DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

lenka_21
autor
12. júl 2011

@naduska Ahoj, je to jedno v akom dni cyklu si a dobre hodnoty ti napisala @v555 Drzim palceky 😉

lenka_21
autor
13. júl 2011

@sortka Dakujem za info ... vidim, ze som si DHEA naordinovala spravne ... ja chcem brat 50mg rano a 25mg poobede, co je dokopy 75 mg a to baby na zahranicnom fore doporucovali 😉

Ak som to pochopila, ty si asi mala dost silnu stimulku, kedze 600 jednotiek je dost vela, ale vysledok je supeeer a tak blahozelam 🙂 😉 🙂 Ja zatial zvazujem miernejsiu stimulku a potom silnejsiu...

Dnes idem do CAR v MT a opytam sa na DHEA, som zvedava co povedia 😉

sortka
13. júl 2011

Ahoj Lenka,

Prvu stimulaciu som mala slabu,prve 3 dni len 300 a potom po 225 Merional, ale tato stimulacia mi nezabrala.
Druha, vyssie spominana, bola uplne "turbo", preto som sa obavala velkeho prirastku na vahe, ale pribrala som len 1 kg, takze v podstate nic.

Inak som zvedava, ake su nazory nasich, slovenskych, lekarov na DHEA, tak drzim palce a tesim sa zase na info od teba.

Cau. Sortka

gerdusha
13. júl 2011

ahojte baby, tak som si dala aj ja zobrat krv na to AMH...ale nechce sa mi cakat mesiac na vysledky a chcem ist uz o par dni do dalsej stimulacie...zacinam byt straaaasne netrpezliva.

rienok
15. júl 2011

@lenka_21 ahojcek, idem si precitat co vsetko odporucas na boj s nizkym AMH 😎 si strasne zlata ze sa o nas staras 🙂

lenka_21
autor
16. júl 2011

@gerdusha Ja som mala vysledky za cca 3 tyzdne a tak tam skus zavolat po 2 tyzdnoch ... drzim palceky 🙂

@sortka No mam odpoved od Dr. z Iscare v MT ... on to DHEA dost zmietol a ani sa velmi o tom nechcel bavit 😕 😕 😕 .... Podla mna o tom vela nevie ...
Pisala som si s Doc.Machacom z Reprofitu v Brne a on mi naopak potvrdil, ze liecba moze byt ucinna, drzi mi palce a vraj mu mam napisat vysledok, lebo ho to zaujima 🙂 😉 🙂
Ja chcem prv skusit soft a potom ak to nepojdem zvazim aj turbo 🙂 😉 🙂

@rienok Ale nemas za co ... ved sa poznas 😀 , ked ti niekto povie nejde, neda sa ...atd. Ja verim, ze vzdy su moznosti, len ich treba najst 🙂 😉 🙂
@rienok ak by si chcela objednat DHEA, je tu kocka, kt.sa chce pridat a rozdelit si to ... Ja som objednala po 180 kapsuli z 50mg a 180 kapsuli z 25mg a dohodla som sa s jednou kockou, ze jej polovicku poslem ... mne zatial bude stacit aj 90 a ked bude treba doobjednam 😉

Baby, mne uz dorazila DHEA a tak som to zacala brat ... dam vediet ako pokracujem, ale bola som na UTZ a predminuly mesiac to nevyzeralo az tak dobre ... nasadila som vcelie produkty, koenzym Q10 a tento krat Dr.nasiel 2 foliky na jednom vajecniku a 3 na druhom a tak snad zo mna este nieco vydoluju 😀 😝 😀

Baby, tak objednavali ste niekto iny tu DHEA ... ????

gerdusha
16. júl 2011

@lenka_21 ,
povedali mi, ze vysledky budu o 2-4 tyzdne...a vzhladom na to, ze po tych 2 tyzdnoch ide moja lekarka na dva tyzdne na dovolenku, realne vysledky budu vazne az o tie 4 tyzdne... 😒

slunicko232
16. júl 2011

@lenka_21 ,
ahojky Lenko, můžeš napsat co si přesně objednáváš a kde jsi to objednala ...díky 🙂

lenka_21
autor
16. júl 2011

@gerdusha Tak to ma mrzi ☹ ☹ ☹ .. Ja som mala AMH cca po dvoch tyzdnoch hotove 😉

@slunicko232 Ja som si objednala presne toto:

http://www.biovea.com/eu/product_detail.aspx?NA...

