DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

lina129
25. nov 2015

@zibi Prosim ta, ako sa zistuje ten pocet astralnych folikulov? ...ked si pisala, ze ti ich zistili 13? dakujem 🙂

zibi
25. nov 2015

@lilitela hej mala som intalipid aj prednison a aj medrol - ten mi znizil dost nk bunky ..
vies mnoho zien nepozna suvislosti suvislosti
ja to nemyslim zle s tym dhea
len vela zien uz ma zvysenu imunitu - a dhea zvysuje imunitu a nk bunky - si zober, ze ok nastumuluju sa super foliky ale s dhea jej stupnu nk bunky na 30 alebo viac a tym padom transfer nevyjde
melatonin je tiez super - ale zvyseje tsh a nk bunky tiez - cize vsetko je taka dvojsecna zbran
jedine co viem ze neposobi kontraproduktivne je koeznym ten znizuje dokonca cytokiny a tiez napr. materska kasicka ale aj to neivem ci hej ..preoto hladam okrem melatoninu a dhea aj ine doplnky na kvalitu folikov
napr. rhodiola rosea je tiez dobra na kvalitu folikov ale teiz zvysuje imunitu
je tu este resavitrol , ten je dobry na dozrievanie , ale imunitu a stitkusom este nepozerala..cize teiz hladam pre seba a aj ine baby co najlepsie moznosti...
dhea nemusi byt zla, ale zeny co maju zvysenu bunkovu imunitu , celularnu , cytokiny atd..by to brat nemali ...a preto to dečko je dobre z moj ho pohladu - je neskodne, plus ziskas ho aj na slnku , plus znizuje cytokiny a aj imunitu, zlepsuje sliznicu maternice atd atd..a aj skvaitnuje folikuly a tiez boi studie , ze zeny ktore maju dostatocne mnozstvo vitmainu D3 v krvi, tak maju uspesnejsie ivf ako tie ktore nemaju a tiez ma suvislost s uhniezdenim embrya..takze ja to nemyslim vobec zle , len poskytujem ine varianty a moznosti ako si pomoct. takze tak
a kazda jedna baba co sa ma pytala , ci uz verajne alebo do IP - stale kazdej jednej napisem aj o neziaducich ucinkoch , proste nech kazdy vie, co bude brat a co by sa mohlo stat...a to iste s melatoninom, kazdej som napisala co sa ma pytala, ze melanonin zvysuje tsh a aj nk bunky , tak ked maju ten problem nech ho neberu ... tak pekny den 😵

zibi
25. nov 2015

@lina129 zistuje sa ultrazvukom na zaciatku cyklu ..ale musi mat doky dobry ultrazvuk 🙂 ono stacilo by, ze vies ze mas fsh ok..to je taky hlavny ukazovatel ..

lilitela
25. nov 2015

@zibi
Tak ale transfer sa da predsa robit az o niekolko cyklov neskor po IVF, dovtedy si moze zena dat do poriadku tie ostatne hodnoty.
Kazdy odbornik ti povie ze hlavna pricina neuspechu v IVF su nekvalitne vajicka a nie imunita. Zeny, ktore maju skutocne problem s NK bunkami, stitnou, zrazanlivostou, imunitou a pod. - tych je male percento, akurat sa tu stretneme vo vyssej koncentracii (lebo nas spoji podobny problem).
Preto som sa ta pytala, kolko mas za sebou pokusov, transferov, ci si bola tehotna, pretoze som chcela vediet, ci ti niektory z tych tebou odporucanych preparatov aj naozaj pomohol, a ze ake pozitivne vysledky mas ty osobne.
Pre mna upravene AMH nie je pozitivny vysledok, ale mozeme to vnimat odlisne.

lina129
25. nov 2015

@zibi aha, diky... no ultrazvuk mi robi, ale neviem nikdy nekomentuje... co vidi... vacsinou len aky velky je folikul... A aka hodnota fsh je ok?

