mar 2014

http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/1746537_kedy-je-... ja som ani netusila ze to moze pomoct aj nam,len keby to zabralo skor ako liecba tabletkami 😀 vid druhy odstavec medzi obrazkami....

timea179
25. mar 2014

dufam ze nebudem za to uklincovana 😀 ze som to tu dala....

fixka
25. mar 2014

@danielagabriela No som rada, ze nie som sama s tym cestovanim. Ja uz si fakt pripadam ako blazon. Ved to urcite poznas. U svokry sa ani ja necitim dobre, ale nastastie vie co je vo veci a ona sama ma depresie, cize vie pochopit, ked si idem lahnut a neriesim. Ale velmi ma tesi, ze pises, ze sa ti to uz zlepsuje...to mi dodava optimizmus. Doktorka mi zatial dala iba stvrt takletky v podstate na dva tyzdne a pomalicky si odrezavat viac z dalsej stvrtky a potom na polku. Na kontrolu by som mala ist po tom ako vydem na tu polku alebo ak by bol problem. Tak som zvedava. Dnes v noci som mala uplne zly stav. Nemohla som spat a navyse uzkost otrasna...musela som si nakoniec dat xanax a potom uz som spala. Tak sa snazim tento zaciatok nejako preckat a dufam ze bude lepsie 🙂

ruzicka32
25. mar 2014

@lucinka0921 ahojky, Lucka a ake lieky teraz beries?

esselte
25. mar 2014

@ja1980 rivotril je benzák, ja beriem AD paretin, ale ten ešte nevysádzam a dva mesiace je málo na o, aby si už mohla vysadiť, AD musíš brať minimálne pol roka, lebo sa ti to vráti

lucinka0921
25. mar 2014

@timea179 my sa v tomto smere radi poucime 😀 😀 😀

esselte
25. mar 2014

no baby, takže kontrolu mám za sebou, mám dvihnúť paretin na 40 mg, čo som si aj myslela a pomaly s´vysadiť rivotril, ale nie naraz , aj xanax, po polovičke, štvrťke a tak, ale teraz ešte nechať, lebo budem dvíhať AD

jachacha
25. mar 2014

@esselte a babeny, co ste boli PN: Psychiater mi dal PN a napisane mam, ze doporucujem PN s moznostami vychadzok, vseobecna dr. mi ale nic nedala (teda vraj mi mala dat okrem PNky aj nejaky papier s vychadzkami co som mala zobrat na socialku, o tom som nevedela, kedze som na PN ani nikdy nebola) No a vcera mi prisla kontrola. Akoze ja som si myslela, ze mam normalne vychadzky, ked mi ich psychiater doporucil, co mam robit? (Mimochodom bola som doma, len nam obcas hapruje zvoncek, co ja ale jedno, lebo to nemam ako dokazat ) Co v takomto pripade, poradte prosim

lucinka0921
25. mar 2014

@ruzicka32 ahoj ja beriem asentru,ale chcela mi menit na cipralex ci co,ale ze az po party a teraz teda ani neviem,ci je potrebne menit 😀 a ty co beries?

lucinka0921
25. mar 2014

@esselte no tak super.A kedy mas dalsiu terapiu?

lucinka0921
25. mar 2014

@jachacha chod za lekarkou a jej to povedz a nech ti da papier,ze si bola u nej.Aspon nasa by mi dala urcite potvrdenie

ruzicka32
25. mar 2014

@lucinka0921 ja stale len tu venlagamu 37,5 mg lebo mam tie zaludocne problemy a uz aj tato davka mi stale zatazuje zaludok ☹ ale nejako sa mi zhorsilo tak si sem tam hodim lexaurin neviem cim to ze sa mi asi az o 60% zhorsilo, dufam, ze tam v tom polsku mi pomôzu na tej omsi 🙂

fixka
25. mar 2014

@anina63 Ahoj, som rada, ze som ta pobavila...🙂 Treba si trosku urobit z tych nasich stavov aj srandu. Aj ked zatial mi to moc casto nejde. Niekde som citala pribeh jedneho chalana, co mal PP a raz si napisal 5 stran vsetkeho coho sa bal a comu sa vyhybal a preco a potom sa kazde rano na tom dlho zchuti smial. Tak snad sa to podari aj mne. Aky mas ty problem? Berias aj lieky? Urcite si to tu uz pisala, len nestiham citat vsetko.

