DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

maksia
2. jan 2012

Ahojte kočky, Potrebovala by som poradit . Mám tiež nízke AHM ako vy . Začala som užívat sarapis , melatonín , dokonca každe ráno pijem čaj z vitexu ten je dobrý na vajíčka. Lenže toto všetko mi riadne rozhodilo cyklus . Krvácam už 12 den cyklu , je to velmi silné krvácanie . CHcem sa spýtat stalo sa to niektorej z vás , máte aj vy takéto problémy s menzesom . Prosím poradte

evulatko
2. jan 2012

@zujanka, kdyz si prectes tutu diskusi, nekdo tu psal o konkretni kamenne lekarne ve Vidni🙂

lenka_21
autor
2. jan 2012

@tina50 Ja o ziadnej rakovine neviem a netusim, ale kt.liek ma hormon androgen???Ja som prezrela vsetky lieky co mam DHEA, Melatonin, kysel.listovu, vcelie produkty, Koenzym Q10 a nikde som tu latku nenasla??? 😕 😕 😕 My cakame aj na adopciu, sme v poradovniku uz 2 roky ... ale chceme male babetko a na tie sa dlhsie caka. Drzim palceky a nezufaj ... mas este moznost darcovskych vajicok al.tu adopciu 🙂 😉 🙂

@zujanka Ja som to objednavala cez web a je to v pohode, stranku mi doporucili baby zo zahranicnych for a dokonca mi ju doporucili aj v 2 zahranicnych centrach ... stranka je www.biovea.com

@maksia Nie som si ista ci tvoj problem suvisi s liekmi kt.uzivas, lebo vsetko su vyzivove doplnky ... zbehni k Dr.nech ta skontroluje! Jedine co nepoznam je ten caj z vitexu .. ake ma zlozenie?

dahra
4. jan 2012

@lenka_21 - ahoj, ako sa ti podarilo otehotniet?

Zhanam info pre sestru, 30rokov - 2IVF (1- 4 vajicka "vydolovane", 3 oplodnene a prezili PK, ET -1, KET -1, negativne) 2IVF (zmena CAR, 2 vajicka (2,3-kove) 1 oplodnene, ET bez PK, negativne. Stimulacia vysokymi davkami, lekari prekvapeni, ze v takom mladom veku a este aj chuducka 50kg/168cm a zle reaguje na stimulaciu.

zlatanka30
4. jan 2012

@dahra ahoj.ja som na tom podobne .nech si skusi dat urobit amh hormon,ja ho mam je 0 cize u mna uz ivf nemozne...jedine darovane vajicka alebo embrya.

lenka_21
autor
5. jan 2012

@dahra Mne na velke prekvapenie prirodzene, ale Dr.mi nedavali skoro ziadnu nadej ani prostrednictvom IVF ... prave kvoli tomu, ze vysledok AMH (vajecnikova rezerva) mam velmi nizku 0,38 ... ako pisala
@zlatanka30 nech si da sestra spravit meranie AMH ... ak jej vyjde nizke tak doporucujem tzv.soft stimulku (tu robia napr. v Reprofite Brno). Vacsinou baby s nizkym AMH reaguju na soft protokol lepsie (sice namaju az tak vela vajicok ako pri klasickej stimulke), ale zvacsa byvaju kvalitnejsie a je tam celkom dobra uspesnost. Drzim palceky!!!

dahra
5. jan 2012

@zlatanka30 - 0? - to znamena, ze kvalita vajicok je nulova? Co ten liek, co tu spominaju, este som to vcera tak necitala podrobne, ale zda sa mi, ze nejaky z anglicka je tu spominany. Ja sama by som si to chcela dat spravit, bo som zvedava. Vzdy som si myslela, ze moja sestra je na tom lepsie a 2IVF zbytocne.
@lenka_21 - fiha, manzel ma dobry spermiogram? Lebo u segry je este aj toto problem.

zlatanka30
5. jan 2012

@dahra ano 0 to nasvedcuje tomu ,ze zlyhavanie vajecnika a nastup prechodu aspon tak mi to napisal docentom mailom.takze my mame definitivne rozhodnute ze babetko uz mat nemozeme ☹

tina50
5. jan 2012

@lanka_21 Dakujem za odpoved.
JA len ze zo skoly viem ze androsterony(cim DHEA je) patria do skupiny androgenov a to su Hormony
🙂 Prikladam aj text z Wikipedie.(nizsie)
Urcite sa tesim ze DHEA ma aj stimulacny ucinok na rast alebo dozrievanie vajicok.Tiez si ho chcem objednat ,ale nedalo mi nespomenut ze tu mame do cinenia s hormonom a je dobre ked nas bude neaky odborny lekar monitorovat
🙂 😉
Uz som si nakupila aj tie ostatne veci co si pisala pel,........a pomaly chrumkam.
A co tvoje brusko🙂
Wikiedia:
Androgén, androgénny hormón alebo testoid je všeobecný termín pre prirodzenú, alebo syntetickú látku, ktorá má virilizujúci účinok, t. j. stimuluje alebo riadi vývin a udržanie samčích pohlavných znakov u stavovcov.