k 50mg DHEA ponukaju aj 25mg DHEA, kedze beriem 75mg denne tak toto bola dobra kombinacia 🙂 😉 🙂

slunicko232
16. júl 2011

Děkuji za odpověď 🙂

lenka_21
autor
16. júl 2011

@slunicko232 Nemas za co 🙂 😉 🙂 Ak sa mozem opytat, tiez mas problem s AMH? Poradil ti niekto DHEA, alebo si nasla tuto diskusiu 😎

lenka_21
autor
16. júl 2011

Baby, nasla som tuto diskusiu ohladom DHEA ... je to bohuzial po anglicky, ale baby tam pisu ake maju skusenosti s uzivanim ... snad si to niektora z Vas vie precitat 😉

http://www.fertilityfriends.co.uk/forum/index.p...

rienok
18. júl 2011

@lenka_21 no ja si to kludne objednam aj na polovicu s niekym staci poslať IP mi ale nemala by som mať vyšetrenu hladinu niektoreho hormonu ( bože už si to nepamatam). Koľko sa toho ma brať ?

lenka_21
autor
18. júl 2011

@rienok Bolo by dobre si dat skontrolovat testosteron, estrogen a DHEA ... a nemala by si mat endometriozu. Odpisal mi aj Machac z RP a on mi napisal, ze to mozem brat, vraj to moze pomoct a nevie o ziadnych vedlajsich ucinkoch ... 😕 😕 😕
Kazdy ma individualne davkovanie, ale vacsina bab brala 75mg denne, takze ja som si objednala 50mg a 25mg ... rano beriem 50mg a na podvecer 25mg ... 🙂 😉 🙂

rienok
19. júl 2011

@lenka_21 a Tebe vyšetrovali ten testosteron, estrogen a DHEA? kto Ti to robil? endometriozu nemam a ani vajcovody 😀 - ja som absolutne zdrava ale nejde to 😝 vopred dakujem velmi pekne
ja mam 21.8. dohodnutú endokrinologičku tak som zvedavá čo zistíme

Inak Teba je super mat za kamosku, staci sa spytat a Ty vsetko najdes 😉

lenka_21
autor
19. júl 2011

@rienok Mne robili HP minuly mesiac na 3 a 12 den cyklu a tak viem, ze ich mam v norme ... aspon nieco 😀 😝 😀 Tiez mam dohodu s endokrinologickou, ze mi to odmeria buduci mesiac ked dostanem mrsku a tak som zvedava ... inac Machac mi napisal, ze to mozem kludne brat a vraj nevie o vedlajsich ucinkoch ... pytala som sa na to v lekarni a lekarnik mi povedal to iste ... inac DHEA sa nachadza aj v Omega 3 kyselinach, kt.su tiez volnopredajne vyzivove doplnky, len v mensej koncentracii ako ciste DHEA ...

No a prava sa ozvala, ked som mala otazku hned som dostala dvojstranovu odpoved 🙂 😉 🙂 ... ja budem rada, ked nam to pomoze 😉

Omega-3 kyseliny živočišného původu:
Nejúčinnější jsou EPA - kyselina eikosapentanová a DHA - kyselina dokosahexanová, které se hojně nacházejí v rybách chladných vod, například v lososech, makrelách, pstruzích a tuňácích.

lenka_21
autor
19. júl 2011

Baby, dostala som kopec otazkok koli tej endometrioze ... ja som len na jednom fore citala, ze baba s endometriozou mala trosku s DHEA problem ... nic vazne, len jej to zvysovalo uz tak zvysenu hladinu estrogenu (vraj pri endometrioze zvykne byt zvysena) ... ale toto neviem potvrdit, lebo nie som lekar 🙂 😉 🙂
Pytala som sa na DHEA aj v lekarni a aj tam mi potvrdili, ze by to nemal byt ziaden problem a mozem to kludne uzivat ... DHEA je aj v Omega 3 kyselinach co sa u nas bezne predava, len v nizsej davke ... 🙂 😉 🙂

lenka_21
autor
19. júl 2011

@daska1977 @v555 @rienok ... Baby, neviem ako sa posiela hromadna posta a tak Vam to pre istotu pisem sem ... vyzera to, ze si chcete objednavat DHEA a tak sa skuste dohodnut ci si to neviete objednat spolu ...
@rienok je poklad a ona to zvladne aj cez internet a som si ista, ze ovlada aj anglictinu 🙂 😉 🙂