zibi
25. nov 2015

@lilitela jasne ze vajka musia byt kvalitne..a tym pomahaju doplnky hormony zivotosprava vsetko dokopy..ja sa tu predsa neradim len o kvalite folikov ale o zvyseni amh..ved kvalitne vajko je zaklad ale zial vela zenam zlyha nidacia kvoli inym faktorom ako je folik..a tie zeny maju bud zlu sliznicu alebo vysoke tsh;vysenu iminitu atd..u nas sa na tieto faktory nepozera lebo repro imuno je v plienkach..ja som mala stale krasne embryjka nefragmentovane..ale az dodato ne som zistila ze raz som mala zvyseny anexin potom nk bunky ci nizku sliznicu..cize moj vklad tieto faktory ovplyvnili..nehram sa na to ze mam len pravdu ja a nikto iny..ale vela som si vo svojom volnom case nadtudovala a rada sa s tym podelim a pomozem istatnym babam aby sa tomu a tomu vyhli..a snazim sa vo svojom volnom case a mozem sa mylit nie som lekar,ale chcem poradit.a ked su aj ine moznosti tak preconie..kazda baba sibz toho vyberie to co jej vyhovuje..nemyslim to zle..tak pekne tehulkovanie drz sa

zibi
25. nov 2015

@lina129 skus sa spytat ci ti moze zratat pocet astralnych folikov po kramoch da chodi

lina129
25. nov 2015

@zibi ja mam spraveny hormonalny profil, ale moj doky mi nic nekomentoval, len ze vsetko v norme... tak preto sa pytam, aka ma byt hodnota fsh v norme, aby bola ok na otehotnenie...

zibi
25. nov 2015

@lina129 zalezi od referencnej hodnoty a od toho v akych jednotkach ti to brali? kolko mas fsh vies? a na ktory den cyklu ti to brali??
napr. IU/L ma vo folikularnej faze to je od ms do ovulky rozmedzie 2, 5 az 10 a niekde zasa od 3 do 8 zalezi od toho aky labak to robil a ake jednotky sa pouzili aj ked su rovnake jednotky tak kazdy labak ma ine hodnoty ..ako sila to je ...ale zasa si myslim, ze keby si mala mimo normu tak by ti povedal nieco na to 🙂

lenka_13
28. nov 2015

@zibi Ake neziaduce ucinky mas na mysli? Ja viem iba o akne, este nieco ine?

zibi
28. nov 2015

@lenka_13 ja konkretne nemozem, lebo mam problemy so srdcom a tam sa to neopodoruca
kazdy sam musi na sebe vyskusat, ci daco budes mat alebo nie...

zibi
28. nov 2015

@lenka_13 tu som nasla tooto
Aké má DHEA nežiadúce účinky?
Keď užívate DHEA v predpísaných dávkach tak je všetko v poriadku. Pokiaľ však užívate s iným druhom hormónu znamená to problémy. Pre každého je dávkovanie individuálne. V niektorých prípadoch sa DHEA premenila na testosterón (čiže mužský hormón), čím sa objavili také problémy, ako vypadávanie vlasov, akné, rast chĺpkov na tvári a v prípade žien pod 50 rokov sa zastavila menštruácia. Po dlhšom užívaní syntetických hormónov sa môžu vyskytnúť problémy s krvným obehom. DHEA nesmú používať ľudia trpiaci na rakovinu prostaty, maternice alebo prsníkov. Neodporúča sa užívať tento výrobok ani ženám, ktoré sú kvôli menopauze pod hormonálnou terapiou. Užívanie prípravku sa neodporúča pod vekom 35 a ani pre tehotné a dojčiace ženy.
Dávkovanie: 1 kapsula denne 30 min. pred jedlom

oni pisu davkovanie len 25 mg, ale to je malo ma byt 3x25
a zeny co maju zvysenu bunkovu imunitu, nk bunky, cytokiny a tnf tak by sa tomu mali vyhnut tiez, lebo velmi zvysuje prave nk bunky a spol. a tym padom , sa zbytocne berie prednison 😉

lilitela
28. nov 2015

@lenka_13 Aj Fostimony, Gonaly, Menopury a pod. maju neziaduce ucinky - ovela nebezpecnejsie - vid hyperstimulacny syndrom. Esteze vdaka nim mozme mat niektore z nas dieta.

lola911
28. nov 2015

posudte sami 🙂

DHEA: One of the most essential elements in the human body to help balance body functions

• Vitality and higher energy levels
• Extended life and improved mood
• Slows the ageing process
• Resistance to disease
• Reduces the ill effects of stress
• Decreased body fat
• Weight control
• Enhanced sex drive

What is DHEA?