Androgény sa viažu na špecifické bunkové receptory zvané androgénové receptory. Sú tiež metabolickými prekurzormi samičích pohlavných hormónov, estrogénov. Objavené boli v roku 1936. Najdôležitejším androgénom je u ľudí testosterón.
Androgény sa syntetizujú u mužov v Leydigových bunkách semenníkov, u žien vo vaječníkoch a u oboch pohlaví v kôre nadobličky. Okrem testosterónu k nim patria napríklad:
androsterón
androsténdión
androstendiol
dihydroepiandrosterón (DHEA)
dihydroepiandrosterónsulfát (DHEA-S)
dihydrotestosterón

..to len pre info,koho to zaujima.Drzim palceky vsetkym.

lenka_21
autor
5. jan 2012

@dahra No prave, ze nema a preto je to prekvapko vacsie ... koncentraciu a pohyblivost mame OK, ale morfologiu az 99,5% patologicky zlych a preto nam povedali, ze musime ist na IVF a dokonca este aj ISCI ... 😕 😨 😕 Priroda je zazracna vec 😉

@tina50 Dakujem za info ... brusko v poriadku, akurat drobec ma stale plazovy veget a tak ma rucicku pod hlavou, veselo sa opaluje a kasle na pohyby 🙂 😉 🙂 No darmo, je to dovolenkove dieta 😀 😀 😀

dahra
5. jan 2012

@zlatanka30 - s tym suvisi aj menstruacia? Znamena to, ze zacina vynechavat? Mozno za pokus by stalo skusit nieco. Ja si kvoli sestre idem dat spravit toto vysetrenie, sama som zvedava, ako mne pracuje ten vajecnik. Na stimulku nereagoval dobre. Mozbyt, ze uz teraz je tiez nefunkcny...
@lenka_21 - brala si aj nejake lieky ci to samo zrazu prislo? Inak parada, ze sa vam takto zadarilo.

lenka_21
autor
6. jan 2012

@dahra Ked si precitas zaciatok tohto fora, tak najdes presne co som brala ... ja som to hlavne uzivala preto, lebo som vedela, ze mam nizke AMH. Predtym ako zacne sestra nieco brat, mala by si dat urobit kompletne vysetrenie a aj AMH ... Drzim palceky!!!

dahra
6. jan 2012

@lenka_21 - ok, dik, preluskam to 🙂

nika19
12. jan 2012

Ahojte, potrebovala by som poradit, kde mi na Slovensku urobia AMH okrem Iscare? Ked ste zhanali DHEA, kde sa da zohnat najjednoduchsou cestou? Dakujem za pomoc......

gerdusha
12. jan 2012

@nika19 ,

mne AMH robila/zistovala endokrinologicka..jednoducho som za nou prisla, poprosila, ze by som chcela urobit vysetrenie AMH, ona si to pozrela, ze ci to labak, s ktorym spolupracuje robi...zobrala krv a za 3 tyzdne som mala vysledky

tina50
17. jan 2012

@nika 19
....vid mail pred.Kupa DHEA na webe www.biovea.com.A info o davke si precitaj v predchazdajucej diskusii.Drzim palceky
🙂

staga
20. jan 2012

ahojte, chcela by som sa opytat: moja lekarka mi odporucila DHEA ale to co som tu citala tak sa to berie vtedy ked ma nizke AMH ale ja mam 1,34 co je v norme, tak teraz neviem ci to ma aj ine ucinky a ci to mam brat alebo mi to neuskodi asi som blba ale stale mi to vrta v hlave - poradte ☹

evulatko
20. jan 2012

@staga, ahojky🙂 Ja mam AMH jako ty, ale vzdycky jsem mela dooost spatnou reakci vajecniku na hormony (velke davky a malo vajicek), tak mi to doktor doporucil taky🙂 O zadnych nezadoucich ucincich nic nerikal, tak snad to bude ok🙂 Drzim Ti moooc palce🙂)))

staga
20. jan 2012

@evulatko dik moc za odpoved a ked sa mozem opytat ako si na tom ty? ja cakam kym mi tie lieky poslu lebo sa cestou stratili a tak sme tam volali a ze ich poslu este raz

evulatko
22. jan 2012

@staga, ja uz skoro dva mesice zobu to DHEA a za mesic se chci objednat do CARu a snad domluvime nejakou stimulaci. No a pokud i pres DHEA bude malo vajicek, tak asi budu smerovat na darovana, ale stale se tomu branim 🙂 To je tedy smula, ze se leky po ceste ztratily, no mne to trvalo aspon dva tydny, nez dosly... Treba Ti jeste dojdou ty ztracene🙂

staga
22. jan 2012

fiha tak ty ich uz beries dost dlho, to ja ich budem brat cca.1 mesiac ale citala som ze sa to ma brat aspon 2 mesiace ale nam to viac nevychadza lebo koncom mesiaca by sme chceli zacat so stimulkou - koli veku co najskor.
Preco ze malo vajicok? Ja som pri prvom pokuse mala 13 a pri druhom 6 a ty?