rienok
20. júl 2011

@lenka_21 nemýliš sa 😉 zvládnem aj objednať aj zaplatiť cez internet

laura35
20. júl 2011

Ahojte kočky, pridavam sa k vam, konecne diskusia o DHEA..uzivam ju uz asi 2 roky..Najskor 75 mg, teraz som to znizila na 50 mg, trochu mi vyskocila hladina dheas v krvi..ale beriem to so suhlasom doktorov, naopak mi to doporucovali. Tak som prekvapena, ked to niekto zmetie len tak,ako pisala lenka.. Zial asi vas nepotesim, u mna sa AMH za tie dva roky napriek uzivaniu DHEA znizilo /ale zanedbatelne/, ale moja znama,ktora mala kombinaciu vysoke FSH a nizke AMH, tak jej to pomohlo vylepsit hodnoty. Ale zas som mala pri ivfkach vzdy embrya, takze tazko povedat, ci to kvalitu naozaj neovplyvnilo. Citala som tiez ,ze na AMH zabera okrem DHEA cvicenie jogy-na prekrvenie panve, psenicne klicky a akupunktura. Sama z toho nieco dodrzujem.. A k DHEA, objednavali sme to kedysi z ameriky, bolo to trochu komplikovane, lebo nam to nechceli poslat, tak sme museli zakladat adresu -po box v statoch, ale po perepetiach to nakoniec dorazilo. Nedavno sme to objednavali tusim uz z anglicka, ak chcete kontakt ,napiste, musim to zistit od manzela..A inak, nemam ziadne priznaky, co pisu, ze mozu byt, nezarastam, ani hlas sa mi nemeni 🙂 nebojte sa toho..

laura35
20. júl 2011

a druhykrat sme to objednavali z biovea.com, tiez uz na to Lenka davala link. Fungovaloto bez problemov, objednali, zaplatili, do tyzdna prislo..tak drzim peste..

laura35
20. júl 2011

a vyborne navody boli v knizke,ktoru doporucoval dr.Malpani, tiez tu bol odkaz v predoslych diskusiach na neho..
Read the book, Inconceivable, at http://www.amazon.com/Inconceivable-Womans-Triu...
Dostala som sa k tej knizke a su tam naozaj vyborne navody, ohladne byliniek, akupuktury, masazi, vitaminov, cvicenia, stravovania, precistenia organizmu, Wild Yam root atd atd..len problem je,ze co si z toho mnozstva pre seba vybrat, aby to fungovalo, a nebolo to skor na skodu..🙂

marca22
20. júl 2011

@laura35 na té akupunktuře asi něco bude,říkala mi primářka v CARu že jedna žena která měla FSH přes 30 a už čekala na darovaná tak šla na akupnturu a najednou nějakým zázrakem se jí FSH snížilo a ona přirozeně otěhotněla,že prý to má také něco do sebe 🙂

laura35
20. júl 2011

@marca22 Ano, ta moja znama mala FSH cez 25, a znizila to na hodnotu okolo 6..trvalo to sice niekolko mesiacov,ale podarilo sa..vsak sa aj pise ,ze DHEA zabera tak za minimalne tri mesiace az polroka, treba to uzivat dlhodobo...

marca22
21. júl 2011

@laura35 a to se používá přímo za tímhle účelem nebo to je lék na něco jiného a tohleje vedlejší účinek. Nemá někdo příbalový leták? Ráda bych věděla jestli to můžou brát i ženy u kterých by to bylo genetické nebo imunologické 😕

laura35
21. júl 2011

@marca22 tak to presne neviem. To sa radsej porad s doktorom. Na webe som nasla tento clanok, mozno sa k niecomu dopatras..: http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=e...

marca22
21. júl 2011

To je zajímavé,ale asi to už stejně nestihnu,v září máme dostat darovaná vajíčka a do CARu jdeme až 1.8.

laura35
21. júl 2011

Tak sa tym netrap. Mne to stejne nepomohlo..A brala som to dva roky..tak drzim peste s darovanymi..

lenka_21
autor
23. júl 2011

@laura35 Ahoj, no som rada, ze je tu niekto dalsi a ma skusenost s DHEA aj ked nie pozitivnu ☹ Z toho co som citala, tak naozaj su baby, kt.to pomohlo, ale su aj baby, kt.to nezabralo ... kedze sa len jedna len o vyzivovy doplnok (NIE LIEKY) tak som to sem hodila a snad tu budu aj baby, kt.to pomoze 🙂 😉 🙂 ...
Ja to momentalne testujem a uvidim ... na IVF by som mala ist v septembri co znamena, ze nebudem mat 3 mesacnu skusenost, ale som zvedava ... ako si pisala, malo by sa to uzivat min. 3m ... ja to este kombinujem so vcelymi produktami, Koenzymom Q10 a chcela by som schudnut aspon 5 kg 😀 😀 😀

@marca22 Podla mna ak ides na darcovske tak nema vyznam DHEA brat a ani tie ostatne vyzivove doplnky ... drzim ti palceky a daj vediet ako si dopadla. Do kt.CAR chodis?

@rienok Ja som vedela, ze si sikovnica 🙂 😉 🙂 Ty si tak prirodne zalozena, nevies nieco o tej akupunkture??? I ked toto je jedine co si neviem predstavit, lebo ja ked vidim ihlu hned kolabujem takze nevidim realne, ze by som nieco skusala 😀 😀 😀

marca22
23. júl 2011

@lenka_21 díky,chodím do Gennetu v Praze