Depresie, stres a úzkosť

patik114
22. nov 2017

ahojte chcem sa trosku poradit hlavne s tymi ktore to mali maju...mavala som depresie, uzkosti......no proste raz som mala vysoky tlak zlakla som sa a namyslala co ked zomriem ,,,,posla som k psychiatricke dala mi tablety pomohlo no po roku teraz ked dakde idem sama tak si uz namyslam somariny co ked toto tamto.......u lekara ked cakam tak som nervozna ,,,stres,,, musim zobrat nieco na ukludnunie a tak ............placlivost .......nehambim sa zato ze som posla k psychiatricke lebo je strasne toto zazit .............je tu niekto taky co to zazil ....zaziva ? 🙂 :(

patik114
autor
23. nov 2017

@libawet ja mám tlak iba keď mi príde úzkosť strach ....vieš čo by som zato dala aby som to nemala , nemala to nutkave myslenie :/

libawet
23. nov 2017

@patik114 ale čo Ťa k tomu vedie, tak rozmýšľať, že máš až stav úzkosti?

patik114
autor
23. nov 2017

@libawet ja sama neviem také myšlienky čo keď toto tamto :/

sida447
23. nov 2017

@patik114 ahoj,ja sa liecim 10 rokov na obsedantno kompulzivnu poruchu a depresiu s tym spojenu,mne lieky zachranili a vratili moj zivot spat a to som skusala vselico,niekedy jednoducho pevna vola a alternativna medicina nestaci,ano ludia casto beru antidepresiva na problemy,ktore by nakoniec mohli prezit aj bez nich,ale su diagnozy kedy su nevyhnutne a nieje pravda,ze neliecia a len otupuju,to je len dalsi blud z ludskej nevedomosti.je pravda,ze Ta nemusia vyliecit,to Ti ani ziadny psychiater netvrdi,vacsinou sa po vysadeni ochorenie priebezne vracia,psychiatricke ochorenia su zvacsa chronicke,ani cukrovka sa nevylieci pichanim inzulinu,ale co treba nechat cloveka umriet?mne staci,ze vdaka liekom mozem byt opat mamou,manzelkou a clovekom ktory opat zije a robi stastnymi aj svoje okolie.A je vela ludi,co Ti budu pisat,ze sa musis dostat z toho sama,ale nikto ma o tom nepresvedci,ze su z tych,ktori naozaj siahli na svoje psychicke dno.drz sa

patik114
autor
23. nov 2017

@sida447 áno lieky aj mne pomáhajú a vieš ja sa bojím že znich priberiem aj bábo chceme ešte :/

eliska13
23. nov 2017

@patik114 a predtým si pribrala?veď sama vidíš, že sa Ti pohoršilo je jesen a mne po pol roku bez liekov sa tiež stav vrátil.Brala si antidepresíva ci lieky na ukľudnenie?podľa mňa si typ, ktorý ich potrebuje a nenechaj to zájsť ďaleko.Isla by som znova po lieky tehotná a deti môžeš mať aj s liekmi.Si taky typ úzkostny s tým nič nespravis niekto sa pozviechať niekto nie.Zalezi ake máš prežívanie, citlivosť,empatiu,zazemie...neliečený vysoký tlak či mať vredy na žalúdku z nervov je horšieako brať lieky.Neviem prečo máte niektoré také predsudky
Úzkostné myšlienky prídu, keď si unavená, vystresovaná, keď žiješ nespokojne, nudne, skrátka naša nálada energia je závislá od serotonínu a, keď ho je málo môžeš robiť čokoľvek...môžeš skúsiť dlhodobo magneb6, d vitamín, psychoterapie nech Ťa naučí nebáť sa, nestráchovat sa zbytočne...

sida447
23. nov 2017

@patik114 ja som vynosila styry deti na liekoch- ci uz vyssich alebo nizsich davkach,vsetky su zdrave a v poriadku,nieje to az takou prekazkou,ako to vyzera.

patik114
autor
23. nov 2017

@eliska13 beriem Sentralin a neurol

sida447
23. nov 2017

@patik114 a sertralin sa najcastejsie predpisuje tehotnym,je najbezpecnejsi.

patik114
autor
24. nov 2017

@sida447 ja zoberem ho a mám akokeby podpaľovanie v kolenách

patrik1994
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lukasko12
9. jan 2020

@patik114 ja mamvam skoro to iste co ty

elizeenka
21. apr 2020

@lukasko12 ahoj aj ja mávam to isté a už neviem čo stym

damlyda
16. dec 2020

@patik114 áno mám ten istý problem

eliska623
19. máj 2021

@patik114 ahoj, ako si na tom s odstupom času, berieš lieky? Mám rovnake problémy.

darina05
14. júl 2021

@libawet ahoj ja mam tiež také stavy a neviem co to je tým ze som vysadila antikoncepčné tabletky a úplne mam úzkosť schudla ten gynex je na hormonálnu lekárni. Mi to odporučili