evulatko
22. jan 2012

@staga, ja uz mam x pokusu za sebou a ted naposledy jsem mela sest vajicek (ale nakonec jen dve zrala) a to byl u me rekord. Vzdycky to u me nakonec dopadlo tak, ze maximalne jen jedno embryo na zavedeni, takze ja jsem katastrofalni nosnice🙂 A nechces stimulaci posunout? Doktor mi rikal, ze by se to melo brat aspon dva - tri mesice, jeden mi prijde vazne malo🙂 A proc Ti DHEA doporucili? Mne prijde 13 vajicek uplna krasa, to pak snad neni nutne brat DHEA, ne? 🙂

staga
23. jan 2012

@evulatko no vsak, aj ja si myslim ze 13 je dobre aj ked na konci boli iba dve ktore sa vkladali s negativnim vysledkom ☹ ale potom hned mi nasadili antikoncepciu aby sme to stihli este do konca minuleho roka a to sme asi nemali robit lebo ich bolo iba 6 ale nevyvíjali sa ☹ takze ET ani nebolo. Preto ma to zmiatlo ze preco mi lekarka kazala brat ked vysledky mam dobre a prvy krat bol pocet vajicok dobry. Fakt neviem co mam robit a co si mam o tom mysliet a este aj tie lieky sa niekde stratili. Dufam ze tento krat budes mat kopec vajec ako dobra sliepocka 🙂 s uspesnym kocom.

kacenkab
24. jan 2012

Ahojte babulky, tak ja uz to dhea beriem pomaly tri mesiace, spontanne tehu nic, takze sa pomaly chystam na ivf, chcem sa spytat pocas stimulacie to mam stale brat? neprerusovat? diki, pekny den, K

kacenkab
24. jan 2012

pripadne dalsie veci co beriem - vcelie produkty, koenzym Q10, melatonin? Diki, ja by som to asi neprerusovala...ake mate skusenosti?

lenka_21
autor
29. jan 2012

@kacenkab Vsetko co beries mozes uzivat do ukoncenia stimulky a po transefere prestat...Drzim palceky, ono je to beh na dlhe trate plus psychika robi vela, ale som si ista, ze IVF dopadne dobre 🙂 😉 🙂 Mozno dopadnes ako ja, vsetky lieky nachystane, predtym sme si s mm odskocili este na dovcu a uz sme sa vratili traja 😀 😀 😀 A to som este chytala nervy, ze nemam ms a nemozem zacat so stimulkou 🙂

@evulatko @staga Baby a neskusali ste mierne stimulky ... napr. iba Clostilom??? Ja som mala tiez dlhy protokol, 6 vajok a nakoniec iba 2 zrele, pri miernej stimulke sa mi vytvorili 4 vajka 🙂

evulatko
29. jan 2012

@lenka_21, jo, jo, to ja jsem zkousela, ale po Clostiku maximalne tak cysta☹

kacenkab
30. jan 2012

@lenka_21 Leni, ďakujem, tak som si aj myslela, len som si to chela overiť. Bola som dnes ináč u svojho gynekológa, všetko som mu porozprávala, spravil mi ešte vyšetrenia, aj HP aj dhea, aj amh ešte raz skúsime pozrieť, aj čo treba na ivf, na ultrazvuku dokonca bolo zvyšok žltého telieska po vylúčení vajíčka (mám dnes 14. deň cyklu), odhadol to na včerajšiu ovuláciu (však sme aj "pracovali" 🙂 ) len uzv nazaručí či to uvoľnené vajíčko bolo dobré zrelé...ale možno .... 😉 uvidíme. Podporil ma, že ivf mám skúsiť, aj sa dohodnúť s tým doktorom, čo som už uňho bola, možno skúsiť aj konzultáciu v Brne - nemá niekto nejaký kontakt? Možem si skúsiť nájsť na nete. Uvidím čo mi povedia v centre......
Držím všetkým palce...

lenka_21
autor
30. jan 2012

@evulatko Aha, tak to som netusila ... len viem, ze baby s nizkym AMH lepsie reaguju na slabsiu stimulku ...

@kacenkab Kontakt priamo nemam, ale tu je stranka (treba volat na recepciu a dohodnut si konzultaciu) www.reprofit.cz ... odporucam Dr.Koudelka, Stelc a aj Machac, ale ten robi iba v urcite dni ... Drzim palceky!!!

staga
31. jan 2012

@lenka_21 ani ja nemam dobre skusenosti s Clotibegytom, ked som brala iba to tak som mala iba1 vajicko ☹