Diabetológia - nechceli mi spraviť inzulínovú rezistenciu

heltova9
27. sep 2023

Ahojte, prosím vás bola som na diabetologii, z centra má poslali, že žiadajú o vyšetrenie inzulínovej rezistencie. Bola som tam prvý krát zobrali mi krv a o týždeň som mala prísť k doktorke, tie základné odbery boli všetky v poriadku a na základe toho mi povedala, že nevidí dôvod robiť testy na inzulínovú rezistenciu, takže mi to neurobila, poslala ma domov a že viac tam chodiť nemusím. Máte niekto takú skúsenosť? Je to pravda, že keď máte základné odbery v poriadku, žiadny náznak cukrovky, že inzulínovú rezistenciu nemáte? Dakujem

barus26
27. sep 2023

@heltova9 inak mne robili tieto odbery na IR v centre.

vulka
27. sep 2023

@heltova9 A načo by Ti to mali robiť, keď nemáš zvýšené hodnoty krvného cukru?

ninka99865
27. sep 2023

Divne, mne to tiež spravili priamo v centre pri prvom odbere. 🤷‍♀️

basulaak
27. sep 2023

@heltova9 ja som tiez mala paprier od obvodnej aj gynekologicky na IR vysetrenie a vysmiali ma v 2 ambulanciach, ze to nerobia, ze nech idem do nemocnice. Pritom v cakarni velky plagat jak rampa “co je to inzulinova rezistencia?” 😅 ale nechala som si homa-ir test urobit v sukromnom labaku. 25€ som tam tusim platila. Takze super

basulaak
27. sep 2023

@vulka krvny cukor mozes mat dobry a aj tak mozes trpiet IR. Staci ze mas Pcos - to je hned indikacia aby ta poslali na test IR

vulka
27. sep 2023

@basulaak Áno? A čo robia lekári potom, keď zistia, že máš IR?

heltova9
autor
1. okt 2023

@basulaak áno mám PCOS, ale neurobili mi to :/

mamina7070
1. okt 2023

v prvom rade sa pytaj vo svojej poistovni lebo nie vsetky laboratorne testy sa preplacaju alebo si daj urobit sukromne