DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

ericia
31. júl 2017

@hyacintka ďakujem ti moc moc 😉

hyacintka
2. aug 2017

@sortka
Ahoj, ako si nakoniec dopadla? Mas okrem dvojiciek este dalsie dieta? Ake si mala skusenosti v AT? Ja tu pracujem, ale na kliniku chodim do Brna. Problem je v tom, ze mam amh 0,02.Ze posledna moznost je dhea.Bojim sa toho, ze poskodi pecen alebo stitnu zlazu.

hyacintka
2. aug 2017

@marca22
Ahoj, otehotnela si nakoniec s nizkym amh? Ja mam amh 0,02, neciem co dalej.Brat ci nebrat Dhea?

hyacintka
5. aug 2017

@marca22
Ahoj, prosim ta mozem sa spytat, ako si nakonuec dopadla? Otehotnela si nakoniec s amh 0,01?Lebo ja mam amh 0,02 ci mam este nieco skusat. Dakujem

hyacintka
8. sep 2017

@lola911
Ahoj, ako dalej pokracujes? Budes musiet brat aj stimulku pred vkladom?Ja mam amh po brani 1,5 mesiaca dhea este nizsie0,01.teraz si mam dat vyvolat kramy,dalej skusim jeden nativ s umelo vyvolanou nenstruaciou a potom koncim🙁O darovanych budem musiet zacat premyslat.

lola911
8. sep 2017

@hyacintka ahoj, nie ziadnu stimulku nemam a ani brat nebudem,,, pri DV nestimulujes,,, oni ti musia vypnut vajecniky takze som brala doteraz antikoncepciu, dnes som dala poslednu tabletku,,, spojila som dve balenia aby som si prisposobila moju ms s mojou darkinou a teraz ze vraj v priebehu 5 dni by mi mala nabehnut ms tak ze uvidime,,, 4. 9. som si dala pichnut decaceptyl depot 3,75,, ten by mal uz pomali zacat ucinkovat 🙂 potom ked dostanem ms tak nasadim estrofem a v den ET utros 😉 🍀 👶
dhea by si mala skusit brat aspon 3 mesiace a potom testovat po 1,5 mesiaci to este nic neznamena,,, hlavne ak si mala za posledne 3 mesiace nejaku stimulku,,, lebo ta ti vystavi vajecniky tak ze amh pekne klesne,,, ja som mala pri prvom ivf amh 0.57 a po stimulke mi kleslo na 0,01 a dhea som brala vyse roka a stuplo mi iba na 0,16 😨 inak ti to urcite upravi fsh a lh ,,, to som mala fakt ukazkove po dhea,,, ja som vobec nepremyslala nad tym ci skusit darovane alebo nie,,, len som cakala kedy konecne s tym bude moj drahy suhlasit,,, ked mi oznamil ze skusime darovane hned v ten isty den som pisala do brna aby si to nerozmyslel 😉

slimko
8. sep 2017

@hyacintka ahoj. Ja som napr.mala stitnu vzdy ok a po parmesiacoch uzivania dhea mam problemy s protilatkami a uz 9mesiavov na 50tke eutytoxu...a amh sa mi znizilo este o polovicu :(

liviaszabo
13. dec 2017

@drabovam Ahoj, vedela by si mi poslať dhea? Skúšala som objednať cez internet ale na tej stránke čo si zadala sa nedá bez registrácie. Neviem či ešte vieš poslať ale veľmi by si mi pomohla. Prosím ťa daj mi vedieť a pošlem ti adresu. Síce som ti už písala aj sms.

siu04
13. dec 2017

@liviaszabo pozri moj bazar.mam ju tam 🙂

drabovam
13. dec 2017

@liviaszabo zachvilu ti napisem

drabovam
13. dec 2017

@liviaszabo mas IP

janulka232
26. dec 2017

ak by mal niekto zaujem mam dhea 25mg,ale už nieje cele balenie

majocka1980
15. mar 2018

@laura35 ahoj prosím ťa kde si zohnala DHEA mne ju poradil doktor ale ze u nás jubnedost až v Rakúsku,môžeš mi poradiť múka som to sú kadejaké ale tam že to je čistejšia a vyrábajú ju, ďakujem,mohla by si mi odfotiť obal

vycky
19. mar 2018

@majocka1980 dhea ti musí predpísat doktor na recept a s tym receptom to vies vyzdvihnút v Rakúsku.

