Depresia z covidovej situácie

slniecko_12
15. feb 2021

Co mam robit? Som kvoli covidu uz pol roka doma, kedze pracovat sa neda. Manzel robi v odvetvi, ktore funguje, a tak som doma sama cele dni. Vsetko porobim, aj sa venujem konickom, ale nic ma nebavi, stale mi ide do revu, zomrel mi este aj psik a steniatko, ktore sme mali dostat od chovatelky nam niekto vyfukol 😔 Dokonca ani na to steniatko som da nedokazala tesit.. nebavi ma ani citat, ani pozerat TV, ani sportovat. Respektovi ma to bavi len chvilu. Som z toho cela rozhadzana. Aj psychicky. Mam strasne zlu naladu a ani neviem z coho. Mate to podobne? Ako to riesit?

bubinka_20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marsmykkok
15. feb 2021

som na tom podobne, niekedy je ťažké aj vstať, jediné čo trocha pomáha snaž sa žiť zo dňa na deň, že zajtra napríklad bude pekne pôjdeš na prechádzku, uvaríš svoje obľúbené jedlo, pôjdeš na nákup, nerieš čo budeš robiť ešte dalších x mesiacov kým sa situácia upokojí. Lebo to je na zbláznenie, predstava že ešte x týždňov nemáš do čoho "pichnúť" a budeš len jesť, spať, variť, upratovať, pozerať tv, surfovať na internete.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
15. feb 2021

@slniecko_12 určite netreba sedieť celé dni len doma......každý deń treba ísť von, normálne rúško/respirátor, vyhýbať sa ľuďom a niekde do prírody....a kludne zavolaj mamu alebo sestru alebo kamarátku a chodte spolu.....šanca že sa vonku nakazíš je minimálna , hlavne ak budete mať obe aj rúško či respirátor.....

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
15. feb 2021

Suhlasim s @mogaa. A skusila by som aj nejakeho psika ci macicku, tie vedia velmi pomoct. Moju maminu v tazkej chorobe z depresie vytiahol pes.
A treba si uvedomit, ze v tejto situacii je na tom podobne velmi vela ludi. Pomoct by mohlo aj si napisat, co vsetko v zivote mas take, za co byt vdacna. Je tolko ludi, co sa kvoli Covidu dostali na dno.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
unicornlady
15. feb 2021

ja som si tak včera uvedomila, aká som rada, že som mohla normálne chodiť do školy. Vyslovene stredná nebola až tak fajn. Ale vysoká škola, počas dlhších "medzier" v rozvrhu sme zbehli na obed, alebo len tak sme si dali v bufete fornetti s kávou/čajom, mohli sme spolu sedieť na chodbe či vonku, boli sme také skupinky, komunity. Chodiť na VŠ teraz, a najmä ako prváčka, ani len by som netušila, akých mám spolužiakov, učiteľov... Resp. tí, čo končili minulý rok, tiež to bolo také nijaké. Také akoby neukončené. A to my sme sa na chodník aj podpisovali. Nebolo všetko ružové, boli aj stresy, aj problémy, ale celkovo som vďačná, že človek zažil... proste že to mohol zažiť aj reálne. 🙂

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heidy222
15. feb 2021

Skus Puzzle. V dennikn bol clanok od psychologov, ze je to overene a pomaha, aj mne to pomohlo.

3009
15. feb 2021

@slniecko_12 veď obstarať iné šteniatko nie je problém, choď do najbližšieho útulku, alebo si pozri útulky na internete a tam je neskutočné množstvo psíkov, ktorí ti budú vďační ak si nejakého zoberieš. Urobí aj tebe radosť a aj ty jemu, že mu dáš domov. Budeš s ním chodiť denne von a stretneš kopec ľudí s ktorými si porozprávaš.

adula12
15. feb 2021

Skus si mozno dat ciele nejake, ktore ta pozenu vpred. Napis si program na tyzden. Hladaj nove recepty, uvar cosi nove muzovi, upec kolac. Ak cvicis, daj si ciel, ze za tyzden das xy cvikov a dodrz to. Skus si najst konicek, napr. zacni antistresove omalovanky vyfarbovat (super vec), puzzle skladat (super na rozptylenie a myslenie). Skus si najst aj v telke mozno nejaky jeden serial, ktory budes denne pozerat, precitaj z knizky denne par stran. Prehrab skrinu a povyhadzuj haraburdy....
Zrejme nemate deticky, tie by ti dokazali urobit den 🤣
Ja zas mam opacny problem, nemam cas na nic a chcela by som byt viac doma 😁