esselte
25. mar 2014

baby, ešte som zabudla, na tú anglinu, čo som robila testy ma vzali, hurá!!!

esselte
25. mar 2014

@jachacha musíš mať papier na neobmedzené vychádzky a odniesť ho sama na sociálku, ja som tak bola

esselte
25. mar 2014

@lucinka0921 ďalšiu terapiu mám 4.4, už sa teším , ja sa tam super cítim a stále si aj niečo kúpim, lebo sa dostanem do mesta, ja totiž chodím do práce do vedľajšej dediny, opačným smerom ako je mesto, takže si to vychutnávam a terapeutka je veľmi zlatá, povedala, že som jedna inteligentná, energická super žena a že je rada,keď mám prísť

chiara23
25. mar 2014

Odvazila som sa sem napisat,pretoze ja neviem co sa so mnou deje.Nic ma nejak nebavi,neviem sa tesit.Neskutocne som od leta pribrala nedbam o seba tak isto ako aj o domacnost.Obcas mam stavy ze som fit a vsetko zvladam a mam usmev na tvari,no inokedy som uplne bez stavy.Lepsie sa citim sama ako v spolocnosti,uz som obmedzila aj kamosky.Do obchodu idem fakt ked musim.Neviem ako pozdvyhnut moju naladu,co mam robit aby som mala taky smrnc,chut...myslela som ze ked pride pekne pocasie budem ok.Zacnem sa viac o seba starat...a k´ja jednoducho nic.Ponevieram sa po byte,ako bez stavy ☹

timino
25. mar 2014

@jachacha aj ja som este PN a vychadzky ti dr,mala napisat na PN doklad a uz si mala aj kontrolu?ako dlho marodujes?Mne este kontrola neprisla ani raz

lucinka0921
25. mar 2014

@ruzicka32 a preco ti dr. nevymeni lieky?To je mi luto,ze sa ti pohorsilo

lucinka0921
25. mar 2014

@esselte jej,super,ze ta vzali na tu anglisu,si sikovna 😉 ja idem 8.4. tak som zvedava

gretyka
25. mar 2014

@lucinka0921 To ako si opispovala Tvoj strach pred akciou a dojmy po nej a ze to chces prekonat a bojovat proti tomu, tak to akoby si pisala o mne...ja mam tiez taaaaky strach,ked mam niekde ist ci uz bez deti alebo s detmi, napr. kvoli tomu sme minuly rok nebolo v lete ani na dovolenke, som sa vyhovorila, ze dcerka je este mala a necitim sa na to s nou,a le v lete sa mi pohorsilo, tak som manzelovi musela vyklopit pravdu...☹ a tento rok sa uz tej dovolenke nevyhnem, ale ja aj velmi chcem ist kvoli detom, chodievame do Nizkych Tatier, len ten strach prekonat a uzkosti....a takisto som bola teraz, ked som mala ist na koncert DM vo februari a aj na koncerte som pocitovala uzkost, ale ako hrali DM, tak som sa snazila oddat hudbe a na nic zle nemysliet a bolo mi super a nelutujem, ze som isla, tesim sa, ze som bola....no takze tak...musim sa tej odvaznosti naozaj ucit.

lucinka0921
25. mar 2014

@gretyka no hubda robi zazraky...Verim ti,ze na koncerte bolo super,ja som zial kvoli strachu a uzkosti nesla,co aj celkom lutujem,ale proste mna odrazalo uz len to pomyslenie,ze kolko ludi tam bude a tak....Ale priatel bol a volal mi pocas koncetru,tak som pocula aspon po telefone 😀 Mne teraz dost dodala aj dr. odvahu,ked mi vysvetlila ako uzkost posobi a ze to su len pocity,precitala som si aj knihu o PP a to mi tiez pomohlo a uz som mala aj benzak vyskusany,ze ak nieco tak vezmem a nakoniec netrebalo,aj ked po ceste tam mi bolo dost zle na vracanie a to som este len do auta sadla....Ale potom to preslo a nepremyslala som nad tym a ked prisla nejaka myslienka,tak som si povedala,ze vsak nie som sama a aj tak su to len pocity,nic ine a to mi nebude branit v tom ,aby som si uzila vikend.Viem ako sa citis,ze je to tazke,ale da sa to.Ako dlho beries AD a co vlastne beries?a inak aj ja som sa vedela vyhovarat,to je asi v nasom stave bezne....