DHEA is a hormone produced by the adrenal gland and is the most common sterone in the human bloodstream. When we are young, around 7 years of age, we begin producing this hormone naturally. Blood levels reach their highest during our late teens and begin to decline around age 25. DHEA levels decline at the rate of about 20% per decade until we eventually bottom out at approximately 10% of peak levels by the time we reach 80 years of age.

DHEA’s most overlooked but vital role may be its relationship with cortisol. DHEA has an inverse relationship to cortisol, i.e. when DHEA is low cortisol levels are elevated and vice-versa. Cortisol is one of the few hormones that increases with age. Cortisol is known to induce stress and when levels are elevated for long periods many bodily functions are negatively affected. For example, the body may become more insulin resistant and damage to the endocrine system via damage to the hypothalamus may occur. Maintaining healthy DHEA levels while keeping coritisol levels under control may help slow physical ageing and reduce stress.

What does DHEA do?

DHEA is the most abundant hormone in the human bloodstream. Research has found it to have significant anti-ageing effects. DHEA levels naturally drop as people age, and there is good reason to think that taking a DHEA supplement may extend your life and make you more youthful while you are alive. Additionally, DHEA may be an important player in cognitive enhancement.

What Scientific Studies support DHEA?

In the 1960s, French physician Etienne Emile Baulieu, M.D., discovered DHEA's anti ageing properties. In a recent study, an endocrinologist at the University of California, San Diego, Samuel Yen, M.D., administered DHEA supplements to thirty men and women ages 40-70 for six months. The subjects felt substantially better physically and psychologically, and they had fewer aches and pains.

C. Norman Shealy, M.D., Ph.D. has said that DHEA plays a major role in the immune system, is a building block for sexual and other hormones, and determines general levels of well-being and mood. DHEA is deficient in every major disease, including obesity, diabetes, high blood pressure, various immune deficiencies, coronary artery disease and autoimmune disorders.

DHEA May Have A Significant Impact On Lean Body Mass. In one study conducted by D. Jakubowicz and colleagues, 22 men took 300 mg of DHEA nightly for 30 days. They observed an average 27% fall in insulin levels. They also found an 89% increase in IGF-1 (a powerful hormone with multi-faceted effects, most notable its growth hormone-like effects on body composition), a 14% decrease in body fat, and a 7.8% increase in lean body mass.

DHEA May Block Cortisol’s Catabolic (Breakdown) Effects On Muscle Tissue. Other discussions at the DHEA conference centered on the Cortisol - DHEA relationship. Cortisol is a catabolic (tissue breakdown) inducing stress hormone. Exercise has been shown to significantly raise serum cortisol levels. These exercise- induced, elevated cortisol levels may contribute profoundly to catabolic effects on muscle tissue. DHEA has been shown to block some acute effects of stress induced cortisol release.

DHEA May Have A Profound Influence On Positive Body Composition Alteration Favoring Lean Muscle Tissue Accrual. Yet another study revealed that high dose DHEA supplementation decreased body fat levels by 31% while maintaining the same overall body weight in just 28 days. This indicates a significant increase in lean body mass at the expense of body fat. This study shows DHEA may have a profound ability to significantly alter body composition to favor lean mass accrual.

Another study showed DHEA had an interesting effect on the choice of foods consumed. A controlled animal study showed those administered with DHEA, when given a choice, chose lean protein and carbohydrate foods as opposed to foods comprised of high fat.

zibi
28. nov 2015

baby ved musite vysiusat vsetko sami na sebe ..ja som tiez testovala co som testovala dečko to mi amh zvysilo, melatonin ten mi teiz zlepisl foliky a nasledne mi pohorsil tsh a nk bunky... a pisem svoje skusenosti.. ja by som bola rada, keby mi niekto poskytol take info dopreu co sposobuje narast coho a nasledne co na co pomaha... do niecoho by som sla, nieco by som riskla a niecoho sa vyvarovala... 🙂

testujte , berte a uviidite...ja tu nic nepisem proti dhea ani inym doplnkom

dnes ma vsetko neziaduce ucinky, vzajomne interakcie a same musite vediet co vam to prinesie a co vam za co stoji.... takze ja uz sa k teme dhea nevyjadrim
ked tak napiste svoje skusenosti potom ako to zabralo a pomohlo ... vsetky sa skusenstami obohacujeme a pomahame si navzajom ... bude to fajn 🙂

alica311
10. dec 2015

Ahojte dievčence, dnes som mala výsledky HP a FSH 11,27? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Môžem s tým otehotnieť aj prirozdene? Alebo mám ísť rovno na IVF, čo Vám pomohlo okrem DHEA na zníženie FSH. DHEU nemôžem, mám hraničný testosterón. Dakujem za rady

zibi
10. dec 2015

@alica311 skus psenicne klicky, matersku kasicku a prekrvit vajecniky , akupunktura akupresura, cvicit..nemam to odsusana na fsh , ale nic za to nedas, aspon tie doplnky

alica311
20. dec 2015

Baby, koľko sa čaká na výsledky na AMH?