ivooonia
19. mar 2018

ahojte, prosim vas, ake je davkovanie dhea 25mg? nikde sa k tomu neviem dopatrat, ako ho brat... ci len do ovulacie, alebo po alebo cely cyklus? dr., ktora mi ho poradila uzivat kvoli nizkemu estrogenu je z ineho mesta a na iny ako osobny kontakt odpoveda dost stroho...

vycky
21. mar 2018

@ivooonia u kazdej je to inak. Ja som napr. brala 3x25mg.

catherinah
21. mar 2018

@ivooonia 1x100 mg alebo 3x25mg

ivooonia
21. mar 2018

@vycky
@catherinah ok, dakujem vam 🙂

scorpionflower1
22. mar 2018

Ahojte, dneska som bola u gynekologicky, robila mi hormonalny profil, mam 30 rokov a hodnota AMH mi vysla 1,0, povedala, ze to je znizena plodnost, ze vajecniky mam ako 38-rocna zena. O dalsich hodnotach nehovorila nic, povedala, ze netvrdi, ze nemozem otehotniet spontanne, ale ze manzel by ma ist na spermiogram, aby sme nestracali cas. Este sme otehotniet ani neskusili, takze neviem ci to ide. Mam z toho stres, takze ani neviem ci to teraz pojde, ked som z toho tak mimo a este pred tym ako zacnem uz myslim na neuspech. Chcem sa spytat, vam sa to znizene AMH ako prejavovalo? Mali ste pravidelny cyklus? Ja mam 28-dnovy pravidelny a ovulaciu mam podla mna tiez, lebo to kazdy mesiac dost intenzivne citim. Mam ale "problem" s intenzitou MS - je slabsia - 3 dni a dost. Mali ste niektora taku hodnotu AMH? Otehotneli ste spontanne alebo ste boli vstetky na umelom?

kakatulik
22. mar 2018

@scorpionflower1 Ahoj! Zacnite sa snazit hotovo. Nasad si kys.listovu a nestresuj sa. Preco ti robila ten HP?
Ak je to krvacanie dost intenzivne,nemalo by to vadit.
Hlavne sa nedaj zmagorit na IVF. Si mlada a AMH 1,0 nie je katastrofrofa. Otehotneli uz j zeny s AMH 0,01.
Uvolni sa a ono to pojde.

topasitta
22. mar 2018

@scorpionflower1 ahoj. Ja som dhea neuzivala ani nechcela zvysit amh, len som si vsimla zmenu. V hormonalnom profile.. Amh som mala v lete 5,nieco a teraz v zime 7,nieco. Presne si nepamatam. Uzivala som nie uplne kaxdy den
vigantol aj 4 kvapky denne, a lyofylizovanu matersku kasicku 400mg s pelom 200mg a acif.folicum 10mg. Inak nic zvlastne, co by mohlo mat vplyv- alchemilkov caj, femi kvapky, sem tam pupalkovy olej s e vit. Skus 😘

