Mám inzulínovú rezistenciu a nedarí sa otehotnieť. Aké máte skúsenosti?

Zodpovedané
22. okt 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

bola mi stanovená inzulínová rezistencia – ale cukrovku a vysoký cukor nemám. Nedarí sa nám otehotnieť, dr. diabetológ povedal, že Metformin nepomôže že je to zbytočné užívať.

Akú máte s tým skúsenosť vy?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak máte nadváhu, základom je schudnúť a upraviť životosprávu. Metformin by však mohol pomôcť v prípade, že nadváhu nemáte.

Doporučila by som konzultovať CAR. Majú s tým oveľa väčšie skúsenosti. Konzultácia nie je spoplatnená a pozrú sa na Vás aj s partnerom komplexne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník