Depresie, stres a úzkosť

patik114
22. nov 2017

ahojte chcem sa trosku poradit hlavne s tymi ktore to mali maju...mavala som depresie, uzkosti......no proste raz som mala vysoky tlak zlakla som sa a namyslala co ked zomriem ,,,,posla som k psychiatricke dala mi tablety pomohlo no po roku teraz ked dakde idem sama tak si uz namyslam somariny co ked toto tamto.......u lekara ked cakam tak som nervozna ,,,stres,,, musim zobrat nieco na ukludnunie a tak ............placlivost .......nehambim sa zato ze som posla k psychiatricke lebo je strasne toto zazit .............je tu niekto taky co to zazil ....zaziva ? 🙂 :(

siska012
22. nov 2017

Ja depresie síce nemám, ale zas mám zo všetkého stres, momentálne zajtra idem do novej práce a tiež stále mám v hlave čo ked toto, hento ... neustále na to myslím aj ked nechcem a už neviem čo robiť . ja som bola od malička taká stresujúca osoba, stres pred každou písomkou, pred každými skúškami, pred novými vecami , no proste stále , už neviem čo s tím

andulik
22. nov 2017

@patik114 ahoj skús sa pridať do skupiny panická porucha, úzkosti.

patik114
autor
22. nov 2017

@siska012 ja som uz tak mala ze som posla k psychiatricke pomoze ti mne velmi pomohla a uz som teraz pol roka nebrala tablety az teraz sa mi to akokeby vraca no nie az tak

patik114
autor
22. nov 2017

@andulik nevies link ??

luc289
22. nov 2017

ja tiez prezivam zo vsetkeho paniku stres stale ma len trapi co ked co bude velakrat si predstavim veci zle alebo rak tiez ma to tazi potom kolkokrat som na ludi aj neprijemna lebo rozmyslam nad niecim zlym alebo mam strasne vela obav a ten stres je niekedy neznestielny.. psychiater ? to je pee mna len clovek nauceny tabulkove veci lieky nepomahaju len oblbuju a to je rozdiel .. to je ako drogy ked si ich ludia davaju len preto aby prebili svoj vnutorny stav a vnimali veci inac takze premna nula bodov snazim sa na sebe pracovat myslim ze aj tak to ide bez nejakych luekov ktore z teba urobia salat len treba mat podporu a ludi ktory ti vzdy budu davat zrkadlo aby si vedela ci ides na to spravne

siska012
22. nov 2017

@luc289 presne tak, ja nie že som hnusná na ľudí , ale skôr otravná lebo furt im vravím čo ak hento a hento ... A stále mám chuť plakať , aj ked to zadržiavam a snažím sa byť silná ... čo by som dala za to byť ako niektorý čo majú všeto v paži a ničoho sa neboja ... a o liekoch na stres si myslím to isté , môžem si dať aj jablko a v hlave si nahovárať že mi to pomôže a ono to pomôže :D

patik114
autor
22. nov 2017

Ja plačem keď si pomyslím žeby som od dcérky mala ísť do nemocnice na psychiatriu :(

patik114
autor
22. nov 2017

@luc289
Ja plačem teraz akurát jakeby som mala niečo na hrudi .... Jak to mám zvládať bez liekov ?? Ja keď sa tak rozrusim hneď mám vyšší tlak :(

luc289
22. nov 2017

@patik114 skus hladat inych odbornikov ked potrebujes oporu da da aj nieco ine ako psychiater vermi ked chces skusaj je vela silnych ludi aj bez liekov nieje to o tom je to o tom ako si povies v hlave ver mi lieky z teba urobia salat viem velmi dobre o com hovorim musis byt silna hlavne koli tej dcerke ze ju mas je tu je tvoja zdrava a jej treba venovat pozornost viem je to strasne tazke naozaj nemas niekoho kto by ta v tejto chvili vedel najviac podporit? drzim ti naozaj palceky ale nerob tu chybu chodit na psychiatriu podlamna lebo potom uz budes len schranka bez duse .. pokial sa da bojuj co najviac skus pohladat naozaj inych ludi co by ti mohli pomoct toto nechaj ako tu najposlednejsiu pomoc !

jana_eyre
22. nov 2017

No nemala by som odvahu odradzat ludi od odbornikov a medikamentov, ktore dokazu jedine pomoct v tazkych stavoch.. Ludia co si myslia ze sa vsetko vzdy da prezit bez liekov asi este nezazili naozajstne zufalstvo.. Ja som nastastie tiez nebola v takom stave aby som musela brat lieky (mam ocd) ale som vdacna za to, ze psychiatria je uz na vysokej urovni a dokazu ludom aj realne pomoct..

Ak mas tazsie obdobie, zajdi za odbornikom, vyrozpravaj sa.. Mne velmi pomaha to, ze si plne uvedomujem ze tie moje blbe strachy pochadzaju z poruchy, ked pride nejaka blba opakujuca sa myslienka, snazim sa sustredit sa na to, z to je LEN ocd, nie pravda..a este mi velmi pomaha aj to, ze nemam cas sa .omentalne sustredit na svoje strachy.. Viem aketo dokaze byt obtazujuce a clovek sa nedokaze ani nadychnut ako sa boji.. Ale stale je to len v hlave a to mna posuva vpred..

bubula_007
22. nov 2017

Pridávam sa ku vám do skupiny.. Som na dobrej ceste byť hypochonder, mám karcinofobiu.. Unavená som z toho. Je to tak zlé. Chodila som k psychiatrovi, ale sa mi zdá, že sa mi tak nevenoval, vždy ma "vybavil" do 10 minút. Neviem.. K psychologičke tiež, tá ma vie fajne povzbudiť, nasmerovať, ale momentálne na to nemám peniaze.

patik114
autor
22. nov 2017

@jana_eyre veď to že niečo v hlave mi to hovorí a ne hcem ja nato myslieť a jakeby som musela :( keď ja jak prídem za psychiatrickú tak hneď sa rozplačem a už pociťujem hneď že je mi zle už som nervózna :(

libawet
22. nov 2017

@patik114 neviem, či je u Teba ten stres a úzkosť už vo fáze depresie alebo ťažkej depresie....ak je to len zatiaľ plačlivosť, strach, úzkosť - môže to byť aj hormonálna nerovnováha, čo je u žien dosť časté, skúsila by som ísť najprv cestou bylín, bylinných tinktúr. Na h.nerovnováhu je veľmi dobrý gynex.

jana_eyre
22. nov 2017

@patik114 a nejake psychologicke terapie si skusala?

bubula_007
22. nov 2017

@patik114 toto poznám aj ja. Ak máš možnosť, skús aj psychoterapie. Inak obdobie jeseň, zima, jar sú pre depresie "najlepšie". V lete sa vyskytuje pomenej.

patik114
autor
22. nov 2017

@libawet kde to kúpim a ako sa užíva ?

patik114
autor
22. nov 2017

@luc289
Oporu mám v manželovi len on chodí do práce ....a chcela by som tých silných ľudí vo by mi pomohli koho tak ? Ďakujem ti za podporu 🙂

patik114
autor
22. nov 2017

@bubula_007
@bubula_007 ja zas nevydržím ani 20 minúty pri psychiatricke už som hneď nervózna a tak .... Chcela by som tie nejaké bylinky abo silný ľudia čo majú schopnosti

dominika1991
22. nov 2017

Fuha no samozrejme základ si ty sama.. to si myslím že vieš.. ak sama cítiš že potrebuješ niekoho pomoc tak neváhaj ale hľadaj poctivo aby to bol naozaj odborník.. skúsila by som aj hypnozu (dúfam že to y je dobre) možno niekde tvoja úzkosť pramení.. každopádne prajem aby si bola v kľude a aby si sa prekonala a žila spokojne ❤

patik114
autor
22. nov 2017

@dominika1991 ja som už pred rokom bola pri psychiatrička dala mi lieky pomohli ta mi ich potom zrušila som nebrala a teraz vždy keď sama niekde idem alebo doma som sama mi idú také myšlienky čo keď toto tamto ....vieš nechcem lieky lebo aj by sme chceli bábätko sa len v takých stavoch nedá sa :(

dominika1991
22. nov 2017

@patik114 keby ti tak viem poradiť, pomôcť... Neviem si predstaviť ten pocit aký máš... No myslím že by si mala mať pri sebe nejakú osobu ako písali baby vyššie... Môžeme si popísať keď chceš nejak ťa skúsim pochopiť viac...