scorpionflower1
23. mar 2018

@kakatulik Ďakujem, že si mi napísala, potešilo. Doktorka tiež povedala, že to ešte nie je katastrofa, ale že už za rok by mohla byť. Preto som z toho v strese. Stále rozmýšľam, čo keď sa mi nepodarí do toho roka otehotnieť (čo je pri tých nervoch teraz dosť možné) a za rok budem mať AMH 0..Ja som začala mať slabšiu a kratšiu MS pred 3,5 rokom, bola som vtedy na operácii a po nej do mňa ládovali strašne veľa silných analgetík kvôli bolestiam. Vtedy mi tá intenzita a dĺžka z mesiaca na mesiac zoslabla a už sa mi do normálu nevrátila. Príde každý mesiac, ale je taká nič-moc. Bola som vtedy s tou slabou a krátkou MS aj u gynekológa, ktorý mi urobil horm. profil a povedal, že všetko ok, len mám estrogén na hranici normálu (na dolnej) a AMH mi asi ani nerobil. Urobil mi sono a vraj tam je všetko okej (18 deň cyklu som mala sliznicu 13mm, takže vtedy dorastala dosť) teraz na sone doktorka povedala tiež že všetko okej, horm. profil mi robila, lebo som jej povedala, že mám krátku a slabú MS a že chcem otehotnieť, no a vyšlo z toho to AMH 1,0. O iných hodnotách vôbec nehovorila, takže ich neviem, len ma hnala s frajerom do CAR na spermiogram. Objednala som si už nejaké vitamíny, priateľ pôjde na ten spermiogram a uvidím, čo z toho bude. Každopádne som sa dočítala o veľa prípadoch aj tu na MK, ktoré otehotneli aj s nižšími hodnotami prirodzene, tak to snáď nebude až taká tragédia. Vôbec zatiaľ nie som zmierená s niečím ako IVF, ani neviem, či by som do toho išla, keby mi povedala, že inej cesty niet.

scorpionflower1
23. mar 2018

@kakatulik Kyselinu listovu aj vitamin Bkomplex, kde je aj inozitol beriem, tento mesiac som preto aj mala silnejšiu MS si myslim. Dakujem za radu 🙂

scorpionflower1
23. mar 2018

@topasitta : Ahoj, ďakujem. AMH 7 nie je už nad normál? Ja vôbec neviem, tie hodnoty sú všade iné. Niekde je, že už 3,5 znamená PCOS. Lekári tvrdia, že sa to zvýšiť nedá. Ja potom neviem...Ďakujem ti za radu.

topasitta
23. mar 2018

@scorpionflower1 asi podla toho , v akych jednotkach to je. Mne tam napisal, ze v norme. Pco ani naznakom nespomenul.

joannita
23. mar 2018

@scorpionflower1 no...niektore ti radia aby si netresovala a neriesila IVF a podobne. Tiez ti samozrejme radim aby si netresovala, aj ked nestresovat sa nieje jednoduche, ak je to vobec mozne. LENZE, zacni riesit cim skor dieta, pripadne zamrazenie tvojich vajicok ktore zatial este nejake mas, pretoze ked sa budete len tak snazit a nepojde to, tak za rok mozes mat naozaj AMH ovela ovela nizsie a potom uz nepomoze ani IVF, mozno tak darovane vajicka. Darovane vajicko ale nieje tvoje vajicko a to sa tiez nemusi podarit. Ja mam 39 rokov a mam AMH malicke (uz ani neviem kolko, ale asi 0,3) a riesim darovane vajicka, mam za sebou 5x IVF s darovanymi a dieta zatial nemam.... nenechavaj nic na nahodu. Ja ked som mala 30 tak som mala podla hormonalneho profilu AMH v normale a v 32 som mala 0,5.

joannita
23. mar 2018

@scorpionflower1 a plus som zabudla, ze som skusala 2x IVF aj s vlastnymi vajickami, stimulovali ma hormonmi, ale nemala som ziadne dobre vajicko. Nejake sice boli, ale nekvalitne a praskli skor ako sa dali vobec odobrat...

kakatulik
23. mar 2018

@scorpionflower1 ahoj. Este by som ti odporucilrucila pit alchemilku tak pol litra denne a vit.D3 . Do roka si tehu. Nevies hodnotu FSH?

joannita
23. mar 2018

@kakatulik tom si myslela aj ja ze po piti alchemilky a inych doplnkov budeme do roka tehu 🙂
@scorpionflower1 nespoliehaj sa nato, ries to radikalnejsie, inak sa zobudis v 40 na to, ze stale nemas dieta a pritom stale pijes alchemilku a beries vitaminy.