adula12
15. feb 2021

Zbehni do utulku a tam si ta psik vyberie sam 😘😚😉

hanka1505
15. feb 2021

@slniecko_12 som doma od marca, mam dve deti(ktoré mali byť v škole a v jasliach bohužiaľ už 2,5 mesiaca niesu🤦‍♀️) plus cakám tretie, končím VS (čiže popri nich musím pisat diplomovku plus riešiť skúšky), kvôli kovid sme si v lete odopreli uuuplne všetky dovci a na vianoce mi prišiel poz. Výsledok pcr testu, mne co sa kupem v dezinfekcii a vsetko dodruiavam🤦‍♀️😂ešte máš depku? 🙂 to pisem v dobrom na odľahčenie, že nie si jedina zdeptana, ale keby všetci sa opúšťame tak úmrtí na depresiu z covidu by bolo za mesiac toľko ako mŕtvych za covid za minulý rok.... Hlavu hore, daj si horucu sprchu dobre si porev nasad si magnezko povedz si ze máš dôvod byť šťastná,Si zdravá aj tvoja rodina(teda dúfam to tak je), hľadaj nového psíka a neipustaj sa, o chvíľu je tu jar a s ňou príval novej energie❤️

marca12
15. feb 2021

@slniecko_12 mala som aj ja take obdobie,ale preslo to. Chodim do prace,vacsina znamych ma homeoffice vsetci rozpravaju ako stihli to,co roky nestihalinestihali a mne sa skoro vobec zivot nezmenil. Uhanam do roboty,po robote domacnost a takto kazdy den. Uzivaj si cas volna. Ked ta nic nebavi,nenut sa. Chodievaj na prechadzky,byd v kontakte s rodinou a casom prejdu depky. Mne pomahaju filmy,ked mi je tazko a nic ma nebavi. Vyrevem sa pri filme,v duchu si ponadavam,aka som malicherna a zivot ide dalej.

matabb73
15. feb 2021

Je to teraz ťažké, ake treba si nájsť niečo, čo ti zlepší náladu. Treba chodiť von na slniečko, hneď bude lepšie. Ja som v minulosti chodila k psychologičke, keď som trpela úzkosťou. Tá mi poradila, aby som si každý večer napísala tri veci. Čo ma v ten deň najviac potešilo, čo pekné mi niekto povedal a čo pekné som urobila ja pre niekoho alebo povedala. Po nejakom čase začne človek myslieť optimisticky. Vraj je to dokázané. Tak vyskúšaj. Mne pomáha aj prečítať si dobrú knihu alebo pozrieť dobrý film.

unicornlady
15. feb 2021

inak dobré sú historické knihy, kde sa muži správajú galantne a úctivo voči ženám atd.. knižnice už fungujú (viem, že tie mestské cez objednanie cez internet), resp. dá sa objednať z netu

unicornlady
15. feb 2021

a ak si spomínaš na skupinu YLVIS (what does the fox say), oni majú aj kopec vtipných veci, čo točili pre svoju večernú šou

napr. keď rozprávali vo výťahu (anglické titulky)

https://www.youtube.com/watch?v=Euuh8Z4zEGM


alebo pred rokom také súťaže (tiež sa dajú zapnúť anglické titulky) 10 častí
https://www.dailymotion.com/search/king command...

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
unicornlady
15. feb 2021

ešte by som pridala jednu pesničku

https://www.youtube.com/watch?v=XbfmqqQdEnU
lucia851
15. feb 2021

Ja som na tom takisto, trpím depresiami už 8 rokov a ten covid ma psychicky položil. Mam nove lieky od psychiatricky tak dúfam ze zaberu

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majoranka24
15. feb 2021

@slniecko_12 Podla mna je pozitivne, ze aspon tvoj muz pracuje a mate tym padom prijem. Su rodiny, kde nemoze pracovat ani jeden a su na tom financne velmi zle. Ver tomu, ze kazdy ma v tejto situacii nejake trapenie.:(

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
orieska325
15. feb 2021

@slniecko_12 ahoj necitala som vsetky predosle prispevky ale...kazdeho cvd poznacil..najlepsi liek na depku je sa o niekoho starat..utulky su plne zvieratiek..domovy soc.sluzieb su plne starych ludi ktorych potesi list ci pohladnica..zacni meditovat su na to skvele videa uvolnis sa a hlavne su tam aj videa za co moze byt clovek v zivote vdacny..pre nikoho neni tato situacia lahka kazdy ma strach o rodinu blizkych deti..seba..buducnost..sportuj volaj znamim uc sa to co si nemala nikdy cas..sme doma v teple,ziadne bomby ponad hlavu ziaden strach o zivot z minuty na minutu....co ak nas takyto zivot s pandemiami caka aj nadalej?jedna odide pride nieco ine...chces zit musis sa prisposobit a najst to dobre krasne ...

slniecko_12
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slniecko_12
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonnenshein
16. feb 2021

Skus sa ozvat miestnemu uradu, ci nepotrebuju dobrovolnikov na nakupy pre seniorov, pripadne roznasanie obedov.

hanka1505
16. feb 2021

@slniecko_12 to mame všetci teraz:( uvidíš príde jar a bude lepsie❤️ja to mávam aj bez covidu takto v zime:( skus kukat nového psíka, urcite ta to rozptyli a privedie na pozit.myslienky❤️

simsalabim
16. feb 2021

@slniecko_12 ano, citala som, ale pisala si aj to, ze ste chceli steniatko a niekto vas predbehol. Len ta chcem povzbudit si najst nejake nove, alebo maciatko. Starostlivost o ziveho tvora, hlavne ak dokaze ukazat lasku, vie robit zazraky.