0silvia0
22. nov 2017

@patik114 pred niekoľkými rokmi mi večer začalo búšiť srdce, mala som akýsi panický stav, myslela som že mi srdce vyskočí z hrude a mala som vysoký tep. V tom čase to isté mali dve moje kamarátky, jednej zistili poruchu štítnej žľazy a druhá skončila tiež na antidepresívach. Ja som to cez lekárov neriešila, ale začala som chodiť denne pešo do práce dlhšiu trasu, prestala som chodiť autom a čuduj sa svete, mňa to prešlo, viac som sa začala sústreďovať na svoju pohodu, na seba. Dovtedy som len trtošila aby bolo všetko ok okolo detí a na seba som nejako pozabudla. Odvtedy sa mi to nevrátilo našťastie a som ok.

patik114
autor
22. nov 2017

@0silvia0 ja zas keď idem na dlhšiu trasu sama tak rozmýšľam čo keď toto hento :(

patik114
autor
22. nov 2017

@dominika1991 môžme 🙂

zuzi0911
22. nov 2017

Mam panicku poruchu,strach,ze sa mi nieco stane a co bude s mojimi dceramy,,ked ma to rapne cez den este ako tak najdem aktivitu,aby som sa dala do pohody,ale v noci je to des,,,A hlavne co ak sa rano uz nezobudim,,,aj ked je pravda,ze uz som mala naozaj dlhuuu dobu pokoj aj cez 2 roky len obcasny stav,,,momentalne to mam skoro kazdy den,a to len tym,ze som bola dlho chora a nic mi nezaberalo tak uz som zas mala hrozive dg a bola v strese,,,

libawet
23. nov 2017

@patik114 neviem, asi sem nemôžem dať priamo link, zadaj si do Googlu Gynex od energy.sk. Inak na upokojenie je dobrá aj valeriána lekárska ( valeriánske kvapky ), kotvičník zemný...., je toho už viac, navštív bylinkové obchody, tam Ti tiež poradia. Možné je aj, že Ti v tele poriadne neprúdi lymfa, možno máš zablokovanú krčnú chrbticu, tá vie urobiť tiež peknú šarapatu s psychikou, skús navštíviť nejakého dobrého chiropraktika, maséra, ale nie šarlatána, naozaj takého, čo je v tom dobrý a vie napr. aj rozpohybovať lymfu v tele, teda ovláda lymfatickú masáž. Dobré by bolo aj zistiť, prečo máš tieto stavy úzkosti, prečo sa Ti to deje? Nezažila si nejakú traumu niekedy v minulosti, v detstve a možno si ju stále nevyriešila, nepreniesla sa cez to, Tvoje podvedomie, ani to nemusíš vedieť. Neviem, len tipujem. Môže tam byť teda viac faktorov, pre ktoré sa Ti to deje a Ty takto uvažuješ a trápiš sa. Možno naozaj by len stačilo zájsť kvalitnému masérovi, ktorý by Ťa odblokoval, do toho bylinné kúry na upokojenie mysli, dať si do poriadku, rovnováhy hormóny a cvičiť alebo zvýšiť pohyb, ako radí aj 0silvia0, a potom pomaličky sa Ti dostane aj viac pozitív na myseľ a budeš ten svet vidieť aj v iných farbách ako len v čiernej. Veľa vecí si robíme aj sami, svojimi myšlienkami a veľakrát zbytočnými. Možno by bolo dobré, keby si sa zamerala aj na činnosť, ktorá Ťa baví a skutočne zaujíma, mozog tak nasmerovala iným smerom.

patik114
autor
23. nov 2017

@libawet na neurológiu mám ísť koncom novembra tak uvidím čo povie ....nič som nezažila iba keď som bola malá otec si rád vypil a dakedy mi aj strelil ...inak nič akurát teraz že keď kus dačo mi je tak hneď panikarim od toho čo som mala zvýšený tlak a som sa tak zľakla ....

libawet
23. nov 2017

@patik114 prosím Ťa, tlak počas dňa kolíše. Ak si si nie istá, meraj si tlak celý týždeň počas dňa a hodnoty si zapisuj. Ak by si mala stále hodnoty nad 150/90, tak až vtedy sa dá hovoriť o hypertenzii 1.stupňa. Ak nemáš vážne dôvody alebo vážne príznaky nejakej choroby, nemáš žiadny dôvod na paniku, čo sa týka zdravia. Zdravý rozum zober do hrsti a nerob zo seba zbytočného hypochondra, lebo si ešte sama takýmto zmýšľaním nejakú chorobu privoláš.

beky1813
23. nov 2017

@patik114 jedna navsteva nestaci a toboz len ta vysadit lieky, ja na tvojom mieste smer psycholog, ak nepomoze, tak psyciatricka a lieky. A depresie, uzkosti su choroby a treba ich liecit, nie sa spoliehat na bylinky