gretyka
25. mar 2014

@lucinka0921 No, keby si vedela, ake som mala pocity, ked som vstupila na ten stadion...och joj...niekolko tisic ludi, uzavreta "miestnost", chripkove obdobie, kolko virusov tu je... 😀 😅 😒 S muzom sme sa presunuli cca 3x, aby som sa citila ako tak bezpecne....no ale zvladla som... 😀 Bola som aj minuly rok na stadione na koncerte, tam sme mali listky na sedenie a ja som ich rezervovala tak, ze sme mali sedenie uplne hore a na kraji, aby som mala blizko unikovy vychod...no cista psychiatria... 😅 Tak ale co uz....Ja beriem lieky len od februara cez den lexaurin, na noc som mala Sanval, ten mi teraz v marci zmenila na Mirzaten...citim sa po nich dobre,ale uzkosti zato su...viem, ze tych sa nezbavim len vdaka liekom, ze su to pocity, ktore musim ja spracovat, aby sa neobjavovali...len je to tazke, ale to vies... a aka je to kniha, co si citala? Da sa stiahnut aj na nete? diki za info 🙂

ruzicka32
25. mar 2014

@lucinka0921 pojdem tam az na buduci týzden je to 30km a momentalne sa mi tam neda ist :-/ musim sa nadopovat lexaurinom

katkalubkova
25. mar 2014

@chiara23 aj ja sa citim K O, ale pri dvoch detoch, nevyspata, unavena, ziadnu robotu za mnou nevidno, pritom sa cely den nezastavim.... 😒 no akoze dovi

lucinka0921
25. mar 2014

@gretyka ja ked som sa rozhodla,ze by som aj sla,tak tiez som chcela na sedenie a na kraji hned,ze mozem utekat ked nieco 😀 ale nakoniec som si to aj tak rozmyslela....Tak snad budu mat este niekedy koncert....Zatial budem chodit aspon DM revival 😀 neviem ako to je sice s tymi ukostami a strachom,ale ja som pri prvej liecbe nechodila na terapie a pomohli mi len AD a bola som aj necely rok bez liekov,no vratilo sa to.Ale teraz som zmenila dr. a ta mi povedala,ze terapiu potrebujem...Nazory sa lisia psychiatrov....Ale lexaurin nie je AD,preco ti nedala nejake AD?Ten mirzaten je asi AD,ale co viem,tak sa dava skor na upravu spanku asi,ked sa nemylim.A aku mas diagnozu vlastne?

lucinka0921
25. mar 2014

@ruzicka32 chapem,ale neboj,zvladnes tych 30 km,robis to kvoli sebe,aby ti bolo dobre 😉

danielagabriela
25. mar 2014

@lucinka0921 ahoj lucka, sorry som tu bola na ibed, ale nestihla dopisat, som myslela, ze som to vymazala....chcela som len napisat, ze si sikovnica sikovna, ked si zvladla ist dama do obchodu, je to krok k zlepseniu tak nech ti to vydrzi co najdlhsie🙂
U mna to funguje rivnaki, vecer nieco naplanujem a rano si uz namyslam, ze sa mi toci hlava.... ale potom ked ten prvotny strach prekonam, tak potom si nadavam do sprostych, ked pridem z obchodu, ze co si zase namyslam..
A ja som sa dnes tiez premohla az az... bola som nazapise do ms s malou a potom este busom do mesta kupit jej boty.... a zvladla som to z obavami, alesama, len s malou..

jachacha
25. mar 2014

@timino ja som mesiac teraz, no ale nie je to chyba lekarky? ved mne psychos povedal, ze nech idem na pn, a ja, ze ako budem fungovat, manzel je v zahranici, on, ze normalne, budem mat vychadzky. Tak ja automaticky, ze teda, ze ich mam, v zivote som nebola na PN, ani neviem ako to funguje, ved ked dr. napisal, ze PN s moznostou vychadzok mala mi vseobecna nejake dat, ci? Ach jaj, no idem tam zajtra