kominar
21. dec 2015

@alica311 Ahoj
Ja som čakala cca1 týždeň v Gyn fiv AMHza 15€

alica311
21. dec 2015

@kominar ďakujem, ja som bola dnes v iscare na kontrolný ultrazvuk a doktorka bola akási rýchla, som sa ani nestihla opýtať, či už boli výsledky :( a dosť podstatné výsledky...

alica311
23. dec 2015

Ahojte, dnes som bola na iui s fsh 11.27 a už boli výsledky aj amh. Mám 1.57. Dr. sa však nevyjadrila k výsledku a povedala, že podľa výsledku z iui sa dohodneme čo ďalej... Mám to amh ok, alebo nie? Tabuľky čo som našla sú rôzne. mám 30 rokov.

lola911
23. dec 2015

@alica311 amh mas ukazkove 🙂 ... najlepsie je ak je medzi 1.0 a 3.0 ....... moje je 0.01 ☹

alica311
23. dec 2015

@lola911 Ďakujem za odpoveď 🙂 , môj gyn sa k môjmu HP nejako extra nevyjadril, len povedal že mám vysoké fsh 11,27; a poslal ma do Caru., nejako bez vysvetlenia..., kde zase riešime manželov spermiogram, tak dúfam, že aspoň ja som ok, lebo v poslednej dobe samé "dobré" správy ohľadom mm spg, a ďalšiu super správu by som už by som asi nepredýchala 😒

lola911
23. dec 2015

@alica311 fsh nemas az tak velmi zvysene .... idealne je 9 ... ak mas 11 tak to znamena ze budes mat troska znizenu reakciu na ivf stimulaciu ale bat sa toho nemusis lebo mas fakt idealne amh co znamena ze mas dobru zasobu vajicok 🙂 a pozeram ze mas 30 ... idealny vek stat sa mamickou 😉 .... na zhorseny spermiogram vyskusaj davat manzelovi folandrol 🙂 ... su to take saciky s praskom a miesa sa to s vodou jeden krat denne... a je to aj chutovo velmi dobre... je to taky pomarancovy dzus 🙂 moj hubby si to sam pyta .... mu to velmi chuti 🙂

lilitela
4. jan 2016

Ak by niekto chcel vyskusat a nema moznost si zohnat, ja mam DHEU 25mg - neotvorena 356tb. exp. 10/17. Je to vyse 3-mesacna kura, mne to, zda sa pomohlo.

mondrejc
5. jan 2016

Ahojte mam na predaj neotvorenu DHEA 25 mg, 300 tabliet, spotreba do 10/2019., Melatonin 3mg, neotvoreny, 180 tabl, spotreba do 6/2017. Vitamin K2 100mcg, otvoreny, pouzita 1 tabl. zostatok 29 tabliet, spotreba 6/2017. Vsetky objednane a dodane s biovea. Ak zaujem prosim sprava.

monika_nm
5. jan 2016

@mondrejc aka by bola cena tej dhea?dakujem a este je to 25 mg a aj to pomaha?

silvinkabb
5. jan 2016

@monika_nm nie. 25mg je malo. odporuca sa brat 50 a najlepsie 75mg denne

mondrejc
5. jan 2016

@monika_nm Neviem ako treba uzivat, ja som si to kupila, ale mam zle vysledky tak nemozem brat. Ale planovala som to uzivat 50 mg denne tak ako odporucaju baby tu na fore

zus_ke
11. jan 2016

@lola911 ahoooj.... prosim ta,chcem sa ta opytat, ci si prisla na nieco co ti pomohlo na to amh :( mne dnes prisli vysledky, amh mam 0,03 a fsh 13,92 :( zajtra mame ist do heliosu tak som zvedava,ale predpokladam,ze dobre spravy ma tam necakaju :(